3 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Nitra, Słowacja, 5 - 19.07.2003 r.

W mistrzostwach wystartowało 72 zawodników z 17 państw. równolegla na lotnisku rozegrano 4 Mistrzostwa Świata w klasie światowej

Rozegrane konkurencje

klasa Club


1) 6.07 - trasa 203,3 km, wygrał; Andrew PERKINS, Wielka Brytania, 74,9 km/h, 850 pkt.
2) 7.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 357,4 km, wygrał; Stephan ZIMMEL, Niemcy, 229,2 km, 71,7 km, 1000 pkt.
3) 8,07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 415,1 km, wygrał Hilmar GASSNER, Austria, 246,7 km, 82,2 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 - trasa 205,0 km, wygrał; Maciej TOMCZYŃSKI, Polska, 103,0 km/h, 596 pkt.
5) 10.07 - trasa 262,5 km, wygrał; Benjamin NEGLAIS, Francja, 81,3 km/h, 1000 pkt,
6) 11.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 575,4 km/h wygrał; Till HUESGEN, Niemcy, 430,8 km, 95,7 km/h, 1000 pkt.
7) 13.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 275,0 km, wygrał; Peter TOFT, Dania, 156,3 km, 67,0 km/h, 630 pkt.
8) 14.07 - trasa 432,0 km, wygrał; Till HUESGEN, Niemcy, 252,9 km, 1000 pkt.
9) 15.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 514,8 km, wygrał; Michael STREIT, Niemcy, 437,2 km, 97,1 km/h, 1000 pkt.
10) 16.07 - trasa 515,4 km, wygrał; Stephan ZIMMEL, NIEMCY, 106,0 km/h, 1000 pkt.
11) 17.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 355,3 km, wygrał; Per WESTLING, SZWECJA, 306,4 km, 102,1 km/h, 1000 pkt.

klasa Standard


1) 6.07. - trasa 221,4 km, wygrał; Mark LEEUWENBURGH, Holandia, 83,5 km/h, 857 pkt.
2) 7.07. - konkurencja obszarowa, maksymalnie 471,3 km, wygrał; Jez HOOD, WIELKA BRYTANIA, 250,9 km, 68,2 km/h, 1000 pkt.
3) 8.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 420,8 km, wygrał; Leigh WELLS, WIELKA BRYTANIA, 293,9 km, 96,1 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 - trasa 228,2 km, wygrał; Achim BESSER, NIEMCY, 107,2 km.h, 651 pkt.
5) 10.07 - trasa 304,6 km, wyrał; Georg FALKENSAMMER, Austria, 288,4 km, 643 pkt.
6) 11.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 634,3 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja, 496,9 km, 107,9 km/h, 1000 pkt.
7) 13.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 322,8 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja, 217,0 km, 86,7 km/h, 801 pkt.
8) 14.07 - konkurencja nie rozegrana
9) 15.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 617,5 km, wygrał; Adrian BLUM, SZWAJCARIA, 506,5 km, 112,6 km/h, 1000 pkt.
10) 16.07 - trasa 531,9 km, wygrał; Achim BESSER, NIEMCY, 116,1 km/h, 1000 pkt.
11) 17.07 - konkurencja obszarowa, maksymalnie 420,3 km, wygrał; Achim BESSER NIEMCY, 345,7 km, 113,2 km/h, 1000 pkt.

Logo 3 mistrzostw

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa club - 37 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael STREITNiemcyASW 199030.0000
2Peter TOFTDaniaCirrus Std.8835.0000
3Stephan ZEMMELNiemcyASW 198499.0000
4John Andrew TANNERWielka BrytaniaASW 198468.0000
5Bert SCHMELZERBelgiaLibelle Std.8443.0000
6Mathiew John COOKWielka BrytaniaASW 198423.0000
7Krysztian KOVACSWęgryJantar Std.8318.0000
8Piotr JARYSZPolskaCirrus8278.0000
9Till HUESGENNiemcyLS 1f8265.0000
10Hilmar GASSNERAustriaLS 1f8229.0000
18Anatol MIERKIWICZPolskaBrawo7731.0000
23Maciej TOMCZYŃSKIPolskaBrawo7269.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jez HOODWielka BrytaniaLS 88478.0000
2Luck REBBECKWielka BrytaniaLS 88478.0000
3Achim BESSERNiemcyDiscus 28290.0000
4Henning Kay SPECHTNiemcyLS 88224.0000
5Leigh WELLSWielka BrytaniaLS 88066.0000
6Johan STORMATSSzwecjaLS 87542.0000
7Louis BOUDERLIQUEFrancjaLS 87445.0000
8Mark LEEUWENBURGHHolandiaLS 8a7388.0000
9Thomas WETTERMANNNiemcyLS 8a7384.0000
10Rasmus ØRSKOVDaniaDiscus 2a7128.0000
23Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus5395.0000
28Mariusz FILIPIAKPolskaDiscus4656.0000
35Hubert WOJTASIKPolskaPromyk2549.0000