6 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Räyskälä, Finlandia, 21.06 – 5.07.2009 r.

W mistrzostwach startowało 82 zawodników z 21 państw

Migawki z youtube

Rozegrane konkurencje

klasa club

1) 24.06 - wielobok 531,6 km, wygrał; Jan Louda, Czechy, 100,5 km/h
2) 25.06 - wielobok 480,7 km, wygrał; Will Eblis,Wielka Brytania, 100,6 km/h
3) 26.06 - wielobok 359,1 km, wygrał; Rene de Dreu, Holandia, 11,0 km/h
4) 28,06 - obszarówka, wygrał; Peter Hofman, Czechy, 326,9 km, 89,1 km/h
5) 29.06 - wielobok 320,1 km, wygrał; Alexander Spaeth, Niemcy, 87,5 km/h
6) 30.06 obszarówka, wygrał; Kilian Walbrou, Francja 245,6 km, 69,4 km/h
7) 1.07 - obszarówka, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 224,0 km, 88,4 km/h
8) 2.07 - wielobok 344,2 km, wygrał; Tobias Stumpfl, Austria, 87,5 km/h
9) 4.07 - obszarówka, wygrał; Rozmus Orskov, Dania, 222,5 km, 89,0 km/h

klasa standard

1) 24.06 - wielobok 623,5 km, najdłuższa konkurencja mistrzostw, wygrał; Leszek Duda, Polska, 114,2 km/h
2) 25.06 - wielobok 575,1 km, wygrał; Felix Schneebeli, Szwajcaria, 118,7 km/h
3) 26.06 - wielobok 438,9 km, wygrał; Patrick van Breemen-Schneider, 123,5 km/h
4) 28.06 - obszarówka, wygrał; Leszek Duda, Polska, 322,2 km, 107,4 km/h
5) 29.06 - wielobok 410,9 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 92,6 km/h
6) 30.06 - obszarówka, wygrał; Miloslav Cink, Czechy 316,7 km, 72,6 km/h
7) 1.07 - obszarówka, wygrał; Jan Boruvka, Czechy, 255,9 km, 99,0 km/h
8) 2.07 - wielobok 556,8 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 103,2 km/h
9) 4.07 - obszarówka, wygrał; Baptiste Innocent, Francja, 246,5 km, 95,2 km/h

Logo 6 mistrzostw

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa club - 46 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Volker SAILERNiemcyLibelle Std.8160.0000
2Vytautas RASIMAVICIUSLitwaJantar Std. 38122.0000
3Alexander SPÄTHNiemcyCirrus7812.0000
4Killian WALBROUFrancjaCirrus7811.0000
5Sven KILLINGERNiemcyCirrus7807.0000
6Jan LOUDACzechyCirrus7801.0000
7Rene de DREUHolandiaLS 1f7776.0000
8Petr SVOBODACzechyCirrus7699.0000
9David DARNADYSłowacjaCirrus7682.0000
10Nathalie HURLINFrancjaCirrus7521.0000
15Łukasz GRABOWSKIPolskaJantar Std 27321.0000
37Mirosław MAJCHRZAKPolskajantar Std.5562.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Felipe LEVINNiemcyDiscus 2b8034.0000
2Michał LEWCZUKPolskaLS 87855.0000
3Daniel SEITZINGERNiemcyDiscus 2c7793.0000
4Gabriel BRIFFEFrancjaDiscus 2a7775.0000
5Miroslav CINKCzechyLS 87723.0000
6Peter MILLENAARHolandiaDiscus 2a7630.0000
7Lars HAGEMANNNiemcyASW 287553.0000
8Mathieu COURTIALFrancjaLS 87525.0000
9Leszek DUDAPolskaLS 87478.0000
10Andrew MADDOCKAustraliaLS 87434.0000