14 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Puciunai

Udostępnij:

FacebookTwitter

Puciunai, Litwa, 28.07-12.08.2007

 

Do programu 14 mistrzostw Europy wprowadzono dwie nowe klasy, szybowce klasy światowej i dwumiejscowe. Pierwszą cześć rozegrano w Puciunai na Litwie, drugą cześć w Issoudun we Francji

 

Na Litwie w klasach; standard, club, światowej i dwumiejscowej, wystartowało 85 pilotów z 21 państw. We Francji, wystartowało 91 zawodników w klasach 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej a we wszystkich siedmiu klasach rywalizowało 176 pilotów

 

Rozegrane konkurencje

 

1) 2.08

 

klasa światowa – trasa 183,6 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska 71,0 km/h
klasa club – trasa 276,2 km, wygrał; Borje Gustavsson, Szwecja, Jantar Std. 90,6 km/h
klasa standard – trasa 297,7 km, wygrał; Pavel Louzecky, Czechy, 102,2 km/h
klasa dwumiejscowa – trasa 305,6 km, wygrał; Gitautas Butnoris, Litwa 96,3 km/h

 

2) 5.08

 

klasa światowa – trasa 186,0 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 55,8 km/h
klasa club – trasa 261,9 km, wygrał; Roman Mercek, Czechy, 76,6 km/h
klasa standard – trasa 294,6 km, wygrał; Darius Liaugaudas, Litwa, 82,2 km/h
klasa dwumiejscowa – trasa 299,1 km, Siegfried Baumgartl, Niemcy 78,4 km/h

 

3) 6.08

 

klasa światowa – trasa 120,1 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 49,1 km/h
klasa club – trasa 201,4 km, wygrał; Gintaras Drevinskas, Litwa, 80,5 km/h
klasa standard – trasa 224,9 km, wygrał; Edslev Uffe, Dania, 73,7 km/h
klasa dwumiejscowa – trasa 224,2 km, wygrał; Vladimir Foltin, Słowacja 67,2 km/h

 

4) 7.08

 

klasa światowa – obszarowa 144,1-289,8 km, wygrał; Tomas Kuzmickas, Litwa, 189,5 km
klasa club – obszarowa 178,0 – 360,0 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 75,8 km/h, 257,6 km
klasa standard – obszarowa 174,4-340,3 km, wygrał; Frederick Hoyeau, Francja, 86,0 km/h, 297,8 km
klasa dwumiejscowa – obszarowa 166,3 – 426,7 km, wygrał; Gintautas Butnoris, Litwa 80,8 km/h, 270,3 km

 

5) 10.08

 

klasa światowa – obszarowa 107,6-274,4 km, wygrał; Laurent Lejeune, Francja, 132,8 km
klasa club – obszarowa 154,8 – 345,8 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 182,4 km
klasa standard – obszarowa 154,5-335,1 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 171,5 km
klasa dwumiejscowa – obszarowa 162,3 – 309,5 km, wygrał; Romualdas Knepa, Litwa 166,1 km

 

Szczegółowe wyniki pod linkiem

 

 

Wyniki koncowe - klasa światowa - 10 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Kestutis Miliunas Litwa PW 5 1857
1 Krzysztof Herczyński Polska PW 5 2388
2 Przemysław Bartczak Polska PW 5 2367
3 Laurent Lejeune Francja PW 5 2247
4 Harri Tuviala Finlandia PW 5 1987
6 Tomas Kuzmickas Litwa PW 5 1720
7 Philippe De Pechy Francja PW 5 1618
8 Vladymir Fedorov Rosja PW 5 1616
9 Alexandr Maksyukow Rosja PW 5 1511
10 Timo Kaleva Pankka Finlandia PW 5 784

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Mariusz Poźniak Polska LS 8 3783
1 Frederick Hoyeau Francja LS 8 4136
25 Henryk Muszczyński Polska LAK 19/15 2518
3 Peter Szabo Węgry Discus 2A 3801
2 Olivier Darroze Francja Discus 2A 4017
6 Viliam Kubovcik Słowacja LS 8 3679
8 Michael Buchthal Niemcy Discus 2 3637
5 Gunnar Axelsson Szwecja LS 8 3781
9 Juha Sorri Finlandia Discus 2 3624
10 Darius Liaugaudas Litwa LS 8A 3587
7 Reinhard Schramme Niemcy Discus 2 3650

Wyniki końcowe - klasa club - 29 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Sebastian Kawa Polska Brawo 3919
3 Tomas Suchanek Czechy Cirrus Std 3585
5 Tomasz Krok Polska Brawo 3561
2 Roman Mracek Czechy Cirrus Std 3650
4 Yuri Prodorutti Włochy LS 1F 3563
5 Helge Liebertz Niemcy LS 2F 3561
7 Dawe Draper Wielka Brytania Cirrus Std 3548
8 Herbert Ziegerhoffer Austria ASW 19B 3538
9 Gintaras Drevinskas Litwa Jantar Std 3 3521
10 Mark Leeuwenburgh Holandia Cirrus Std 3494

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowe - 11 załóg

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Gintautas Butnoris Litwa Duo Discus 4268
1.1 Vytautas Rasimavicius (drugi zawodnik) Litwa Duo Discus 4268
2 Dirk Reich Szwajcaria Duo Discus 4059
2.1 Armin Ulrich (drugi zawodnik) Szwajcaria Duo Discus 4059
3 Martin Hrivna Czechy Duo Discus 3636
3.1 Martin Vnoucek (drugi zawodnik) Czechy Duo Discus 3636
4.1 Brigitte Bruening (drugi zawodnik) Niemcy Duo Discus 3591
5 Vladimir Foltin Słowacja DG 1000T 3569
5.1 Ivan Zemanovic (drugi zawodnik) Słowacja DG 1000T 3569
6 Romualdys Knepa Litwa LAK 12 3372
6.1 Adomas Grabskis (drugi zawodnik) Litwa LAK 12 3372
7 Josef Busek Czechy Duo Discus 3194
7.1 Oldrich Bartomik (drugi zawodnik) Czechy Duo Discus 3194
8 Jan Kromka Słowacja Duo Discus 3170
8.1 Lubomir Jakubcak (drugi zawodnik) Słowacja Duo Discus 3170
9 Dmitriy Timoshenko Rosja Duo Discus 3154
9.1 Tamara Sviridova (drugi zawodnik) Rosja Duo Discus 3154
10 Richard Hachler Szwajcaria Duo Discus 3124
10.1 Justin Matthias (drugi zawodnik) szwajcaria Duo Discus 3124
4 Siegfried Baumgartl Niemcy Duo Discus 3591