7 Mistrzostwa Europy Balonów Cieplnych - Lerida

Data publikacji: 02.01.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Lerida, Hiszpania, 08-15.09.1990

 

W mistrzostwach wystartowało 75 balonów z 25 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

W 8 lotach wyznaczono 17 konkurencji

 

1 lot, 9.09, 1 konkurencja Hesitation waltz, wygrał; Francois Massines Francja, 1000 pkt.

2 konkurencja Fly on, wygrał; Uve Schneider, RFN, 1000 pkt.
2 lot, 10.09, 3 konkurencja, Fly in, wygrał; Leopold Hauer, Austria, 1000 pkt.

 – 4 konkurencja Elbow, wygrał; David Bareford, Wielka Brytania, 1000 pkt.

– 5 konkurencja; Fly On, wygrał; Alain Badiou Francja, 1000 pkt
3 lot, 10.09, 6 konkurencja; Minimum Distance, wygrał; Csaba Molnar, Węgry, 1000 pkt
4 lot, 11.09, 7 konkurencja; Judge declared goal, wygrał; Erik Isberg, Szwecja, 1000 pkt

 – 8 konkurencja; Pilot declared goal, wygrał; Rony Schuurman, Belgia, 1000 pkt.

 – 9 konkurencja; Fly On, wygrał; Crispin Williams, Wielka Brytania, 1000 pkt.
5 lot, 11.09, 10 konkurencja, Pilot declared goal, wygrał; Jouni Routsalainen Finlandia. 1000 pkt.
6 lot, 12.09, 11 konkurencja; Fly In, wygrał; Francois Messines, Francja, 1000 pkt.

12 konkurencja, Hesitation Waltz, wygrał; Peter Schellhove, RFN, 1000 pkt.
7 lot, 13.09, 13 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; Peter Schellhove, RFN, 1000 pkt.

 – 14 konkurencja; Elbow, wygrał;  Mathias de BruijnHolandia, 1000 pkt.

 – 15 konkurencja, Fly On, wygrał; Peter Schellhove, RFN, 1000 pkt.
8 lot, 14.09, 16 konkurencja; Fly In, wygrał; Eugene Ernst Szwajcaria, 1000 pkt.

 – 17 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; Peter Lindholm, Finlandia, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - rywalizowało 70 załóg

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Mathias de Bruijn Holandia b. d. 11191
4 Henning Sorensen Dania b. d. 12344
6 Hans Kordel RFN b. d. 11366
2 Uwe Schneider RFN b. d. 13032
8 Peter Schellhove RFN b. d. 11241
34 Władysław Bohojło Polska b. d. 8306
1 Csaba Molnar Węgry b. d. 13990
3 Bengt Gunnarsson Szwecja b. d. 12902
5 Claude Sauber Luksemburg b. d. 12134
7 Peter Lindholm Finlandia b. d. 11248.
10 Gabriel Neil Wielka Brytania b. d. 11182
46 Wiktor Wolawski Polska b. d. 6337

Wyniki końcowe - drużynowo

Miejsce Kraj Wynik
6 Finlandia 597.3
8 Wielka Brytania 552.3
16 Polska 430.7
10 Austria 540.1
3 Holandia 608.7
1 Węgry 725.5
9 Szwajcaria 540.6
2 RFN 678.2
5 Szwecja 600.7
7 Luksemburg 555.7
4 Hiszpania 601.3