8 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET

Arnborg, Dania, 1 - 14.08.2015 r.

W mistrzostwach wystartowało 40 zawodniczek z 11 państw w klasach; standard, club i 15 metrowej

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) 5.08 - obszarówka 122,10/289,12 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 143,14 km, 66,59 km/h, 466 pkt
2) 6.08 - wielobok 256,31 km,wygrała; Hana Treslova, Czechy, 142,91 km, 465 pkt.
3) 7.08 - obszarówka 106,94/226,54 km, wygrała; Jana Veprekova, Czechy, 164,04 km, 109,28 km/h, 404 pkt.
4) 8.08 - wielobok 301,88 km, wygrała; Jana Veprekova, Czehy, 86,41 km/h, 1000 pkt.
5) 9.08 - wielobok 316,53 km, wygrała; Melanie Gadoulet, Francja, 86,08 km/h, 1000 pkt.
6) 11.08 - obszarówka 106,40/243,94 km, wygrała; Melanie Gadoulet, Francja, 110,67 km, 62,88 km/h, 308 pkt.
7) 12.08 - wielobok 331,70 km wygrała; Cornelia Schaich, Niemcy, 88,13 km/h, 1000 pkt.
8) 13.08 - obszarówka 95,99/274,45 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 183,16 km, 66,84 km/h, 666 pkt.

klasa club

1) 2.08 - wielobok 180,28 km, wygrała; Annemiek Koers Holandia, 123,77 km, 210 pkt.
2) 5.08 - obszarówka 128,88/296,14 km wygrała; Elena Fergnani, Włochy, 138,45 km, 63,84 km/h, 351 pkt.
3) 6.08 - wielobok 244,82 km, wygrała; Lilian De Bruijn, Holandia, 133,53 km, 251 pkt.
4) 7.08 - obszarówka 103,85/223,73 km, wygrała; Sarah Drefenstedt, Niemcy, 143,87 km, 95,91 km/h, 400 pkt.
5) 8.08 - wielobok 258,54 km, wygrała; Sarah Drefenstedt, Niemcy, 69,79 km/h, 1000 pkt.
6) 9.08 - wielobok 303,96 km, wygrała; Elena Fergnani, Włochy, 77,93km/h, 1000 pkt.
7) 12.08 - wielobok 300,82km, wygrała; Annemiek Koers, Holandia, 73,13 km/h, 1000 pkt
8) 13.08 - obszarówka 94,53/272,56 km, wygrała; Elena Fergnani, Włochy,186,04 km, 65,28 km/h, 659 pkt.

klasa 15 metrowa

1) 2.08 - wielobok 224,49 km, wygrała; Anne Ducarouge, Francja,162,91 km, 423 pkt.
2) 5.08 - obszarówka 125,70/293,38 km, wygrała; Marilyne Abadie Berard, Francja, 144,53 km, 70,73 km/h, 420 pkt.
3) 6.08 - wielobok 310,59 km, wygrała; Jana Treslova, Czechy, 188,34 km, 672 pkt.
4) 7.08 - obszarówka 100,12/219,52 km wygrała; Marilyne Abadie Berard, Francja, 171,02 km, 114,01 km/h, 400 pkt.
5) 8.08 - wielobok 307,35 km, wygrała; Anette Klossok, Niemcy, 86,54 km/h, 1000 pkt.
6) 9.08 - wielobok 310,70 km, wygrała; Marilyne Abadie Berard, Francja, 80,44 pkt,. 1000 pkt.
7) 12.08 - wielobok 37,53 km,wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 82,54 km/h, 1000 pkt.
8) 13.08 - obszarówka 101,45/279,64 km wygrała; Marilyne Abadie Berard, Francja, 203,13 km, 72,64 km/h, 766 pkt.

Logo zawodów

Migawki z youtube

Wyniki końcowe - klasa standard - 13 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Aude GRANGERAYFrancjaLS 84967.0000
2Dana NOVAKOVACzechyLS 84957.0000
3Jana VEPREKOVACzechyLS 84938.0000
4Sue Claudia KUSSBACHNiemcyLS 84932.0000
5Melanie GADOULETFrancjaLS 84726.0000
6RIESTERERNiemcyLS 8t4678.0000
7Ulrike TEICHMANNNiemcyLS 84523.0000
8Hana TRESLOVACzechyDiscus 2a4275.0000
9Joanna BIEDERMANPolskaDiscus 2a4190.0000
10Judyta CZYŻPolskaLS 84175.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 17 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sabrina VOGTNiemcyLibelle Std4464.0000
2Christine GROTENiemcyLibelle Std 2034422.0000
3Edita SKALSKIENELitwaJantar Std4408.0000
4Amelie AUDIERFrancjaCirrus Std G4345.0000
5Sarah DREFENSTEDTNiemcyCirrus Std G4310.0000
6Petra PAPEZIKOVACzechyCirrus Std4201.0000
7Elena FERGNANIWłochyLS 1f4181.0000
8Klara TEICHMANNOVACzechyCirrus std G3934.0000
9Annemiek KOERSHolandiaCirrus Std3837.0000
10Aude UNTERSEEFrancjaHornet3829.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 10 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Anne DUCAROUGEFrancjaASG 295464.0000
2Marilyne ABADIE BERARDFrancjaASG 29E5184.0000
3Katrin SENNENiemcyASG 29E5021.0000
4Annette KLOSSOKNiemcyASG 29E4956.0000
5Sandra MALZACHERNiemcyVentus 2b4646.0000
6Jana TRESLOVACzechyVentus 2ax4536.0000
7Eva CERNACzechyVentus 2bx4329.0000
8Natasja van der NEUTHolandiaASG 29E2913.0000
9Christin NIELSENDaniaVentus 2cxt2354.0000
10Gloria STENFELTSzwecjaLS 6C21.0000

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie

miejscekrajwynik
1Francja936.5700
2Niemcy907.1400
3Czechy883.4700
4Holandia753.2100
5Australia703.7800
6Dania700.2400