24 Mistrzostwa Świata Balonów Cieplnych - Murska Sobota

Data publikacji: 04.02.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Murska Sobota, Słowenia, 17-23.09.2022

 

Mistrzostwa zaplanowano w 2020 roku ze względu na pandemie covid 19 termin przesunięto na 2022 rok

 

 

W mistrzostwach wystartowały 103 balony z 31 państw

 

Link do strony mistrzostw

 

 

Konkurencje

 

Konkurencja 1  'hesitation waltz” wygrał; João Vitor DOS SANTOS JUSTO, Brazylia

Konkurencja 2 „Gordon Bennett Memorial”  wygrał; Andrew BAIRD, USA

Konkurencja 3 „Hesitation Waltz” wygrał; Uwe SCHNEIDER, Niemcy

Konkurencja 4 „Fly On” wygrał; Roman HUGI, Szwajcaria

Konkurencja 5 „Fly On” wygrał; Nicolas SCHWARTZ, Francja

Konkurencja 6 „Hesitation Waltz”  wygrał; David SPILDOOREN, Belgia

Konkurencja 7 „Land Run” wygrał; Vytas KERDOKAS, Litwa

Konkurencja 8 ” Hesitation Waltz” wygrał; Peter MOLNAR, Węgry

Konkurencja 9 „Hesitation Waltz” wygrał; Jan OUDENAMPSEN, Holandia

Konkurencja 10 „Fly in” wygrał; Thomas SPILDOOREN, Belgia

Konkurencja 11 „Calculated Rate of Approach Task” wygrał; Marc NUTHALL, RPA

Konkurencja 12″ Minimum Distance Double Drop” wygrał; Jernej BOJANOVIČ Słowenia

Konkurencja 13 „Watership Down” wygrał;  Henk BROEDERS, Holandia

Konkurencja 14 „Hesitation Waltz” wygrał; Sven GOEHLER, Niemcy

Konkurencja 15 ” Fly On” wygrał; David STRASMANN, Niemcy

Konkurencja 16 „Hesitation Waltz” wygrał; Arkadiusz IWANSKI, Polska

Konkurencja 17 „Hesitation Waltz” wygrał; Joe ZVADA, USA

Konkurencja 18 ” Elbow” wygrał; Stefan ZEBERLI. Szwajcaria

Konkurencja 19 „Calculated Rate of Approach Task” wygrał; Johnny PETREHN, USA

Konkurencja 20 „Hesitation Waltz”  wygrał; Yudai FUJITA, Japonia

Konkurencja 21 „Fly On” wygrał; Stefan ZEBERLI, Szwajcaria

Konkurencja 22 „Fly On” wygrał; Rupert STANLEY, Wielka Brytania

Konkurencja 23 „Hesitation Waltz” wygrał; Nicolas SCHWARTZ, Francja

Konkurencja 24 „Fly On” wygrał; Helmut PöTTLER, Austria

Konkurencja 25 „Hesitation Waltz” wygrał; Tomasz FILUS, Polska

Konkurencja 26 „Maximum Distance Double Drop” wygrał; Todd ISLEY, USA

Konkurencja 27 „Hesitation Waltz” wygrał; Edward SAUNDERS, Australia

Konkurencja 28 „Hesitation Waltz” wygrał; Peter GREGORY, Wielka Brytania

Konkurencja 29 „Fly On” wygrał; David LINEK, Czechy

Konkurencja 30 „Gordon Bennett Memorial” wygrał; David STRASMANN, Niemcy

Konkurencja 31 „Hesitation Waltz” wygrał; David LINEK, Czechy

Konkurencja 32 „Fly On” wygrał; Matthew SCAIFE, Australia

Wyniki końcowe - rywalizowało ?? zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Stefan Zeberli Szwajcaria "The Racer by Ultramagic" 24,393
10 David Spildooren Belgia "ballons chaize" 20,876
21 Roman Bauta Polska "NEXBAU" 19,993
20 Tomasz Filus Polska "LOT Polish Airlines" 20,099
44 Witold Filus Polska b. d. 17,617
3 Nicolas Schwartz Francja "St Michel Biscuits" 22,560
26 Arkadiusz Iwański Polska b. d. 19,556
6 Vito Rome Słowenia b. d. 21,281
69 Daria Dudkiewicz-Goławska Polska b. d. 15,170
7 Fabio Passos Brazylia b. d. 21,084
5 Dominic Bareford Wielka Brytania "Ultra Magic" 21,610
2 Yudai Fujita Japonia b. d. 23,138
9 Rhett Heartsill USA "Texas Star" 20,921
4 Thomas Kindermann-schoen Austria b. d. 21,666
8 Jean-Philippe Odouard Francja "Ardèche Amazing" 21,027