15 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Puciunai

Udostępnij:

FacebookTwitter

Puciunai, Litwa, 26.07-8.08.2009

 

Dokończenie 15 Mistrzostw Europy rozegrano w Pociunai na Litwie. W klasach club, standard, światowej i dwumiejscowej wystartowało 79 pilotów z 24 państw. Łącznie w 15 Mistrzostwach Europy wystartowało 163 pilotów z 28 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

Tym razem udało się rozegrać rekordowo po trzynaście konkurencji w każdej z klas

 

 

Klasa światowa

 

 

1) 26.07 – konkurencja obszarowa, wygrał; Piskaty, Czechy, 161,7 km 59,5 km/h
2) 27.07 – trasa 214,4 km, wygrał; Denis Guerin, Francja 45,4 km/h
3) 28.07 – trasa 231,8 km, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 73,8 km/h
4) 29.07 – konkurencja obszarowa, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 164,7 km, 81,7 km/h
5) 30.07 – trasa 301,1 km, wygrał; Donatas Povilionis, Litwa 53,5 km/h
6) 1.08 – trasa 295,0 km, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska 71,9 km/h
7) 2.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 206,7 km/h 81,5 km/h
8) 3.08 – trasa 316,0 km, wygrał; Jerzy Skłodowski, Polska, 54,3 km/h
9) 4.08 – trasa 256,9 km, wygrał;Denis Guerin, Francja, 70,2 km/h
10) 5.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Jeremie Badaroux, Francja, 164,6 km, 52,7 km/h
11) 6.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Denis Guerin, Francja, 225,6 km, 73,5 km/h
12) 7.08 – trasa 336,6 km, wygrał; Jindrich Svorc, Czechy, 71,4 km/h
13) 8.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Jeremie Badaroux, Francja, 246,1 km, 74,8 km/h

 

 

Klasa club

 

 

1) 26.07 – konkurencja obszarowa, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 192,3 km, 75,8 km/h
2) 27.07 – trasa 294,0 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 75,2 km/h
3) 28.07 – trasa 345,1 km, wygrał; Kenneth Barker, Wielka Brytania, 328,5 km
4) 29.07 – trasa 204,6 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 94,7 km/h
5) 30.07 – trasa 399,9 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 70,3 km/h
6) 1.08 – trasa 399,1 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 89,2 km/h
7) 2.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 255,8 km, 102,3 km/h
8) 3.08 – trasa 363,7 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 78,9 km/h
9) 4.08 – trasa 302,4 km, wygrał; Christian Mallick, Francja, 89,4 km/h
10) 5.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Kestutis Miliunas, Litwa, 226,2 km, 61,3 km/h
11) 6.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 298,8 km, 88,8 km/h
12) 7.08 – trasa 441,0 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 94,3 km/h
13) 8.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Christian Mallick, Francja, 332,5 km, 95,0 km/h

 

 

Klasa standard

 

 

1) 26.07 – konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 229,0 km 88,1 km/h
2) 27.07 – trasa 339,1 km, wygrał; Jan Brandt Jorgensen, Dania, 92,9 km/h
3) 28.07 – trasa 417,6 km, Wygrał; Tomasz Rubaj, Polska, 412,7 km
4) 29.07 – trasa 252,8 km, wygrał; Marc Seretti, Francja, 102,5 km/h
5) 30.07 – trasa 505,2 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 83,6 km/h
6) 1.08 – trasa 457,0 km, wygrał; Jasak Selen, Holandia, 114,4 km/h
7) 2.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 317,6 km, 119,7 km/h
8) 3.08 – trasa 425,3 km, Wygrał; Tomas Suchanek, Czechy, 94,3 km/h
9) 4.08 – trasa 353,6 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 93,6 km/h
10) 5.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Jan Ola Nordh, Szwecja, 244,1 km, 78,4 km/h
11) 6.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 353,2 km, 108,6 km/h
12) 7.08 – trasa 503,6 km, wygrał; Marc Seretti, Francja, 114,1 km/h
13) 8.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; Dariusz Liaugadas, Litwa, 373,3 km 110,0 km/h

 

 

Klasa dwumiejscowa

 

 

1) 26.07 – konkurencja obszarowa, wygrał; Janusz Centka, Polska, 239,8 km, 91,7 km/h
2) 27.07 – trasa 346,4 km, wygrał; D Timoszenko, Rosja, 89,7 km/h
3) 28.07 – trasa 425,8 km, wygrał; R Lindell, Szwecja, 75,6 km/h
4) 29.07 – trasa 255,2 km, wygrał; P Koutny, Czechy, 103,9 km/h
5) 30.07 – trasa 530,2 km, wygrał; T Gostner, Włochy, 81,0 km/h
6) 1.08 – trasa 501,9 km, wygrał; Janusz Centka, Polska, 118,7 km/h
7) 2.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; G Drevinskas, Litwa, 327,2 km, 117,8 km/h
8) 3.08 – trasa 462,9 km, wygrał; S Baumgartl, Niemcy, 94,5 km/h
9) 4.08 – trasa 383,3 km, wygrał; T Gostner, Włochy, 108,2 km/h
10) 5.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; R Lindel, Szwecja, 240,0 km, 70,6 km/h
11) 6.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; G Butnoris, Litwa, 358,0 km, 105,0 km/h
12) 7.08 – trasa 520,9 km, wygrał; Janusz Centka, Polska, 104,5 km/h
13) 8.08 – konkurencja obszarowa, wygrał; G Drevinskas, Litwa, 377,6 km, 113,8 km/h

 

 

Pełne wyniki konkurencji

 

Wyniki koncowe - klasa światowa - 10 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Jędrzej Skłodowski Polska PW 5 10540
2 Mikołaj Zdun Polska PW 5 10465
3 Denis Guerin Francja PW 5 9834
4 Slavomir Piskaty Czechy PW 5 9227
5 Jeremie Bodaroux Francja PW 5 9102
6 Donatas Pavilionis Litwa PW 5 8653
7 Jindrich Svorc Czechy PW 5 8543
8 Romualdas Konteikis Litwa PW 5 7823
9 Kostutis Jurktas Litwa PW 5 7343
10 Aleksander Babkevich Białoruś PW 5 4610

Wyniki końcowe - klasa club - 29 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Tim Kuijpers Holandia ASW 19b 11000
4 Tomasz Krok Polska Brawo 10744
5 Vladas Motűza Litwa Jantar Std 10298
3 Helge Liebertz Niemcy Ls-1f 10766
1 Rene de Dreu Holandia LS 1f 11034
6 Christian Mallick Francja ASW 19 10225
7 Andreas Kruse Niemcy LS 4a 10172
8 Sergey Klyuev Rosja Jantar Std 3 10160
9 Ian Mac Arthur Wielka Brytania LS 4 9824
10 Christian Wistisen Dania LS 7 9637
13 Maciej Adamski Polska Brawo 9199

Wyniki końcowe - klasa standard - 25 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Tomasz Rubaj Polska Discus 2 10973
3 Tomas Suchanek Czechy Discus 2a 11054
1 Mario Kiessling Niemcy Discus 2a 12027
10 Darius Liaugaudas Litwa LS 8a 10331
2 Roman Mracek Czechy LS 8a 11410
5 Leszek Duda Polska LS 8 10886
6 Bert Schmelzer Belgia Discus 2ax 10546
7 Gerd Peter Lauer Niemcy LS 8 10417
8 Tijl Schmelzer Belgia Discus 2b 10412
9 Jan Ola Nordh Szwecja Discus 2T 10392

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 15 załóg

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Janusz Centka Polska Duo Discus 11826
7.1 Stefano Ghiorzo (drugi zawodnik) Włochy Duo Discus 10589
7 Thomas Gostner Włochy Duo Discus 10589
2 Vytautas Sabeckis Litwa LAK 12R 11826
9 Petr Koutny Czechy Duo Discus 10110
4 Gintautas Butnoris Litwa DG 1000/20 10898
4.1 Vytautas Rasimavicius (drugi zawodnik) Litwa DG 1000/20 10898
5 Gintaras Drevinskas Litwa Duo Discus 10732.
1.1 Marek Szumski (drugi zawodnik) Polska Duo Discus 11826
2.1 Viktoras Kukcikaitis (drugi zawodnik) Litwa LAK 12R 11826
3 Ronny Lindell Szwecja Duo Discus T 11128
3.1 Gunilla Lindell (drugi zawodnik) Szwecja Duo Discus T 11128
5.1 Linas Miezlaiskis (drugi zawodnik) Litwa Duo Discus 10732.
6 Christof Geissler Niemcy Duo Discus 10674
6.1 Martin Haug (drugi zawodnik) Niemcy Duo Discus 10674
8.1 B. Brunzig (drugi zawodnik) Niemcy Duo Discus T 10277
9.1 M. VIT (drugi zawodnik) Czechy Duo Discus 10110
10 K. Magnusson Szwecja Duo Discus 9552
10.1 T. Jobs (drugi zawodnik) Szwecja Duo Discus 9552
8 Siegfried Baumgartl Niemcy Duo Discus T 10277