7 Szybowcowe Mistrzostwa Państw Socjalistycznych - Vrchlabi

Udostępnij:

FacebookTwitter

Vrchlabi, Czechosłowacja, 8-22.07.1973

 

W mistrzostwach wystartowało 33 zawodników z 6 państw oraz dwóch szybowników poza konkursem

Ekipa z Polski na miejsce dotarła pięcioma samochodami Nysa z przyczepami transportowymi w których przywieziono dwie Cobry 17 i trzy Cobry 15

 

 

Rozegrane konkurencje

 

W każdej z klas rozegrano po cztery konkurencje

 

1) 10 lipca – konkurencja – trójkąt 308 km, wygrali;

 

klasa otwartaMATOUSEK, Czechosłowacja 91,2 km/h

klasa standard VALA Czechosłowacja 86,9 km/h

klasa otwarta kobietMORGNER, NRD 71,6 km/h

 

2) 11 lipca – konkurencja przelot docelowo powrotny 305 km

 

klasa otwartaSMOLKA, Czechosłowacja, 83,1 km/h

klasa standardRUDENSKIY, ZSRR, 85,1 km/h

klasa otwarta kobiet PALUSKOVA Czechosłowacja

 

3) 14 lipca – przelot docelowo powrotny 144 km

 

klasa otwarta SATNY Czechosłowacja 85,5 km/h

klasa standardPOŹNIAK Polska

klasa otwarta kobietHUDCOVA Czechosłowacja

 

4) 17 lipca – przelot docelowo powrotny 151 km

 

klasa otwartaMATOUSEK, Czechosłowacja 137,0 km

klasa standardRUDENSKIY ZSRR

klasa otwarta kobiet POLIACHOVA ZSRR

 

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 11 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Stanisław Witek Polska Cobra 17 65
4 Stanisław Wujczak Polska Cobra 17 65
3 Frantiśek Matouśek Czechosłowacja Kestrel 19 78
1 J. Smolka Czechosłowacja Kestrel 19 62
2 Jan Satny Czechosłowacja Kestrel 19 80
6 Peter Klose NRD b. d. 45
7 Konig ??? b. d. 33
8 Rydl ??? b. d. 30
8 Batondi Szabadfi Węgry b. d. 30
10 Baldin ??? b. d. 20

Wyniki końcowe - klasa standard - 14 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
10 Gyoergy Petroczy Węgry b. d. 47
1 Stanisław Zientek Polska Cobra 15 83
6 Jaroslav Vavra Czechosłowacja b. d. 75
9 Pal Szeredyj Węgry b. d. 50
4 Evgeniy Rudenskiy ZSRR b. d. 76
8 Yuriy Kuznecov ZSRR b. d. 71
2 Henryk Poźniak Polska Cobra 15 81
4 Nolte ??? b. d. 76
7 Exansen Barwick NRD b. d. 73
3 Tadeusz Vala Czechosłowacja b. d. 77

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet - 8 zawodniczek

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Jindra Paluskova Czechosłowacja b. d. 47
4 Maria Kizivatova Czechosłowacja b. d. 32
1 V. Hudcova Czechosłowacja b. d. 51
3 Irmgard Mörgher NRD b. d. 38
5 Benesova Węgry b. d. 26
6 Tlapakova Czechosłowacja b. d. 24
7 Halina Rynkiewicz Polska Cobra 15 17
7 Polyachova ZSRR b. d. 17

Wyniki końcowe - drużynowo

Miejsce Kraj Wynik
1 Czechosłowacja b. d.
2 Polska b. d.
3 NRD b. d.

.