1 Mistrzostwa Grup Akrobacyjnych

Data publikacji: 27.11.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Zhengzhou, Chiny, 29.04-01.05.2017

 

Po raz pierwszy udało się pod auspicjami FAI zorganizować rywalizację grup akrobacyjnych. Początkowo reklamowane jako Mistrzostwa Świata. Na przełomie lat 2016/2017 zmieniono nazewnictwo na Mistrzostwa Grup Akrobacyjnych, (bez określania mistrzostwa świata/kontynentu) W marcu 2017 zmieniono status imprezy na Formation Aerobatic Challenge 2017.

 

Nie jest to pierwsza próba rywalizacji grup akrobacyjnych, tym razem zawody zostały wsparte przez komisje akrobacyjną CIVA (organ FAI) Z ramienia FAI przydzielono jurorów i całą komisje sędziowską. Być może pierwsze zmagania przyczynią się do rozegrania w przyszłości Mistrzostw Świata.

 

Na miejscu wystartowały grupy;

 

Yakovlevs ( 6 samolotów) Wielka Brytania

Raptors (4 samoloty) RPA

Hawks (4 samoloty) Rumunia

Pionier Team (4 samoloty) Włochy

The Blades (4 samoloty) Wielka Brytania

Global Stars (4 samoloty) Wielka Brytania

Team Extreme (4 samoloty) Zjednoczone Emiraty

ANBO (3 samoloty) Litwa

Captens (2 samoloty) Francja

Red Baron (2 samoloty) Austria

The First Flight (2 samoloty) Rosja

Doubleas Aerobatic Team (2 samoloty) Estonia

 

Każdy z zespołów wykonuje po dwie wiązanki konkursowe dziennie.

Rozgrywano konkurencje „Classic” w której piloci grupy będą starali się wykonać jak najlepiej własne wiązanki oraz konkurencje „signature” w których grupy musiały wykonać wiązanki „obowiązkowe”

 

Międzynarodowe zawody zostały rozegrane pod okiem jurorów z CIVA komisji akrobacyjnej przy FAI jak i przedstawicieli ASFC (Chińska Federacja Sportów Lotniczych) Kolejne wiązanki były oceniane lecz po obradach komisji sędziowskiej wyniki zostały utajnione i imprezę rozegrano jako „Pokazy Lotnicze” Pakiet doświadczeń ma zaprocentować przy organizacji kolejnych zawodów choć nie ustalono kolejnego trerminu

 

 

 

 

Wyniki końcowe - indywidualnie - 12 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik