4 Szybowcowe Mistrzostwa Państw Socjalistycznych - Orzeł

Udostępnij:

FacebookTwitter

Orzeł, ZSRR, -..1969

 

W mistrzostwach wystartowało 25 szybowników z 5 państw w tym dwie reprezentacje ZSRR dlatego dwa miejsca w klasyfikacji druzynowej

 

Rozegrane konkurencje

 

W każdej z klas rozegrano po pięć konkurencji

 

1) Konkurencja trójkąt 209 km;

 

klasa standard, wygrał; LINK ZSRR

klasa otwarta, wygrał; RUDENSKIY ZSRR

klasa kobiet, wygrała; pilotka ZSRR

 

2) konkurencja trójkąt 321 km

 

klasa otwarta, wygrał; Kornel TURL Węgry 4 godz 4,32 min

klasa standard, wygrał; Georgy PETROCZY Węgry 4 godz 25,47 min

klasa kobiet, wygrała; Anika WINNER Węgry 4 godz 26,41 min

 

3) konkurencja docel powrót 336 km

 

klasa otwarta, wygrał; RUDENSKI ZSRR 4 godz 9,00 min

klasa standard, wygrał; KUZNIECOV ZSRR 4 godz 13,05 min

klasa kobiet, wygrała; ZAGAJNOVA ZSRR 4 godz 7.32 min

 

4) konkurencja trójkąt 508 km

 

– klasa otwarta, wygrał; CHUVIKOV, ZSRR 6 godz 8,30 min

klasa standard, wygrał; KUZNIECOV, ZSRR, 6 godz 56,54 min

klasa kobiet, wygrała; AFRIKANOVA ZSRR 6 godz 56,20 min

 

5) konkurencja, trójkąt 206 km

 

klasa otwarta, wygrał; CHUVIKOV ZSRR, 54,553 km/h

klasa standard, wygrał; LINK ZSRR 251 km

klasa kobiet, wygrała; AFRIKANOVA ZSRR 232 km

 

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 8 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Evgeniy Rudenskiy ZSRR A 15 4694
2 Andrzej Kmiotek Polska Zefir 2 4336
3 Kornel Turl Węgry A 15 4056

Wyniki końcowe - klasa standard - 7 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Illar Link ZSRR Foka 4 4079
2 Yuriy Kuznecov ZSRR Foka 4 4057
3 Kazimierz Gorzkiewicz Polska Foka 4 3852

Wyniki końcowe - klasa kobiet - 9 zawodniczek

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
9 Adela Dankowska Polska Foka 4 2054
2 Maria Afrikanova ZSRR A 15 b. d.
1 Olga Manafova ZSRR A 15 3827
3 Gorochova ZSRR A-15 3424

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie

MiejsceKrajWynik
4 Polska 10242
3 Węgry 10763
1 ZSRR 12578
2 ZSRR 11415
5 NRD 8911
6 Bułgaria 4447

.