9 Szybowcowe Mistrzostwa Państw Socjalistycznych - Per

Udostępnij:

FacebookTwitter

Per k/Györ, Węgry, 20.07-03.08.1975

 

W mistrzostwach wystartowało 40 zawodników z 6 państw w tym trzy zespoły Węgier, kierownikiem naszej ekipy był Stanisław KOLASA

 

Rozegrane konkurencje

 

W każdej z klas rozegrano po siedem konkurencji,

24 lipca wszyscy szybownicy lądowali w terenie w związku z czym przez dwa kolejne dni nie rozgrywano konkurencji, ściągając uziemione szybowce

29 lipca również wszyscy zawodnicy lądowali w terenie

Ostania konkurencja rozegrana w trudnych warunkach po porannym deszczu. Mimo tego wszyscy zawodnicy klasy otwartej i Rynkiewicz po pierwszym oblocie trasy, pokonali trasę po raz kolejny poprawiając wcześniejsze wyniki

 

klasa standard

 

1) 22.07 – podwójny trójkąt 2*100,5 km, wygrał; Jan MADEJCZUK Polska 1000 pkt.
2) 23.07 – trójkąt 209 km, wygrał VASS Węgry
3) 24.07 – trójkąt 322 km, wygrał MARTINEZ Kuba
4) 27.07 – trójkąt 205 km, wygrał; VOLA Czechosłowacja,
5) 29.07 – trójkąt 318 km, wygrał; POPIOŁEK
6) 30.07 – trójkąt 209 km, wygrał; POPIOŁEK
7) 1.08 – trójkąt 100,5 km

 

kategoria kobiet

 

1) 22.07 – podwójny trójkąt 2*100,5 km, wygrała J. PALUSKOVA Czechosłowacja 1000 pkt.
2) 23.07 – trójkąt 209 km, wygrała ; Maria BOLLA Węgry
3) 24.07 – trójkąt 322 km, wygrały; ex aequo cztery zawodniczki lądując na tym samym polu w tym RYNKIEWICZ i BADURA Polska
4) 27.07 – trójkąt 205 km, wygrała; PALUSKOVA Czechosłowacja, 78,91 km/h
5) 29.07 – trójkąt 318 km,
6) 30.07 – trójkąt 209 km, wygrała; PALUSKOVA Czechosłowacja
7) 1.08 – trójkąt 100,5 km, wygrała; RYNKIEWICZ Polska

 

Klasa otwarta

 

1) 22.07 – trójkąt 200 km, wygrał; HAHNER Węgry
2) 23.07 – trójkąt 322 km, wygrał; SATNY Czechosłowacja
3) 24.07 – przelot docelowo powrotny 377 km, wygrał; SATNY Czechosłowacja
4) 27.07 – przelot docelowo powrotny 522 km, wygrał; MATOUSEK Czechosłowacja, 512,5 km
5) 29.07 – przelot docelowo powrotny 531 km, wygrali; MAŁOLEPSZY i WUJCZAK Polska po 466 km
6) 30.07 – trójkąt 209 km, wygrali; MATOUSEK i SATNY, obaj Czechosłowacja
7) 1.08 – trójkąt 100,5 km, wygrał; MATOUSEK Czechosłowacja

 

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 14 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
3 Stanisław Wujczak Polska Jantar 6563
1 Frantiśek Matouśek Czechosłowacja Kestrel 6885
7 Bela Kassai Węgry Jantar 5848
6 Jan Satny Czechosłowacja Kestrel 5940
2 I Hahner Węgry Jantar 6594
4 Szentvalgyi Węgry Jantar 6191
5 Gonczi Węgry Jantar 5970
8 Marek Małolepszy Polska Jantar 5487
9 Jurgen Grossehelweg NRD Cobra 15 4438
10 Szejer Cirrus 4351

Wyniki końcowe - klasa standard - 15 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Gyoergy Petroczy Węgry Cobra 15 5552
1 Jaroslav Vavra Czechosłowacja ASW 15 6129
5 Pal Szeredyj Węgry Cobra 15 5760
3 Exansen Barwick NRD Cobra 15 5850
2 Burmeister NRD Cobra 15 5852
4 Vass Węgry Cobra 15 5767
6 Edward Popiołek Polska Jantar Std. 5674
7 Jan Madejczuk Polska Jantar Std. 5606
9 Vola Czechosłowacja ASW 15 5501
10 Mikaushkash ZSRR ASW 15 5239

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet - 11 zawodniczek

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Monika Warstadt NRD Jantar 6575
2 Jindra Paluskova Czechosłowacja Kestrel 6510
3 Maria Bolla Węgry Jantar 6229
6 Hanna Badura Polska Jantar 4990
9 Judit Pollerman Węgry Cirrus 17 4775
7 Tamara Zagaynova ZSRR Cirrus 17 4950
10 V. Hudcova Czechosłowacja Cirrus 17 4540
8 Irmgard Mörgher NRD Foka 5 4793
4 Halina Rynkiewicz Polska Jantar 5707
5 Sara Węgry Cirrus 17 5066

Wyniki końcowe - drużynowo - 8 reprezentacji

Miejsce Kraj Wynik
1 Czechosłowacja 35505
2 Polska 34027
3 Węgry 33749
5 Węgry 30703
7 Węgry 12934
6 ZSRR 14811
4 NRD 31551
8 Kuba 6949

.