5 MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET

Szeged, Wegry, 26.07 - 08.08.2009 r.

W mistrzostwach wystrtowało 49 zawodniczek z 14 państw. 30 lipca podczas piątej konkurencji wykorzystano świetne warunki atmosferytczne wyznaczając długą konkurencję obaszrową. W efekcie 39 zawodniczek pokonało co najmniej 500 km a najlepsza Marylin Abadie Bernard z Francji przeleciała 656,00 km z prędkością 120,8 km/h

Rozegrane konkurencje

klasa club

1) 26.07, konkurencja - 310,9 km, wygrała; Vokrinkova Hana, Czechy, 102,8 km/h
2) 27.07. konkurencja - 439,5 km, wygrała; Liran Atala, Wielka Brytania, 81,4 km/h
3) 28.07. konkurencja - 275,5 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 81,9 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 319,8 km, 103,4 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Hana Vokrinkova, Czechy, 502,1 km, 99,1 km/h
6) 31.07. konkurencja - 222,3 km, wygrała; Elizabeth Sparrow, Wielka Brytania, 113,1 km/h
7) 2.08 konkurencja - 303,3 km, wygrała; Hana Vokrinkova, Czechy, 93,6 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Orsolya Diofasi, Węgry, 216,8 km, 107,6 km/h
9) 7.08 konkurencja obszarowa, wygrała; Vera Shihlakova, Rosja 258,4 km, 80,9 km/h

klasa standard

1) 26.07. konkurencja - 405,3 km, wygrała; Anne Ducarouge, Francja, 120,8 km/h
2) 27.07. konkurencja - 509,4 km, wygrała; Kornelia Schaich, Niemcy, 93,0 km/h
3) 28.07. konkurencja - 301,8 km, wygrała; Gaby Haberkern, Niemcy, 105,8 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 362,7 km, 120,9 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrały; ex aequo;
- Gaby Haberkern, Niemcy 634,1 km, 121,9 km/h
- Anne Ducarogue, Francja 637,8 km, 121,9 km/h
6) 31.07. konkurencja - 241,9 km, wygrała; Gilian Spreckley, Wielka Brytania, 118,7 km/h
7) 2.08. konkurencja - 355,5 km, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 113,4 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Helle Lundgren, Dania, 253,7 km/h, 122,6 km
9) 7.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 295,3 km, 92,1 km/h

klasa 15 metrowa

1) 26.07. konkurencja - 415,5 km, wygrała; Suzanne Schödel, Niemcy, 127,7 km/h
2) 27.07. konkurencja - 520,9 km, wygrała; Anja Kohlrausch, Niemcy, 88,9 km/h
3) 28.07. konkurencja - 317,4 km, wygrała; Jutta Sturm, Francja, 109,8 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Lenka Kuthanova, Czechy, 418,2 km, 136,2 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 616,3 km, 122,8 km/h
6) 31.07. Konkurencja - 255,5 km, wygrała; Alena Netusikova, Czechy, 138,1 km/h
7) 2.08. konkurencja - 382,1 km, wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 114,0 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Marilyne Abadie Gerard, Francja, 360,1 km, 112,7 km/h
9) 7.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Alena Netusilova, Czechy, 336,4 km, 102,2 km/h

Baner z logiem

Wyniki końcowe - klasa standard - 16 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sue Claudia KUSSBACHNiemcyLS 87614.0000
2Jana VEPREKOVACzechyLS 87601.0000
3Cornelia SCHAICHNiemcyLS 87555.0000
4Gillian SPRECKLEYWielka BrytaniaLS 87433.0000
5Gaby HABERKERNNiemcyDiscus 27427.0000
6Helle LUNDGRENDaniaLS 87262.0000
7Kay Melanie DRAPERWielka BrytaniaLS 87151.0000
8Anne DUCAROUGEFrancjaLS 87061.0000
9Magali DE CAHARDFrancjaLS 86952.0000
10Eva CERNACzechyLS 86721.0000
11Joanna BIEDERMANPolskaLS 86560.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 15 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Susanne SCHÖDELNiemcyVentus 27955.0000
2Katrin SENNENiemcyASG 29/15 m7951.0000
3Marilyne ABADIE BERARDFrancjaASG 29/15 m7882.0000
4Alena NETUSILOVACzechyASG 29/15 m7681.0000
5Annette KLOSSOKNiemcyASG 29/15 m7378.0000
6ValentynaTOPOROVAUkrainaVentus 27186.0000
7Nina SHALNEVARosjaVentus 27007.0000
8Margherita ACQUADERNIWłochyVentus 26942.0000
9Lenka KUTHANOVACzechyASG 29/15 m6718.0000
10Anja KOHLRAUSCHNiemcyVentus 26655.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 18 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Nathalie HURLINFrancjaCirrus Std.7793.0000
2Dana NOVAKOVACzechyCirrus Std.7772.0000
3Hana VOKRINKOVACzechyCirrus Std.7713.0000
4Ayala LIRANWielka BrytaniaLibelle Std.7699.0000
5Elizabeth SPARROWWielka BrytaniaCirrus Std.7528.0000
6Christine GROTENiemcyLibelle Std.7355.0000
7Rosemary JOHNSONWielka BrytaniaASW 19A7355.0000
8Kathrin WÖTZELNiemcyLibelle Std.7354.0000
9Celine MONTORIOFrancjaCirrus Std.7112.0000
10Orsolya DIOFASIWęgryASW 15B7002.0000
12Marta NAJFELDPolskaJantar Std. 36741.0000