9 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET

Zbraslavice, Czechy, 17.05 - 5.06.2017

W miwtrzostwach wystartowało 49 zawodniczek z 13 państw w klasach; club, standard i 18 metrowej. Udało się rozegrać rekordowo po dwanaście konkurencji w każdej z klas

Polskę reprezentowało 7 zawodniczek.

Logo mistrzostw

Pierwsze dni przeznaczono na trzy konkurencje treningowe. Zmagania konkursowe rozpoczeły się w niedzielę 21 maja

Rozegrane konkurencje

Klasa Club

1) 21.05. konkurencja - wielobok 171,73 km, wygrała; Elena FERGNANI Włochy, 68.19 km/h, 609 pkt.

2) 22.05. konkurencja – wielobok 180.35 km, wygrała; Annemiek KOERS Holandia, 72,38 km/h, 652 pkt.

3) 23.05 konkurencja – obszarówka 108,05/30371 km, wygrała; Sabrina VOGT, Niemcy 207,08 km, 102.68 km/h, 607 pkt.

4) 24.05. konkurencja – obszarówka 108.23/301,52 km wygrała; Angelica MAYR, Niemcy, 159.25 km, 65,09 km/h, 737 pkt.

5) 26.05. konkurencja – wielobok 305,31 km, wygrała; Ailsa MC MILLAN, Australia, 71,74 km/h, 1000 pkt.

6) 27.05. konkurencja – wielobok 336.18 km, wygrała; Ailsa MC MILLAN, Australia, 78.14 km/h, 1000 pkt.

7) 28.05 konkurencja – wielobok 205.10 km, wygrała; Paula DRAZUL, Argentyna, 68.02 km/h, 775 pkt.

8) 29.05 konkurencja – obszarówka 104,02/244,39 km, wygrała; Elena FERGNANI, Włochy, 210.88 km, 103,20 km/h, 617 pkt.

9) 30.05 konkurencja – obszarówka 126,85/302,62 km, wygrała; Sarah DREFENSTEDT, Niemcy, 228,73 km, 108,80 km/h, 641 pkt.

10) 1.06 konkurencja – wielobok 257.85 km, wygrała; Ailsa MC MILLAN, Australia, 81,45 kmh, 1000 pkt.

11) 2. 06 konkurencja – wielobok 338,55 km, wygrała; Claudia HILL, Wielka Brytania, 88,56 km/h, 1000 pkt.

12) 3.06 konkurencja – obszarówka 222.03/433,71 km, wygrała; Amelie AUDIER Francja, 331,14 km, 107,46 km/h, 1000 pkt.

Klasa Standard

1) 21.05 konkurencja – wielobok 200.73 km, wygrała; Aude GRANGERAY, Francja, 82.10 km/h, 754 pkt.

2) 22.05. konkurencja – wielobok 210.49 km, wygrała; Doortje GRUNDER, Holandia, 142,13 km, 432 pkt.

3) 23.05. konkurencja – obszarówka 106,87/348.08 km, wygrała Judyta CZYŻ, Polska, 227,69 km, 113.84 km/h, 600 pkt.

4) 24.05 konkurencja - wielobok 296.34 km, wygrała; Aude GRANGERAY Francja, 295,68 km, 1000 pkt.

5) 26.05 konkurencja – wielobok 337.63 km, wygrała Jana VEPREKOVA, Czechy, 70,63 km/h, 1000 pkt.

6) 27.05. konkurencja – 346.12 km, wygrała; Cornelia SCHAICH, Niemcy, 82,53 km/h, 1000 pkt.

7) 28.05 konkurencja – wielobok 202.91 km, wygrała; Doortje GRUNDER Holandia, 57,47 km/h, 765 pkt.

8) 29.05 konkurencja – obszarówka 102,83/258,97 km, wygrała: Dana NOVAKOVA Czechy, 230,59 km, 115,29 km/h, 600 pkt.

9) 30.05 konkurencja – obszarówka 135,95/323,73 km, wygrała; Magali De CACHARD, Francja, 256,89 km, 127,24 km/h, 608 pkt.

10) 1.06 konkurencja - wielobok 295,25 km, wygrała; Aude GRANGERAY, Francja, 91,44 km/h, 1000 pkt.

11) 2. 06 konkurencja – wielobok 354.30 km, wygrała; Judyta CZYŻ, Polska, 100,42 km/h, 1000 pkt.

12) 3.06 konkurencja – obszarówka 243,69/458,28 km, wygrała; Doortje GRUNDER Holandia, 349,80 km, 111,83 km/h, 1000 pkt.

Klasa 18 metrowa

1) 21.05 konkurencja – obszarówka 143,12/339,30 km, wygrała: Alena NETUSILOVA Czechy, 221,57 km, 96.33 km/h, 720 pkt.

2) 22.05 konkurencja – wielobok 253.11 km, wygrała; Anne DUCAROUGE, Francja, 77,42 km/h, 1000 pkt.

3) 23.05 konkurencja – obszarówka 127,74/336,31 km, wygrała; Alena Natusilova Czechy, 258,56 km, 129,28 km/h, 600 pkt.

4) 24.05 konkurencja – wielobok 316.35 km, wygrała; Alena NETUSILOVA , Czechy, 131.12 km/h, 765pkt.

5) 26.05 konkurencja – wielobok 400.20 km, wygrała Katrin SENNE NIEMCY, 91.54 km/h, 1000 pkt.

6) 27.05 konkurencja – wielobok 409 km, wygrała; Melanie GADOULET Francja, 96.78 km/h, 1000 pkt.

7) 28.05 konkurencja – wielobok 245.38 km, wygrała; Alena NETUSILOVA, Czechy, 74,39 km/h, 977 pkt.

8) 29.05 konkurencja – obszarówka 127,29/300,87 km, wygrała: Alena NETUSILOVA Czechy, 257,68 km, 128,84 km/h, 600 pkt.

9) 30.05 konkurencja – obszarówka 141,70/342,60 km, wygrała; Anne DUCAROUGE Francja, 291,13 km, 143,20 km/h, 613 pkt.

10) 1.06 konkurencja – wielobok 320,67 km, wygrała; Anne DUCAROUGE Francja, 109,37 km/h, 973 pkt.

11) 2. 06 konkurencja – wielobok 421,80 km, wygrała; Katrin SENNE, Niemcy, 110,37 km/h, 1000 pkt.

12) 3.06 konkurencja - obszarówka 190,29/505,66 km, wygrała; Melanie GADOULET Francja, 378,01 km, 122,44 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa club - 23 zawodniczki

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sabrina VOGTNiemcyLibelle Std8662.0000
2Sarah ARNOLDUSACirrus Std8555.0000
3Sarah DREFENSTEDTNiemcyCirrus Std8478.0000
4Elena FERGNANIWłochyLS 1f8329.0000
5Ailsa MCMILLANAustraliaCirrus Std8204.0000
6Annemiek KOERSHolandiaLS 481108.0000
7Inez ENGELHARDTNiemcyLS 1f8001.0000
8Aude UNTERSEEFrancjaHornet H-2067982.0000
9Claudia HILLWielka BrytaniaLS 1f7978.0000
10Petra PISKATACzechyCirrus Std7866.0000
15Monika BOBULAPolskaSZD 48 Bravo7364.0000
20Marta MARSZAŁEKPolskaSZD 48 Bravo6479.0000
22Alicja AWIRZENPolskaJantar Std 34821.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 14 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Aude GRANGERAYFrancjaDiscus 2A8881.0000
2Cornelia SCHAICHNiemcyLS 88736.0000
3Jana VEPREKOVACzechyLS 88686.0000
4Ulrike TEICHMANNNiemcyLS 88489.0000
5Judyta CZYŻPolskaLS 88369.0000
6Magali De CACHARDFrancjaDiscus 2a8318.0000
7Dana NOVAKOVACzechyLS 88207.0000
8Hana TRESLOVACzechyDiscus 2a8109.0000
9Doortje GRUNDERHolandiaLS 87931.0000
10Orsolya DIOFASIWęgryDiscus 2a7914.0000
11Anna MICHALAKPolskaDiscus 2a5859.0000
13Halina RYNKIEWICZPolskaDiscus 2a4990.0000

Wyniki lońcowe - klasa 18 metrowa - 11 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Katrin SENNENiemcyASG 29E9297.0000
2Alena NETUSILOVACzechyJS 1C EVO9275.0000
3Anne DUCAROUGEFrancjaJS 1C EVO9161.0000
4Marilyne ABADIE BERARDFrancjaASG 29E9135.0000
5Melanie GADOULETFrancjaJS 1C EVO9127.0000
6Joanna BIEDERMANPolskaASG 298876.0000
7Jana TRESLOVACzechyASG 29E7962.0000
8Lenka KUTHANOVACzechyJS 1C7436.0000
9Sandra MALZACHERNiemcyVentus 2C/18 m5863.0000
10Christin NIELSENDaniaVentus 2cxt1726.0000

Wyniki drużynowe

miejscekrajwynik
1Francja874.4000
2Niemcy850.8600
3Czechy844.4000
4Holandia800.3100
5Polska757.7400