20 Mistrzostwa Świata Balonów Cieplnych - Battle Creek

Data publikacji: 03.02.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Battle Creek, USA, 17-25.08.2012

 

W mistrzostwach wystartowało 99 pilotów z 30 państw

 

 

Konkurencje

 

Dobra pogoda pozwoliła na rozegranie 30 konkurencji w 10 lotach

1) lot konkurencje 1-3
2) lot konkurencje 4-7
3) lot konkurencje 8-9
4) lot konkurencje 10-12
5) lot konkurencje 13-14
6) lot konkurencje 15-19
7) lot konkurencje 20-21
8) lot konkurencje 22-25
9) lot konkurencje 26-27
10) lot konkurencje 28-30

Zwycięzcy konkurencji

1) wygrał; Sergey LATYPOW, ROSJA 1000 pkt.
2) wygrał; Rhett HEARTSILL, USA 1000 pkt.
3) wygrał; Marc BLASER, SZWAJCARIA 1000 pkt.
4) wygrał; Rhett HEARTSILL, USA 990 pkt.
5) wygrał; Stephane BOLZE, FRANCJA 1000 pkt.
6) wygrał; Marcos Paulo DA SILVA, BRAZYLIA 1000 pkt.
7) wygrał; Johnny PETREHN, USA 1000 pkt.
8) wygrał; Christoffer MUNDT, DANIA 1000 pkt.
9) wygrał; Matthew SCAIFE, AUSTRALIA 1000 pkt.
10) wygrał; Andrew ROBERTSON. AUSTRALIA 1000 pkt.
11) wygrał; Sergey LATYPOW, ROSJA 1000 pkt.
12) wygrał; Matthew SCAIFE, AUSTRALIA 1000 pkt.
13) wygrali ex aequo trzech zawodników po 1000 pkt.
14) wygrał; Henk BROEDERS, HOLANDIA 1000 pkt.
15) wygrał; Rupert STANLEY, WIELKA BRYTANIA 1000 pkt.
16) wygrali ex aequo
Sergey LATYPOW, ROSJA,
Marcos Paulo DA SILVA, BRAZYLIA po 1000 pkt.
17) wygrał; Nick DONNER, USA 1000 pkt.
18) wygrał; Johnny PETREHN, USA 1000 pkt.
19) wygrał; Martin WEGNER, NIEMCY 1000 pkt.
20) wygrał; Vytautas SVIDERSKIS, LITWA 1000 pkt.
21) wygrał; Werner SCHRANK, AUSTRIA 1000 pkt.
22) wygrał; Yudai FUJITA, JAPONIA 1000 pkt.
23) wygrał; Yudai FUJITA, JAPONIA 1000 pkt.
24) wygrał; Takao MIZUKAMI, JAPONIA 1000 pkt.
25) wygrał; Richard PARRY, WIELKA BRYTANIA 1000 pkt.
26) wygrali ex aequo;
Slavko Avi SORN, SŁOWACJA,
Marcos Paulo DA SILVA, BRAZYLIA po 1000 pkt.
27) wygrał; Andrew BAIRO, USA 1000 pkt.
28) wygrał; Joe HERTSILL, USA 1000 pkt.
29) wygrali ex aequo;
Henk BROEDERS, HOLANDIA,
Uwe SCHNEIDER, NIEMCY po 1000 pkt.
30) wygrali ex aequo;
Johannes KOOISTRA, HOLANDIA,
Chase DONNER, USA po 1000 pkt.

 

Wyniki końcowe - rywalizowało 99 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Stefan Zeberli Szwajcaria b. d. 21852
5 Uwe Schneider Niemcy b. d. 22229
75 Zbigniew Jagodzik Polska b. d. 13504
6 Nicolas Schwartz Francja b. d. 22125
8 Sergey Latypov Rosja b. d. 22053
77 Beata Choma Polska b. d. 13202
2 Johnny Petrehn USA b. d. 23423
1 Nick Donner USA b. d. 24030
3 Yudai Fujita Japonia b. d. 23379
4 Chasse Donner USA b. d. 22508
7 Cory Bloom USA b. d. 22063
10 Matthew Scaife Austria b. d. 21849