5 Szybowcowe Mistrzostwa Europy Kobiet - Szumen

Udostępnij:

FacebookTwitter

Szumen, Bułgaria, 12-26.07.1987

 

Wystartowały 34 zawodniczki z 12 państw, samolotami holującymi były Wilgi

 

Rozegrane konkurencje

 

 

1) klasa standard; wielobok 200,1 km – wygrała – Monika RYCHTER RFN, 92,1 km/h
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 263 km

 

2) klasa standard; wielobok 255,5 km – wygrała – Christine MOROCCO, Francja
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 276 km – wygrała – Gizela WIINREICH, RFN

 

3) klasa standard; trójkąt 200,8 km – Christine MOROCCO, Francja
    – klasa 15 metrowa; wielobok 200 km – wygrywa – Tatiana OBRETENOWA, Bułgaria

 

4) klasa standard; trójkąt 229 km – wygrywa – Lenka KUCEROVA, Czechy
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 270 km – wygrała – Gizela WEINREICH, RFN

 

5) – klasa standard; przelot docelowo powrotny 157,3 km – wygrała – Christine MOROCCO, Francja, 101 km/h
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 162,3 km – wygrała – Jana VEPREKOVA, Czechy, 104,5 km/h

 

6) – klasa standard; dwukrotny trójkąt po 119,7 km – wygrywa – Ula BOCHEŃSKA, Polska
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 282 km

 

7) – klasa standard; trójkąt 300 km – wygrywa – Christine MOROCCO, Francja
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 347,6 km – wygrywa – Gizele WEINREICH, RFN

 

8) – klasa standard; trójkąt 162,3 km – wygrała – Ula BOCHEŃSKA, Polska
    – klasa 15 metrowa; trójkąt 192 km – wygrała – Gizele WEINREICH, RFN

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 22 zawodniczki

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Eda Laan ZSRR Jantar Std. 5459
6 Maria Bolla Węgry Jantar Std 5412
2 Maria Kizivatova Czechosłowacja Discxus 5672
3 Eva Daroczy Węgry Jantar Std 5556
1 Urszula Bocheńska Wojdat Polska Brawo 5754
4 Christine Marocco Francja Pegase 5533
7 Jolanta Kopicka Polska Brawo 5252
8 Christa Hinrichs RFN LS 4 5172
9 Lenka Kucerova Czechosłowacja ASW 19 5100
10 Monika Rychter RFN LS 4 4834

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 12 zawodniczek

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
9 Jindra Paluskova Czechosłowacja Ventus 5183
3 Gisela Weinreich RFN LS 4 5746
8 Gudrum Emde RFN LS 4 5344
1 Tatiana Obretenowa Bułgaria Jantar Std 6166
2 Daina Vilne ZSRR Jantar Std 5818
4 Irina Borkovska ZSRR Jantar Std. 5628
6 Valentyna Toporova ZSRR Jantar Std 3 5537
7 Todorka Rodewa Bułgaria Jantar Std 2 5478
10 Diljona Christova Bułgaria Jantar Std 2 5108
5 Jana Veprekova Czechosłowacja Ventus 5602

.