13 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Nitra

Udostępnij:

FacebookTwitter

Nitra, Słowacja, 9-23.07.2005

 

Drugą cześć mistrzostw europy rozegrano na lotnisku Nitra na Słowacji w klasach; standard, club i 18 metrowej. W trzech klasach wystartowało 101 zawodników a łącznie podczas 13 Mistrzostw Europy rywalizowało 143 zawodników

 

Rozegrane konkurencje

 

 

klasa standard

 

 

1) 11.07 – obszarówka 179,4/388,8 km, wygrał; Viliam KUBOVCIK, SŁOWACJA 217,8 km 652 pkt.
2) 13.07 – trasa 351,9 km, wygrał; Tomas SUCHANEK, CZECHY, 166,8 km, 584 pkt.
3) 14.07 – obszarówka 153,0/300.4 km, wygrał; Tomas SUCHANEK, CZECHY, 153,7 km, 144 pkt.
4) 15.07 – trasa 329,9 km, wygrał; Arne BOYE-MOLLER, DANIA, 113,0 km/h, 967 pkt.
5) 16.07 – obszarówka 140,6/462,0 km, wygrał; Jan DIVOK, SŁOWACJA, 224,9 km, 97,7 km/h, 721 pkt
6) 17.07 – trasa 345,7 km, wygrał; Pavel LOUZECKY, CZECHY, 310,0 km, 1000 pkt.
7) 18.07 – obszarówka 265,2/498,8 km, wygrał; Michael BUCHTHAL, NIEMCY, 315,7 km, 90,2 km/h, 1000 pkt.
8) 20.07 – trasa 443,7 km, wygrał; Arne BOYE-MOLLER, DANIA, 90,3 km/h, 1000 pkt.
9) 21.07 – obszarówka 108,9/288,9 km, wygrał; Marcel DUENNER, SZWAJCARIA, 220,6 km, 107,8 km/h, 618 pkt.
10) 22.07 – obszarówka 109,5/264,0 km, wygrał Peter SZABO, WĘGRY, 204,0 km, 102,0 km/h, 587 pkt.

 

 

Klasa club

 

 

1) 13.07 – trasa 304,5 km, wygrał; KAROL Bendikovic, Słowacja, 177,0 km, 655 pkt.
2) 14.07 – obszarówka 125,5-281,6 km, wygrał; Vladas Motuza, Litwa, 225,4 km, 102,9 km/h, 676 pkt.
3) 15.07 – trasa 308,5 km, wygrał; Sebastian KAWA, 104,4 km/h, 982 pkt.
4) 16.07 – obszarówka 127,7/423,2 km, wygrał; Axel REICH, NIEMCY, 230,2 km, 87,2 km/h, 856 pkt.
5) 17.07 – trasa 316,4 km, wygrał; Frank HAHN, DANIA, 58,4 km/h, 847 pkt.
6) 18.07 – obszarówka 259,7/441,2 km, wygrał; Yuri PRODORUTTI, WŁOCHY, 301,3 km, 81,4 km/h, 1000 pkt.
7) 20.07 – trasa 413,6 km, wygrał; Petr KOUTNY, CZECHY, 78,2 km/h, 1000 pkt.
8) 21.07 – obszarówka 101,3/290,6 km, wygrał; Frank HAHN, DANIA, 183,3 km, 91,4 km/h, 603 pkt.
9) 22.07 – obszarówka 104,0/270,2 km, wygrał; Ferenc TOMAS, WĘGRY, 177,7 km, 88,1 km/h, 607 pkt.

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 13.07 – trasa 375,7 km, wygrał; Ulrik EILERT, DANIA, 175,4 km, 618 pkt.
2) 14.07 – obszarówka 167,1/346,0 km, wygrał; Riccardo BRIGLIADORI, WŁOCHY, 238,6 km, 115,9 km/h, 543 pkt.
3) 15.07 – trasa 343,3 km, wygrał; Alberto SIRONI, WŁOCHY, 115,9 km/h, 984 pkt.
4) 16.07 – obszarówka 170,2/474,1 km, wygrał; Eric SOUBRIER, FRANCJA, 242,0 km, 104,0 km/h, 730 pkt.
5) 17.07 – trasa 369,5 km, wygrał; Rolf FRIEDLI, SZWAJCARIA, 322,1 km, 947 pkt.
6) 18.08 – obszarówka 295,1/529,3 km, wygrał; Werner DANZ, SZWAJCARIA, 378,7 km, 99,8 km/h, 1000 pkt.
7) 20.07 – trasa 509,7 km, wygrał; Wolfgang JANOWITSCH, AUSTRIA, 85,0 km/h, 1000 pkt.
8) 21.07 – obszarówka 120,4/330,2 km, wygrał; Wolfgang JANOWITSCH, AUSTRIA, 241,5 km, 118,0 km/h, 618 pkt.
9) 22,07 – obszarówka 118,3/345,0 km, wygrał; Steve JONES, WIELKA BRYTANIA, 217,3 km, 100,2 km/h, 667 pkt.

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 37 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
8 Mariusz Poźniak Polska LS8A 5767
17 Tomasz Rubaj Polska LS 8 5187
6 Peter Hartmann Austria Discus 2A 5868
7 Tomas Suchanek Czechy Discus 2A 5821
1 Pavel Loužecki Czechy LS 8A 6480
2 Andrew John Davis Wielka Brytania Discus 2A 6066
3 Olivier Darroze Francja Discus 2A 6023
4 Viliam Kubovcik Słowacja LS 8S 6006
5 Michael Buchthal Niemcy Discus 2B 5939
9 Piotr Jarysz Polska LS 8A 5566
10 Stephen Crabb Irlandia LS 8 5495

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Sebastian Kawa Polska Brawo 6640
2 Frank Hahn Dania ASW 15A 6438
3 Petr Koutny Czechy Cirrus Std 6119
4 Jaroslav Tomana Czechy Cirrus 6110
5 Thornsten Mouristen Dania Libelle Std 5876
6 Kestutis Miliunas Litwa Jantar Std 3 5866
7 Karol Benedicivic Słowacja Cirrus Std 5709
8 Mathias Dick Szwajcaria Libelle Std 5587
9 Axel Reich Niemcy Libelle Std 5583
10 Vladas Motűza Litwa Jantar Std 3 5559
24 Arkadiusz Downar Polska Brawo 4713

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 33 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Stanisław Wujczak Polska Ventus 2cx 5831
8 Riccardo Brigliadori Włochy Ventus 2cx 5762
1 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cx 6454
3 Petr Krejcirik Czechy Ventus C 6124
9 Stephen Jones Wielka Brytania Ventus 2cx 5614
10 Jana Veprekova Czechy Ventus 2c 5597
15 Jerzy Kolasiński Polska Ventus 2cx 5258
2 Ralf Fischer Niemcy LS 10 6298
4 Rolf Friedli Szwajcaria LS 8 6091
5 Philip Jones Wielka Brytania Ventus 2cx 5917
7 Ulrik Eilert Dania LS 6C 5823