12 Szybowcowe Mistrzostwa Państw Socjalistycznych - Szumen

Udostępnij:

FacebookTwitter

Szumen, Bułgaria, 25.05-10.06.1978

 

W mistrzostwach wystartowało 48 zawodników z 8 państw. Kierownikiem ekipy z Polski był Tadeusz Majewski

 

Rozegrane konkurencje

 

1) 1 czerwca

2) 2 czerwca

3) 3 czerwca

4) 4 czerwca

5) 5 czerwca

6) 6 czerwca

7) 8 czerwca

 

klasa standard

 

1) podwójny trójkąt 2*106 km, wygrał; G WEBER NRD 153 km
2) trójkąt 145 km, wygrał; WEBER Węgry 90,53 km/h

3) przelot docelowo powrotny 136 km, wygrali; WEBER i HEIMANN obaj NRD
4) trójkąt 232 km, wygrał; G PETROCZY Węgry 89,76 km/h

5) trójkąt 183 km, wygrał; PARCHOMCEV, ZSRR, 100,66 km/h

6) trójkąt 306 km, wygrał; PETROCZY, Węgry, 86,84 km/h
7) podwójny trójkąt 2*183 km, podczas lotu okrojono trasę do jednego trójkąta,wygrał; RUSEW, Bułgaria, 102,38 km/h

 

kategoria kobiet

 

1)  trójkąt 2*106 km uznana za nie rozegraną

2) trójkąt 145 km, wygrała; Eda ŁĄAN ZSRR 81,44 km/h
3) przelot docelowo powrotny 136 km, wygrała; KIZIVATOVA CZECHY 121 km
4) przelot docelowo powrotny 162 km, wygrała; MORGNER NRD 93,96 km/h

5) trójkąt 146 km, wygrała; Maksymiliana PASZYC, Polska, 81,56 km/h
6) trójkąt 262 km, wygrała; TIMKOVA, ZSRR, 85,38 km/h

7) podwójny trójkąt 2*145 km, podczas lotu okrojono trasę do jednego trójkąta, Wygrała; BENKE, Węgry, 101,26 km/h

 

klasa otwarta

 

1) podwójny trójkąt 2*106 km, wygrał; MATOUSEK CSRS 122 km
2) trójkąt 145 km wygrał; Matousek CSRS 98,03 km/h
3) przelot docelowo powrotny 136 km, wygrali; PASECZNIK ZSRR i KLOSE NRD

4) trójkąt 232 km, wygrał; PASECZNIK  ZSRR, 106,26 km/h

5) trójkąt 183 km, wygrał; PASECZNIK, ZSRR, 108,71 km/h
6) trójkąt 306 km, wygrał; MATOUSEK, CSRS, 106,74 km/h
7) podwójny trójkąt 2*183 km. podczas lotu okrojono trasę do jednego trójkąta. wygrał; PASECZNIK, ZSRR, 114,28 km/h

 

Wyniki końcowe - klasa otwarta

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Frantiśek Matouśek Czechosłowacja Nimbus 2 5782.3
3 Martin Brunecky Czechosłowacja b. d. 5579.4
6 Peter Klose NRD b. d. 5016.1
2 Oleg Pasechnik ZSRR Jantar 2B 5586.5
4 Michai Kesselok węgry b. d. 5307.7
5 Andrzej Kanigowski Polska Jantar 1 5076.9
9 Piotr Szczepański Polska b. d. 4721.7

Wyniki końcowe - klasa standard

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Gyoergy Petroczy Węgry b. d. 5501.6
4 Bela Kassai Węgry b. d. 5562.1
6 Jaroslav Vavra Czechosłowacja b. d. 5452.1
3 Vytautas Sabeckis ZSRR b. d. 5712.5
1 Gerald Weber NRD b. d. 5927.5
2 Horst Heimann NRD b. d. 5733.5
7 Jerzy Makula Polska b. d. 5261.3
9 Jerzy Szempliński Polska b. d. 5017.6

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Eda Laan ZSRR b. d. 5374.7
2 Maria Kizivatova Czechosłowacja b. d. 5344.2
5 Eva Daroczy Węgry b. d. 5199.9
8 Pelagia Majewska Polska b. d. 4831.2
4 Irmgard Mörgher NRD b. d. 5231.5
3 Nejdlova Czechosłowacja b. d. 5296.7
7 Maksymiliana Czmiel-Paszyc Polska b. d. 4930.7
6 Svetlana Timkova ZSRR b. d. 5054.4

Wyniki końcowe - drużynowo

MiejsceKrajWynik
1 Czechosłowacja 31973.5
3 Polska 29854.4
5 Węgry 29502.9
7 Rumunia 14818.9
4 ZSRR 29680.4
2 NRD 31684.9
6 Bułgaria 24700.2
8 Kuba 6310.4

.