14 Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata - Drakino

Data publikacji: 17.07.2022

Udostępnij:

FacebookTwitter

Drakino, Rosja, 21-26.08.2012

 

W mistrzostwach wystartowało 50 załóg z 12 państw

 

Filmy z kanału FAI na youtube

 

1  Ceremonia otwarcia

 

2 Ceremonia slalom

 

3  Konkurencja wyścig

 

4 Konkurencja odbijacz

 

5 Lot precyzyjny

 

6 Freestyle

 

7  Ceremonia zamknięcia

 

Konkurencje

 

 

– Latanie precyzyjne, wygrali – Zhuperin Alexander, Burov Nikolay Rosja 296,3 pkt.
Rozpoznanie; wygrali ex aequo – cztery rosyjskie załogi uzyskały po 300 pkt.
Nawigacja, wygrali, Maxim Sobrikov, Oleg Poadjukas Rosja 299,5 pkt.
Slalom, wygrali; Maxim Sobrikov, Oleg Poadjukas Rosja 297,2 pkt.

 

freestyle – wygrali ex aequo;
SCHWARZ Siegfried AUSTRIA
SMITH Quentin Wielka Brytania

 

Wyniki końcowe - indywidualnie - 50 załóg

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1.1 Nikolay Burov (drugi zawodnik) Rosja R 44 1184.4
6.1 Vladymir Gladchenko (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1163.3
1 Aleksander Schuperin Rosja R 44 1184.4
7 Lyudmila Kosenkova Rosja Mi 2 1159.8
7.1 Elena Prokofeva (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1159.8
5 Elena Schuperin Rosja R 44 1166.7
2 Sergey Tupikov Rosja Mi 2 1176.1
2.1 Aleksey Pintelin (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1176.1
3 Maxim Sotnikov Rosja R 44 1172.8
3.1 Oleg Puajukas (drugi zawodnik) Rosja R 44 1172.8
4 Andrey Orekhov Rosja R 44 1168.8
4.1 Viktor Kalinin (drugi zawodnik) Rosja R 44 1168.8
5.1 Nikolay Rodionov (drugi zawodnik) Białoruś R 44 1166.7
6 Georgy Plakushchy Rosja Mi 2 1163.3
8 Yuri Yablokov Rosja R 44 1152.5
8.1 Vadim Sazonov (drugi zawodnik) Rosja R 44 1152.5
9 Viktor Dektyar Rosja Mi 2 1151.7
9.1 Petr Vasiliev (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1151.7
10 Aleksey Mayorov Rosja Mi 2 1143.9
10.1 Sergey Kostin (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1143.9
41 Marcin Szamborski Polska R 44 733.6
41.5 Jędrzej Wiler (drugi pilot) Polska R 44 733.6
47 Jędrzej Węgrzecki Polska R 44 500.6
47.5 Kamil Pawłow (drugi pilot) Polska R 44 500.6

Wyniki indywidualnie kobiet - nieoficjalnie

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Galina Shpigovskaya Rosja Mi 2 1084.8
2.1 Lyubov Gubai (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1084.8
1 Lyudmila Kosenkova Rosja Mi 2 1159.8
1.1 Elena Prokofeva (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 1159.8
3 Margarita Afanaskina Rosja R 44 1064.2
3.1 Evgenya Zamula (drugi zawodnik) Rosja R 44 1064.2
4 Anna Nadymova Rosja Mi 2 976.6
4.1 Tamara Amelkina (drugi zawodnik) Rosja Mi 2 976.6
5 Martina Schäfer Niemcy R 44 509.2
5.1 Uta Zielizniak (drugi zawodnik) Niemcy R 44 509.2
6 Gabrielle Boileau Francja R 22 309.9
6.1 Hermine Gandon (drugi zawodnik) Francja R 22 309.9

Wyniki indywidualnie juniorzy - nieoficjalnie

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Frank Rudolf Niemcy HU 269 838.5
1 Vladymir Bugajev Białoruś Mi 2 1099.1
2 Tony Iberler Niemcy Cabri G2 1035.8
3 Nikita Laptev Białoruś Mi 2 951.9
5 Adrian Larsen Szwajcaria R 22 752.4
6 Emmanuel Dufeune Francja b. d. 508.2

Drużynowo

Miejsce Kraj Wynik
3 Niemcy 3221.2
2 Wielka Brytania 3293.2
6 Francja 1460.0
5 Szwajcaria 2136.6
1 Rosja 3517.0
4 Białoruś 3164.7