17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Ostrów Wielkopolski

Udostępnij:

FacebookTwitter

Ostrów Wielkopolski, Polska, 5-21.07.2013

 

Pierwszą część 16 Mistrzostw Europy rozegrano we Francji w Vinon sur Verdon w klasach; 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej. Do rywalizacji stanęło 63 zawodników z 18 państw.

Miesiąc później w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano część drugą w klasach; standard, club, i dwumiejscowej. Tym razem rywalizowało 90 pilotów z 22 państw. Z programu mistrzostw wycofano klasę światową

Łącznie w 17 Mistrzostwach Europy o medale walczyło 153 pilotów z 25 państw w sześciu klasach w tym czwórka poza konkursem z Argentyny, Australii, Japonii i USA

 

Rozegrane konkurencje

 

 

klasa standard

 

 

1) 6.07 – wielobok 383,2 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 99,9 km/h, 1000 pkt.
2) 7.07 – obszarówka 289,0/546,4 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 458,2 km, 111,8 km/h 1000 pkt.
3) 8.07 – wielobok 394,2 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 115,6 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 – wielobok 438,1 km, wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 107,5 km/h, 1000 pkt.
5) 10.07 – obszarówka 176,4/375,1 km, Wygrał; Radek Krejcirik, Czechy, 296,0 km, 106,8 km/h, 909 pkt.
6) 16.07 – obszarówka 273,1/498,7 km, Wygrał; Peter Millenaar, Holandia, 390,2 km, 108,3 km/h, 1000 pkt.
7) 17.07 – obszarówka 275,7/420,0 km, wygrał; Sebastian Kawa, 387,2 km, 127,3 km/h, 1000 pkt.
8) 18.07 – wielobok 541,4 km, wygrał; Łukasz Wójcik, 109,9 km/h, 1000 pkt.
9) 19.07 – wielobok 366,4 km, Wygrał; Peter Millenaar, Holandia, 85,1 km/h, 1000 pkt.
10) 20.07 – obszarówka 211,8/394,1 km, Peter Millenaar, Holandia, 366,3 km, 131,7 km/h, 913 pkt.

 

 

klasa club

 

 

1) 6.07 – wielobok 330,1 km, wygrał; Gerrit Feige, Niemcy, 85,1 km/h, 1000 pkt.
2) 7.07 – obszarówka 216,7/495,5 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 390,4 km, 101,4 km/h, 1000 pkt.
3) 8.07 – wielobok 329,1 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 98,4 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 – wielobok 355,4 km, Wygrał; Zoltan Hamar, Węgry, 90,1 km/h, 1000 pkt.
5) 10.07 – obszarówka 178,4/396,6 km, Jakub Barszcz, Polska 283,0 km, 92,9 km/h, 1000 pkt
6) 16.07 – obszarówka 211,4/395,5 km. Wygrał; Sergiey Klyuev, Rosja, 280,7 km, 85,8 km/h, 1000 pkt.
7) 17.07 – obszrówka 225,1/363,1 km, Wygrał; Rasmus Orskov, Dania, 302,2 km, 100,0 km/h, 1000 pkt.
8) 18.07 – wielobok 408,1 km, Wygrał; Roman Mracek, Czechy, 100,5 km/h, 1000 pkt.
9) 19.07 – wielobok 316,4 km. Wygrał; Sergey Klyuev, Rosja 75,2 km/h, 1000 pkt.
10) 20.07 – obszarówka 157,4/350,7 km, Wygrał; Łukasz Błaszczyk, Polska, 321,2 km, 106,0 km/h, 1000 pkt.

 

 

klasa dwumiejscowa

 

 

1) 6.07 – wielobok 396,5 km, wygrali; Wolfgang Janowitsch/Andreas Lutz, Austria, 103,1 km/h, 1000 pkt.
2) 7.07 – obszarówka 293,4/568,0 km, wygrali; Florian Theisinger/Thomas Starck, Niemcy, 419,8 km, 109,3 km/h, 1000 pkt.
3) 8.08 – wielobok 359,7 km, wygrali; Wolfgang Janowitsch/Andreas Lutz, Austria, 110,5 km/h, 1000 pkt.
4) 9.10 – wielobok 423,5 km, Wygrali; Tomas Rendla/Ludek Kluger, Czechy, 108,8 km/h, 1000 pkt.
5) 10.07 – obszarówka 184,3/392,2 km, wygrali; Florian Theisinger/Thomas Starck, Niemcy, 286,7 km, 114,7 km/h,. 800 pkt.
6) 16.07 – obszarówka 333,6/588,1 km, Wygrała załoga; Adam Czeladzki, Krzysztof Trzewik, Polska, 398,9 km, 96,1 km/h, 1000 pkt
7) 17.07 – obszarówka 267,4/413,1 km, Wygrali; Wolfgang Janowitsch/Andreas Lutz, Austria, 381,5 km, 124,5 km/h, 1000 pkt.
8) 18.07 – wielobok 479,1 km, Wygrali; Janusz Centka/Łukasz Grabowski, Polska, 107,6 km/h, 1000 pkt.
9) 19.07 – wielobok 353,4 km, Wygrali; Jeremie Badaroux/Marc Seretti, Francja, 87,5 km/h, 1000 pkt.
10) 20.07 – obszarówka 181,5/361,5 km Wygrali; Wolfgang Janowitsch/Andreas Lutz Austria, 333,3 km, 129,0 km/h, 834 pkt.

 

 

Pełna lista wyników pod linkiem

Wyniki koncowe - klasa standard - 33 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Sebastian Kawa Polska Discus 2a 9353
6 Michael Buchthal Niemcy Discus 2ax 8403
2 Łukasz Wójcik Polska Discus 2ax 9217
8 Bert Schmelzer Belgia Discus 2ax 8176
3 Paweł Wojciechowski Polska LS 8 9200
7 Michael Rass Austria Discus 2a 8283
9 Christophe Cousseau Francja Discus 2a 8154
4 Peter Millenaar Holandia Discus 2a 8621
5 Felipe Levin Niemcy Discus 2a 8466
10 Maros Divok Słowacja LS 8 8019

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Tim Kuijpers Holandia Cirrus Std 8578
1 Roman Mracek Czechy Cirrus Std 9415
4 Sergey Klyuev Rosja Jantar Std 8633
2 Jakub Barszcz Polska Brawo 9065
5 Petr Svoboda Czechy Cirrus Std. 8627
9 Josef Kožar Słowacja LS 1f 8484
3 Łukasz Błaszczyk Polska Jantar Std 3 8897
7 Rasmus Ørskov Dania LS 1f 8566
8 Antti Koskiniemi Finlandia Cirrus Std 8514
10 Jeroen Verkuijl Holandia Cirrus Std 8461

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 23 załogi

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Janusz Centka Polska Arcus M 8486
1 Wolfgang Janowitsch Austria Arcus M 9250
9 Vytautas Sabeckis Litwa LAK 12R 8226
7 Thomas Rendla Czechy Duo Discus xlt 8314
5 Harri Hirvola Finlandia Arcus T 8506
4 Jeremie Bodaroux Francja Arcus S 8532
9.1 Viktoras Kukcikaitis (drugi zawodnik) Litwa LAK 12R 8226
10 Branislav Jasensky Słowacja Duo Discus 8219
5.1 Visa Matti Leinikki (drugi zawodnik) Finlandia Arcus T 8506
1.1 Andreas Lutz (drugi zawodnik) Austria Arcus M 9250
2 Florian Theisinger Niemcy Duo Discus xlt 8877
2.1 Thomas Starck (drugi zawodnik) Niemcy Duo Discus xlt 8877
3 Pierre de Broqueville Belgia Arcus T 8710
3.1 Arnoud de Broqueville (drugi zawodnik) Belgia Arcus T 8710
4.1 Marc Seretti (drugi zawodnik) Francja Arcus S 8532
6.1 Łukasz Grabowski (drugi zawodnik) Polska Arcus M 8486
7.1 Ludek Kluger (drugi zawodnik) Czechy Duo Discus xlt 8314
8 Adam Czeladzki Polska Duo Discus xlt 8295
8.1 Krzysztof Trzewik (drugi zawodnik) Polska Duo Discus xlt 8295
10.1 Tibor Fratrik (drugi zawodnik) Słowacja Duo Discus 8219