3 Szybowcowe Mistrzostwa Europy Kobiet - Saint Hubert

Udostępnij:

FacebookTwitter

Saint Hubert, Belgia, 22.05-04.06.1983

 

 

Zawody miały być rozegrane na lotnisku w Orle, ZSRR w związku z przeciągającymi się pracami wykończeniowymi na lotnisku zawody przeniesiono do Belgi.

 

W mistrzostwach wystartowały 24 zawodniczki z 10 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa standard

 

 

1) 22.05 – trójkąt 163 km, wygrała; T. Zagajnova, ZSRR, 55,7 km/h
2) 23.05 – trójkąt 166 km, wygrała; M. Bertram, RFN, przeleciała 126 km
3) 30.05 – trójkąt 172 km, wygrała; H. Lebok, RFN, 45,6 km/h
4) 31.05 – przelot docelowo powrotny 154 km, wygrała; C. Kiewitter, RFN, 68,6 km/h
5) 3.06 – trójkąt 161 km, wygrała; E. Daroczy, Węgry, 74,2 km/h
6) 4.06 – trójkąt 227 km, wygrała; A. M. Pinon, Francja, 71,2 km/h

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 22,05 – trójkąt 170 km, wygrała; A. M. Bertels, Belgia, 48,6 km/h
2) 23.05 – trójkąt 166 km, wygrała; G. Litt, Belgia, przeleciała 112 km
3) 30.05 – trójkąt 172 km, wygrała; G Emde, RFN, 58,4 km/h
4) 31.05 – przelot docelowo powrotny 174 km, wygrała; G. Litt, Belgia, 66,4 km/h
5) 2.06 – trójkąt 166 km, wygrała; G. Weinreich, RFN, przeleciała 102 km
6) 3.06 – trójkąt 163 km, wygrała; M. F. Gavaret, Francja, 83,4 km/h
7) 4.06 – trójkąt 233 km, wygrała; M. F. Gavaret, Francja, 72,7 km/h

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 15 zawodniczki

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Monika Warstadt NRD Jantar Std 2 2040
2 Maria Bolla Węgry Jantar Std 2351
7 Eva Daroczy Węgry Jantar Std 2198
8 Anna Maria Pinion Francja Pegase 2067
10 Tamara Zagaynova ZSRR Jantar Std 2 1785
3 Helmi Lebok RFN LS 4 2281
1 Marlis Bertram RFN LS 4 2439
4 Christl Kiewitter RFN LS 4 2258
5 Marlis Kall RFN LS 4 2243
6 Heidi Goetz Szwajcaria LS 4 2223

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 9 zawodniczek

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Maria Francoise Gavarert Francja ASW 20 2171
7 Teresa Toivonen Szwecja ASW 20 2001
3 Georgette Litt-Gabriel Belgia Mini Nimbus 2300
6 Maryvonne Guitton Francja LS 3a 2028
1 Gisela Weinreich RFN LS 3a 2587
2 Gudrum Emde RFN ASW 20 2370
5 Anne Marie Bertels Belgia ASW 20 2069
8 Claire Couture Francja ASW 20f 770
9 Lisade Long Holandia LS 3a 589

.