15 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Nitra

Udostępnij:

FacebookTwitter

Nitra, Słowacja, 27.06-11.07.2009

 

Pierwszą część 15 Mistrzostw Europy zorganizowana na Słowacji w Nitra w klasach 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej. Wystartowało 84 szybowników z 24 państw. Dokończenie rozegrano w Puciunai na Litwie w klasach; światowej, club, standard i dwumiejscowej.

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 29.06 – konkurencja obszarowa 107,0 / 276,6 km, wygrał; Hirvola Harri, Finlandia, 208,3 km, 98,2 km/h
2) 30.06 – konkurencja obszarowa 124,4 / 293,0 km, wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 208,8 km, 96,2 km/h
3) 1.07 – konkurencja trasa 295,7 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska 122,4 km/h
4) 2.07 – konkurencja obszarowa 200,9 / 463,5 km, wygrał; Węgier, Gulyas György, 298,6 km, 97,9 km/h
5) 3.07 – konkurencja trasa 342,3 km, wygrał; Pavel Loužecky, Czechy, 342,3 km, 104,7 km/h
6) 4.07 – konkurencja trasa 502,1 km, wygrał: Henryk Briedehal, Dania, 97,4 km/h
7) 5.07 – konkurencja trasa 232,0 km, wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 100,4 km/h
8) 6.07 – konkurencja obszarowa – 204,8 – 472,7 km, wygrał, Łukasz Wójcik, Polska, 344,9 km, 114,4 km/h
9) 8.07 – konkurencja nie rozegrana
9) 9.07 -konkurencja trasa 359,2 km, wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 85,0 km/h

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 29.06 – konkurencja obszarowa 112,1 / 375,8 km, wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria, 237,5 km, 118,8 km/h
2) 30.06 konkurencja obszarowa – 103,0 / 300,4 km, wygrał; Arne Boye-Moller Dania, 229,9 km, 111,1 km/h
3) 1.07 – konkurencja trasa 323,9 km, wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria, 115,2 km/h
4) 2.07 – konkurencja obszarowa 203,7 / 514,3 km, wygrał; Arne Boye-Moller, Dania, 320,2 km, 104,5 km/h
5) 3.07 – konkurencja trasa 351,9 km, wygrał; Erkki Heinonen, Finlandia, 115,5 km/h
6) 4.07 – konkurencja trasa 523,9 km, wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria, 107,5 km/h
7) 5.07 – konkurencja trasa 354,8 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania, 115,4 km/h
8) 6.07 – konkurencja obszarowa 217,2 – 483,0 km, wygrał; Marc Seretti, Francja, 366,9 km, 121,1 km/h
9) 8.07 – konkurencja nie rozegrana
9) 9.07 – konkurencja trasa 385,6 km, wygrał Mike Young, Wielka Brytania, 91,7 km/h

 

 

Klasa otwarta

 

 

1) 29.06 – konkurencja obszarowa 112,8/329,5 km, wygrał; Sylvain Gerbaud, Francja, 216,3 km, 82,8 km/h
2) 30.06 – konkurencja obszarowa 124,5/388,5 km, wygrał; Laurent Aboulin, Francja, 243,9 km, 118,8 km/h
3) 1.07- konkurencja trasa 328,0 km, wygrał; Peter Harvey, Wielka Brytania, 120,3 km/h
4) 2.07 – konkurencja obszarowa 248,4/505,1 km, wygrał; Francis Jeremiasse, Holandia, 311,1 km, 91,6 km/h
5) 3.07 – konkurencja trasa 367,5 km, wygrał; Laurent Aboulin, Francja, 116,4 km/h
6) 4.07 – konkurencja trasa 605,5 km, wygrał; Laurent Aboulin, Francja 109,9 km/h
7) 5.07 – konkurencja trasa 360,3 km, wygrał; Thomas Rendla, Czechy 127,5 km/h
8) 6.07 – konkurencja obszarowa 227,1/519,5 km, wygrał; Francis Jeremiasse, Holandia, 390,8 km, 129,3 km/h
9) 8.07 – konkurencja nie rozegrana
9) 9.07 – konkurencja trasa 377,9 km, wygrał; Thomas Rendla, Czech 108,1 km/h

 

Pełne wyniki konkurencji

 

Wyniki koncowe - klasa 15 metrowa - 29 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Peter Hartmann Austria Ventus 2cxa 6514
13 Sebastian Kawa Polska ASG 29 5735
7 György Gulyas Węgry Ventus 2a 6185
9 Timothy John Scott Wielka Brytania ASW 27 6022
6 Petr Tichy Czechy Ventus 2a 6225
8 Henrik A. Breidahl Dania Ventus 2a 6046
3 Christophe Ruch Francja Ventus 2a 6771
1 Louis Bouderlique Francja Ventus 2a 7121
2 Łukasz Wójcik Polska Diana 2 6794
4 Leigh Wills Wielka Brytania ASG 29 6668
10 Harri Hirvola Finlandia Ventus 2a 5942

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 31 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Ronald Termaat Holandia Ventus 2cxa/18 6820
5 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cxa/18 6778
7 Rien Bastiaanse Holandia ASG 29/18 6615
1 Russell A. Cheetham Wielka Brytania ASG29/18 7283
3 Karol Staryszak Polska ASG29/18 7141
9 Jerzy Kolasiński Polska Ventus 2c/18 6493
2 Mike Young Wielka Brytania ASG29/18 7217
6 Erkki Heinonen Finlandia ASG 29/18 6671
8 Mathias Schunk Niemcy LS 10/18 6518
10 Ivan Novak Czechy Ventus 2c/18 6370

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 24 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
7 Sylvain Gerbaud Francja Nimbus 4 6417
2 Laurent Aboulin Francja ASW 22BL 6943
4 Holger Karow Niemcy Nimbus 4 6820
1 Peter Harvey Wielka Brytania Nimbus 4 6945
3 Stephen Jones Wielka Brytania Nimbus 4 6924
10 Thomas Rendla Czechy ASW 22BL 5940
9 Marcus Gäumann Szwajcaria Nimbus 4 6066
17 Christoph Matkowski Polska ASG 29/18 5194
5 Ed Johnston Wielka Brytania Nimbus 4 6475
6 Francois Cornelius Jeremiasse Holandia Nimbus 4 6465
8 Reinhard Spath Niemcy ASW 22BL 6120

Wyniki końcowe - drużynowo - klasyfikacja nieoficjalna

MiejsceKrajWynik
4 Niemcy 7201
1 Wielka Brytania 7823
2 Francja 7437
3 Polska 7241
5 Austria 6862
6 Czechy 6789
7 Dania 6617
8 Słowacja 6469
9 Holandia 6344
10 Włochy 6233