34 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Puciunai, Litwa, 30.07 - 13.08.2016

Pierwszą część 34 Szybowcowych Mistrzostw Świata zorganizowano na Litwie. Zawodnicy rywalizowali w klasach; dwumiejscowej, club i standard.

W zawodach wystartowało 111 pilotów z 28 państw

Dla naszych zawodników pechowa impreza, po raz pierwszy od ośmiu lat nie udało się wywalczyć medalu dla biało-czerwonych

Dokończenie mistrzostw świata w styczniu 2017 w Benalla, Australia

Logo zawodów

Polskę reprezentowali zawodnicy

Klasa Standard; Sebastian KAWA. Łukasz BŁASZCZYK

Klasa Club; Jakub BARSZCZ, Paweł WOJCIECHOWSKI

Klasa dwumiejscowa; Łukasz WÓJCIK, Christoph MATKOWSKI

Rozegrane konkurencje

Klasa standard

1) 31,07, obszarówka 163,300/334,67 km wygrał; Robert SCHRODER, Niemcy, 276,51 km,103,22 km/h, 872 pkt.

2) 2,08, wielobok 364,67 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja,107,15 km/h, 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 158,60/329,41 km, wygrał: Felipe LEWIN, Niemcy, 176,40 km 81,49 km/h, 666 pkt.

4) 5.08 wielobok 315,20 km, wygrał; Dennis HUYBRECKX, Belgia, 66,28 km/h, 1000 pkt.

5) 8,08 wielobok 302,64 km, wygrał Oliver SEVRIN, Belgia, 85,52 km/h, 1000 pkt.

6) 11,08 obszarówka 225,02/397,85 km, wygrał; Miroslav CINK, Czechy, 386,63 km, 126,94 km/h, 1000 pkt

7) 12.08 wielobok 460,02 km, wygrał; Pavel LOUZECKY, Czechy, 107,31 km/h, 1000 pkt.

Klasa Club

1) 31,07 obszarówka 150,94//271,48 km wygrał; Jakub BARSZCZ, Polska, 215,56 km, 83,23 km/h, 836 pkt

2) 2.08, wielobok 315,60 km, wygrał: Ricardo BRIGLIADORI, Włochy, 90,94 km/h, 1000 pkt

3) 3.08, obszarówka 151,75/270,42 km, wygrał G. DALE, Wielka Brytania, 157,15 km, 77,80 km/h, 608 pkt

4) 5.08, wielobok 268,96 km, wygrał; Nico LE ROUX, RPA, 90,95 km/h, 928 pkt.

5) 8.08, wielobok 256,51 km, wygrał; Peter HARTMANN, Austria, 50,97 km/h, 804 pkt.

6) 11.08 obszarówka 198,48/335,40 km, wygrał; Linas MIEŽLAIŠKIS, Litwa, 297,89 km, 99,30 km/h, 1000 pkt.

7) 12.08 wielobok 395,78 km, wygrał; Zsolt SIKET, Węgry, 93,09 km/h, 1000 pkt.

Dwumiejscowe

1) 31,07 obszarówka 163,11/347,81 km, wygrali: RAMŠAK i POLUTNIK, Słowenia, 254,05 km, 98,23 km/h, 834 pkt.

2) 2.08 wielobok 362,99 km, wygrali: MATKOWSKI i WÓJCIK, Polska, 111,84 km/h, 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 164,21/328,54 km, wygrali: VERDURA i KOLOMBERO, Argentyna, 192,46 km, 85,91 km/h, 696 pkt.

4) 5.08 wielobok 337,86 km, wygrali; JONES i JONES, Wielka Brytania, 81,16 km/h, 1000 pkt.

5 ) 8.08 wielobok 309,07 km wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 83,63 km/h, 1000 pkt.

6) 11.08 obszarówka 228,99/360,11 km, dwie pary uzyskały po 1000 pkt;

JONES i JONES, Wielka Brytania, 359,25 km, 119,75 km/h

DUBOC i ABOULIN, Francja, 359,18 km, 119,73 km/h

7) 12.08 wielobok 461,09 km, wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 110,31 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa standard - 40 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Louis BOUDERLIQUEFrancjaDiscus 2a5972.0000
2Felipe LEVINNiemcyDiscus 2a5901.0000
3Girard GUILLAUMEFrancjaDiscus 2a5882.0000
4Denis HUYBREXSBelgiaLS85662.0000
5Robert SCHRÖDERNiemcyLS8 neo5643.0000
6Bert SCHMELZERBelgiaDiscus 2a5600.0000
7Gonzalo RIERAArgentynaLS85477.0000
8Vladas MOTÜZALitwaDiscus 2a5460.0000
9Jeremi HOODWielka BrytaniaLS85337.0000
10Miroslav CINKCzechyLS85333.0000
17Sebastian KAWAPolskaDiscus 2a4907.0000
24Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus 2a4678.0000

Wyniki końcowe - klasa Club - 49 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jan ROTHHARDNiemcyLS1d5696.0000
2Eric BERNARDFrancjaCirrus Std5658.0000
3Riccardo BRIGLIADORIWłochyCirrus Std5479.0000
4Henrik BREIDAHLDaniaLS45475.0000
5Davide SCHIAVOTTOWłochyCirrus Std5454.0000
6Antoine HAVETFrancjaHornet5447.0000
7Sabrina VOGTNiemcyLibelle Std5412.0000
8Kristiam ROINEFinlandiaCirrus Std5364.0000
9Josef KOŽARSłowacjaLS1f5245.0000
10Christophe COUSSEAUFrancjaCirrus Std5228.0000
13Jakub BARSZCZPolskaSZD 48 Brawo5056.0000
19Łukasz GRABOWSKIPolskaASW19B4872.0000

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 22 załogi

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Julien DUBOCLaurent ABOULINFrancjaArcus T6068.0000
2Stefano GHIORZOFederico MANGANOWłochyArcus M5925.0000
3Stephen JONESHoward JONESWielka BrytaniaArcus T5919.0000
4Sebestjan RAMŠAKErazm POLUTNIKSłoweniaArcus M5714.0000
5Christoph MATKOWSKIŁukasz WÓJCIKPolskaASG32 Mi5468.0000
6Ronny LINDELLGunilla LINDELLSzwecjaArcus M5431.0000
7Matthew SCUTTERDylan LAMPARDAustraliaArcus T5314.0000
8Andreas KESSLERFermanda JURCARumuniaArcus T5289.0000
9Chennig NIELSENTommy JORGENSENDaniaArcus T4984.0000
10Antti LEHTONikke LUUKKANENFinlandiaArcus M4895.0000

Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa - 21 państw

miejscekrajwynik
1Francja914.0600
2Niemcy833.2400
3Wielka Brytania823.2100
4Czechy810.6400
5Włochy810.0200
6Polska808.6000
7Dania801.2900
8Argentyna800.3100
9Belgia797.7500
10Szwecja793.9800