14 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Issoudun

Udostępnij:

FacebookTwitter

Issoudun, Francja, 2-19.08.2007

 

Do programu 14 mistrzostw Europy wprowadzono dwie nowe klasy, szybowce klasy światowej i dwumiejscowe. Pierwszą cześć rozegrano w Puciunai na Litwie, drugą cześć w Issoudun we Francji

 

Na Litwie w klasach; standard, club, światowej i dwumiejscowej, wystartowało 85 pilotów z 21 państw. We Francji, wystartowało 91 zawodników w klasach 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej a we wszystkich siedmiu klasach rywalizowało 176 pilotów

 

Rozegrane konkurencje

 

 

klasa 15 metrowa

 

 

1) 9.08 – trasa 323,7 km, wygrał; Patrick Stouffs, Belgia 92,8 km/h
2) 11.08 – obszarówka 239,8-409,5 km, wygrał; Ghiorzo Stefano, Wlochy 141,6 km
3) 12.08 – obszarówka 120,8-382,7 km, wygrał; Manfred Hahn, Szwajcar 213,7 km 125,7 km/h
4) 13.08 – obszarówka 423,1 km, wygrał; Henrik Breidhal, Dania 109,1 km/h
5) 15.08 – obszarówka 118,2 km, wygrał; Georg Theisenger, Niemcy 67,6 km/h
6) 16.08 – obszarówka 237,1-651,9 km, wygrał; Gyorgy Gulyas, Węgry 123,6 km/h, 494,5 km
7) 17.09 – obszarówka 502,8 km, wygrał; Janusz Centka, Polska 485,1 km
8) 18.08 – obszarówka 308,5 km, wygrał; Louis Bouderligue, Francja 101,3 km/h

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 8.08 – obszarówka 115,7-401,1 km, wygrał; Ricardo Brigliadori, Włochy 100,1 km/h, 237,5 km
2) 9.08 – obszarówka 330,8 km, wygrał; Peter Hartmann, Austria 101,0 km/h
3) 12.08 – obszarówka 115,3-401,1 km, wygrał; John Buchanan, Australia 121,3 km/h, 266,2 km
4) 13.08 – trasa 402,7 km, wygrał; Erkki Heinonen, Finlandia 109,5 km/h
5) 15.08 – trasa 120,9 km, wygrał; Holger Back, Niemcy 69,7 km/h
6) 16.08 – obszarówka 242,6-654,4 km, wygrał; Erkki Heinonem, Finlandia 125,0 km/h, 515,5 km
7) 17.08 – trasa 510,3 km, wygrał; Holger Back, Niemcy 90,5 km/h
8) 18.08 – trasa 360,3 km, wygrał; Stanisław Wujczak, Polska 105,0 km/h

 

 

klasa otwarta

 

 

1) 8.08 – obszarówka 109,0-400,6 km, wygrał; Uli Schwenk, Niemcy 103,5 km/h, 217,0 km
2) 9.08 – trasa 314,3 km, wygrał; Laurent Aboulin, Francja 115,1 km/h
3) 12.08 – obszarówka 143,6-415,8 km, wygrał; Christoph Matkowski, Polska 265,7 km, 124,0 km/h
4) 13.08 – trasa 427,5 km, wygrał; Sylvain Gerbaud, Francja 109,9 km/h
5) 14.08 – trasa 110,6 km, wygrał; Christoph Matkowski, 64,1 km/h
6) 16.08 – obszarówka 243,3-657,0 km, wygrał; Uli Schwenk, Niemcy 132,7 km/h, 530,9 km
7) 17.08 – trasa 508,8 km, wygrał; Tomasz Rubaj, Polska 475,9 km
8) 18.08 – trasa 351,5 km, wygrał; Laurent Aboulin, Francja 113,1 km/h

 

 

 

Wyniki koncowe - klasa 15 metrowa - 33 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Janusz Centka Polska Diana 2 5378
9 Patrick Stouffs Belgia ASW 27B 4896
4 György Gulyas Węgry Ventus 2a 5086
2 Karol Staryszak Polska Diana 2 5158
3 Leigh Wells Wielka Brytania ASG 29 5139
8 Petr Tichy Czechy Ventus 2A 4961
7 Henrik A. Breidahl Dania Ventus 2A 5024
5 Jean-loc Colson Belgia ASW 27 5069
6 Christophe Ruch Francja Ventus 2A 5030
10 Louis Bouderlique Francja Ventus 2cx 4795

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 37 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
14 Stanisław Wujczak Polska ASG 29/18 5108
3 Riccardo Brigliadori Włochy ASG 29 5720
9 Peter Hartmann Austria Ventus 2cxt 5381
1 Ronald Termaat Holandia Ventus 2cxt 5981
6 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cx 5453
5 Russell A. Cheetham Wielka Brytania ASG 29E 5541
2 Yves Jeanmotte Belgia Ventus 2ct 5910
7 Philip Jones Wielka Brytania Ventus 2cx 5450
4 Hadriaan van Nes Holandia LS 10/18 5700
8 Zoltan Verebely Węgry Ventus 2cxt 5434
10 Mogens Hoelgaard Dania Ventus 2cxt 5291
19 Andrzej Śmielkiewicz Polska Ventus 2c 4800

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Sylvain Gerbaud Francja Nimbus 4M 5796
8 Tomasz Rubaj Polska ASW 22BLE 5670
2 Laurent Aboulin Francja Nimbus 4T 6028
3 Uli Schwenk Niemcy EB 29 5958
1 Peter Harvey Wielka Brytania Nimbus 4T 6045
6 Stephen Jones Wielka Brytania Nimbus 4M 5733
10 Kim Tipple Wielka Brytania Nimbus 4T 5626
8 Henry Romeijn Holandia Nimbus 4T 5670
11 Christoph Matkowski Polska ASW 22BLE 5210
5 Marcus Frank Niemcy Nimbus 4M 5743
7 Steen Elmgaard Dania Nimbus 4T 5706