11 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

28.07 - 10. 08. 2019, Szeged, WĘGRY

Zawodnicy rywalizują w klasach; Club i standard, W zawodach wystartowało 80 zawodników z 18 państw

Po ośmiu latach kolejny medal zdobył zawodnik z Polski. W 2011 roku srebro wywalczył Łukasz GRABOWSKI. W tym roku w klasie standard Tomasz HORNIK i Juliusz PIEMIĄŻEK włączyli się do rywalizacji medalowej ostatecznie wywalczyli miejsca trzecie i czwarte

Link do strony mistrzostw

Logo zawodów

Rozegrane konkurencje

Klasa Club

1) 28.07.2019 - konkurencja to obszarówka - nie rozegrana

2) 30.07.2019 - konkurencja to wielobok 262.34 km - wygrał; Jake BRATTLE Wielka Brytania 90,33 km/h 962 pkt.

3) 31.07.2019 - konkurencja obszarowa 168.04 km /392.18 km - wygrał; Tobias PACHOWSKY Niemcy 281.64 km, 91.36 km/h 1000 pkt.

4) 1.08.2019 - konkurencja wielobok 257.83 km - wygrał; Finn SLEIGH Wielka Brytania 97.13 km/h, 862 pkt.

5) 2.08.2019 - konkurencja obszarówka 201.91 km / 433.97 km - wygrał; Jake BRATTLE Wielka Brytania 274.35 km, 82.19 km/h, 1000 pkt.

6) 4.08.2019 - konkurencja wielobok 341.89 km - wygrał; Jelmer VIS Holandia 93.61 km/h, 1000 pkt.

7) 5.08.2019 - konkurencja wielobok 501,82 km - wygrał; Jelmer VIS Holandia, 484.43 km, 600 pkt.

8) 6.08.2019 - konkurencja obszarowa 106.14 km / 338.63 km - wygrał; Finn SLEIGH Wielka Brytania 261.16 km, 82.10 km/h, 1000 pkt.

9) 7.08.2019 - konkurencja obszarowa 191.90 km / 363.82 km - wygrał; David MACH Czechy 258.09 km, 85.46 km/h, 1000 pkt.

10) 8.08.2019 - konkurencja wielobok 143,65 km - wygrał; David COLLINS, Wielka Brytania, 140.55 km, 166 pkt.

11) 9.08.2019 - konkurencja wielobok 165.54 km - wygrał; Robin SMITH Holandia, 81.70 km/h, 578 pkt.

12) 10.08.2019 - konkurencja obszarowa 137.63 km / 366.60 km - wygrał; Thijs BASTIAANSE Holandia, 245.84 km, 81.80 km/h, 994 pkt.

Klasa Standard

1) 28.07.2019 - konkurencja to obszarówka - konkurencja nie rozegrana

2) 30.07.2019 - konkurencja to wielobok 300,88 km - wygrała; Aude UNTERSEE Francja 109,56 km/h 898 pkt.

3) 31.07.2019 - konkurencja obszarowa 201.03 km / 441.61 km - wygrał; Simon BRIEL Niemcy 288.81 km, 92.91 km/h, 960 pkt.

4) 1.08.2019 konkurencja to wielobok 309.43 km - wygrał; Simon BREIL Niemcy 102.67 km/h 980 pkt.

5) 2.08.2019 konkurencja to obszarówka 163.27 km / 278.15 km - wygrał; Sjoerd van Empelen Holandia 176.70 km, 80.14 km/h, 508 pkt.

6) 4.08.2019 konkurencja wielobok 388.45 km, - wygrała: Aude UNTERSEE Francja, 110.96 km/h, 1000 pkt.

7) 5.08.2019 konkurencja wielobok 501.63 km - wygrał; Simon BRIEL Niemcy, 455.05 km, 600 pkt.

8) 6.08.2019 konkurencja obszarowa 138.82 km / 373.56 km - wygrał; Simon SCHRÖDER, Niemcy 298.13 km, 96.02 km/h, 992 pkt.

9) 7.08.2019 konkurencja obszarowa 173.52 km / 386.40 km - wygrał; Jaromir MACOUN Czechy, 98.09 km/h, 279.35 km, 877 pkt.

10) 8,08.2019 konkurencja wielobok 161.02 km - konkurencja nie rozegrana

11) 9.08.2019 konkurencja wielobok 176.77 km - wygrał; Emil DALBOE-PEDERSEN, Dania, 90.74 km/h, 487 pkt.

12) 10.08.2019 konkurencja obszarowa 160.85 km / 390.45 km - wygrał; Sjoerd van EMPELEN Holandia, 265.58 km, 87.15 km/h, 866 pkt.

Wyniki końcowe - klasa club - 44 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jake BRATTLEWielka BrytaniaASW-208453.0000
2Finn SLEIGHWielka BrytaniaASW-208306.0000
3Maximilian DORSCHNiemcyLS48263.0000
4Tobias PACHOWSKYNiemcyLS4a8145.0000
5David MACHCzechyLS48077.0000
6Philipp LAUERNiemcyLS47939.0000
7Robin SMITHolandiaStandard Cirrus7888.0000
8Milan SUROVČIKSłowacjaPegasus 101A7803.0000
9Mark TRAVNERSłoweniaDG-3007626.0000
10Jelmer VISHolandiaStandard Cirrus7608.0000
26Konrad PARTYKAPolskaASW-196551.0000
30Kinga TCHÓRZPolskaASW-196463.0000
34Tymoteusz DOLATAPolskaASW-19B6302.0000

Wyniki końcowe - klasa Standard - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Simon SCHRÖDERNiemcyLS-8/15-winglet7422.0000
2Simon BRIELNiemcyDiscus 2A-winglet7262.0000
3Tomasz HORNIKPolskaDiscus 2A-winglet7000.0000
4Juliusz PIENIĄŻEKPolskaDiscus 2A-winglet6750.0000
5Robin SITTMANNNiemcyDiscus 2A-winglet6729.0000
6Aude UNTERSEEFrancjaDiscus 2A-winglet6632.0000
7Hugo CORBILLEFrancjaLS8-15-winglet6607.0000
8Sjoerd van EMPELENHolandiaLS8-15-winglet6604.0000
9Sofiane SCALLYFrancjaLS8-15-winglet6536.0000
10Jaromir MACOUNCzechyLS8-15-winglet6442.0000
30Wiktor CZUBSKIPolskaLS8-15-winglet5038.0000

Drużynowo - 15 reprezentacji

miejscekrajwynik
1Niemcy904.0900
2Wielka Brytania852.2000
3Holandia833.0600
4Francja825.3900
5Czechy829.6100
6USA797.6400
7Szwajcaria786.1300
8Polska786.0500
9Belgia785.7300
10Dania768.6700