9 Mistrzostwa Europy Balonów Cieplnych - Murska Sobota

Data publikacji: 02.01.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Murska Sobota, Słowenia, 09-18.09.1994

 

W mistrzostwach wystartowało 56 zawodników z 23 państw

 

Konkurencje

 

Rozegrano 17 konkurencji w 7 lotach

 

1 lot, 12.09 1 konkurencja; Hesitation Waltz, wygrał; Rene van Cameren Holandia, 1000 pkt.

 – 2 konkurencja; Fly On, wygrał; Zoltan Nemeth Węgry, 1000 pkt.
2 lot, 12.09 3 konkurencja; Fly In, wygrał; Crispin Wiliams, Wielka Brytania, 1000 pkt.

4 konkurencja; Pilot Declared Goal, wygrał; Valter Vogel, Szwajcaria, 1000 pkt.
3 lot, 13.09 5 konkurencja;Minimum Distance, wygrał; Andreas Michels, Niemcy, 1000 pkt.

 – 6 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; David Bareford, Wielka Brytania, 1000 pkt.

 – 7 konkurencja; Hesitation Waktz, wygrał; Jan Timmers, Belgia, 1000 pkt.
4 lot, 13.09 8 konkurencja;Crat, wygrał; Jean Marie Buttois FRANCJA, 1000 pkt.

9 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; Jerzy Czerniawski, Polska, 1000 pkt.
5 lot, 14.09 10 konkurencja; Pilot Declared Goal, wygrał; Neil Gabriel, Wielka Brytania, 1000 pkt

 – 11 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; Andrzej Rogowski, Polska, 1000 pkt.

 – 12 konkurencja; Fly On, wygrał; David Bareford, Wielka Brytania, 1000 pkt.
6 lot, 15.09 13 konkurencja; Judge Declared Goal, wygrał; Wolfgang Michl Austria. 1000 pkt.

 – 14 konkurencja; Maksimum Distans, wygrał; Rolf Egg, Szwajcaria, 1000 pkt.
7 lot, 16.09 15 konkurencja;Fly In, wygrał; Jean Marie Buttois FRANCJA, 1000 pkt.

 – 16 konkurencja; Judge Declared |Goal, wygrał; Gabriel Neil, Wielka Brytania, 1000 pkt.

 – 17 konkurencja; Fly On, wygrał; Paolo Boanne, Włochy, 1000 pkt.

 

Wyniki końcowe - rywalizowało 56 załóg

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Crispin Williams Wielka Brytania G-BUKY 11019
4 David Bereford Wielka Brytania G-BRLT 11745
1 Jean-Marie Huttois Francja F-GEEI 13261
35 Bogdan Prawicki Polska SP-BWP 8299
3 Claude Sauber Luksemburg LX-BLL 12393
10 Benedict Haggenet Niemcy D-OWAR 10583
2 Uwe Schneider Niemcy D-OWAS 12673
26 Andrzej Rogowski Polska SP-BYU 9269
15 Jerzy Czerniawski Polska SP-BER 10031
5 Henning Serensen Dania OY- GOF 11332
6 Zoltan Nemeth Węgry HA-725 11125
7 Christoph Wagner Niemcy D-OWAW 11095
9 Jan Timmers Belgia 00-BLP 10625
36 Waldemar Ozga Polska SP-BWW 8242

Wyniki końcowe - drużynowo

Miejsce Kraj Wynik
5 Niemcy 589.4
8 Finlandia 534.5
3 Wielka Brytania 602.3
1 Francja 696.9
10 Polska 527.1
7 Austria 550.7
6 Dania 556.2
9 Holandia 529.0
4 Belgia 597.1
2 Luksemburg 657.6