17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Vinon sur Verdon

Udostępnij:

FacebookTwitter

Vinon sur Verdon, Francja, 8-21.06.2013

 

Pierwszą część 17 Mistrzostw Europy rozegrano we Francji w Vinon sur Verdon w klasach; 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej. Do rywalizacji stanęło 63 zawodników z 18 państw.

Miesiąc później w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano dokończenie zawodów

 

Rozegrane konkurencje

 

Podczas siódmej konkurencji wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, Hiszpański pilot Aleksander Nielles Sanchez rozbił szybowiec o zbocze góry i zginął na miejscu

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 10.06 – wielobok 260,0 km, Wygrał; Christophe Ruch, Francja, 117,3 km/h,, 632 pkt.
2) 11.06 – wielobok 289,0 km, Wygrał; Louis Bouderlique, Francja, 107,7 km/h, 788 pkt.
3) 12.06 – wielobok 339,0 km, wygrał; Christophe Ruch, Francja, 124,2 km/h, 892 pkt.
4) 13.06 – wielobok 293,8 km, Wygrał; Christophe Ruch, Francja, 114,6 km/h, 826 pkt.
5) 14.06 – obszarówka 208,6/443,8 km, wygrał; Petr Tichy, Czechy, 268,4 km, 99,5 km/h, 879 pkt.
6) 15.06 – obszarówka 213,8/507,1 km, wygrali ex aequo; Christophe Ruch, Francja i Louis Bouderlique, Francja, obaj 292,7 km, 97,6 km/h, 1000 pkt.
7) 16.06 – wielobok 367,1 km, wygrał; Christophe Ruch, Francja, 104,3 km/h, 1000 pkt.
8) 19.06 – wielobok 143,6/335,6 km, wygrał; Christophe Ruch, Francja, 210,6 km, 105,3 km/h, 562 pkt.
9) 21.06 – wielobok 347,1 km, wygrał; Louis Bouderlique, Francja, 114,7 km/h, 1000 pkt.

 

 

klasa 18 metrowa

 

 

1) 10.06 – wielobok 389,1 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania, 112,2 km/h, 1000 pkt
2) 11.06 – obszarówka 197,6/481,2 km, Wygrał; Didier Hauss, Francja, 366,7 km, 122,2 km/h, 1000 pkt.
3) 12.06 – wielobok 383,2 km, Wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 136,2 km/h, 926 pkt.
4) 13.06 – wielobok 361,1 km, Wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 125,0 km/h, 955 pkt.
5) 14.06 – obszarówka 241,1/525,5 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 314,5 km, 113,4 km/h
6) 15.06 – obszarówka 223,5/529,6 km, wygrał; Jarosłav Tomana, Czechy, 335,5 km, 110,6 km/h, 875 pkt.
7) 16.06 – wielobok 396,1 km, wygrał; Didier Hauss, Francja, 112,3 km/h, 1000 pkt.
8) 20.06 – obszarówka 102,5/334,0 km, wygrał; Christophe Cousseau, Francja, 225,8 km, 113,3 km/h, 598 pkt.
9) 21.06 – wielobok 406,4 km, wygrał; Christophe Cousseau, Francja, 119,7 km/h, 1000 pkt.

 

 

klasa otwarta

 

 

1) 10.06 – obszarówka 302,1/490,7 km, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 370,4 km, 120,0 km/h, 1000 pkt.
2) 11.06 – wielobok 305,5 km, Wygrał; Killian Walbrou, Francja, 120,8 km/h, 812 pkt.
3) 12.06 – wielobok 398,3 km, Wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 138,4 km/h, 951 pkt.
4) 13.06 – wielobok 366,4 km, Wygrał; Ronald Termaat, Holandia, 122,9 km/h, 992 pkt.
5) 14.06 – obszarówka 293,2/623,5 km, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 414,6 km, 103,0 km/h, 1000 pkt.
6) 15.06 – obszarówka 217,1/539,9 km, wygrał, Michael Sommer, Niemcy, 346,0 km, 122,8 km/h, 896 pkt
7) 16.06 – wielobok 328,7 km, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 125,3 km/h, 849 pkt.
8) 18.06 – wielobok 205,1 km, wygrał; Erik Borgmann, Holandia, 146,3 km/h, 361 pkt.
9) 21.06 – wielobok 371,4 km, wygrał; Peter Hartmann, Niemcy, 130,5 km/h, 939 pkt.

 

Pełna lista wyników pod linkiem

 

Wyniki koncowe - klasa 15 metrowa - 19 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Petr Tichy Czechy Ventus 2ax 5150
5 Henrik A. Breidahl Dania Ventus 2a 6311
4 Philip Jones Wielka Brytania Ventus 2c 6384
2 Christophe Ruch Francja Ventus 2ax 7476
1 Louis Bouderlique Francja Ventus 2a 7499
3 Jean Denis Barrois Francja ASW 27 6944
6 Steffen Shwarzer Niemcy ASW 27 5840
7 Martin Buettney Niemcy Ventus 2a 5546
9 Gintautas Zube Litwa Ventus 2ax 5055
10 Francisco Ortega Hiszpania ASW 27 4977

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 21 zwodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Sebastian Kawa Polska ASG 29 7788
9 Russell A. Cheetham Wielka Brytania JS 1 5741
16 Christoph Matkowski Polska ASG 29E 4103
7 Jaroslav Tomana Czechy Ventus 2cx/18 6644
3 Roman Mracek Czechy ASG 29E 7072
10 Dmitriy Timoshenko Rosja Ventus 2c/18 5392
2 Christophe Cousseau Francja JS 1 7563
4 Felix Loth Niemcy ASG 29 7030
5 Didier Hauss Francja Ventus 2 7016
6 Uli Gmelin Niemcy JS 1 7008
8 Werner Amann Austria Ventus 2c 6162

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 23 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
6 Boštjan Pristavec Słowenia EB 29 6572
10 Erik Borgmann Holandia Quintus 6455
8 Peter Hartmann Austria ASH 31M 6493
4 Ronald Termaat Holandia JS 1 6735
5 Stephen Jones Wielka Brytania Nimbus 4T 6657
3 Markus Frank Niemcy Quintus M 6807
2 Killian Walbrou Francja JS 1C 6991
1 Michael Sommer Niemcy EB 29 7494
7 Daniel Rossier Szwajcaria ASH 31Mi 6551
9 Stephen Beck Niemcy ASW 22BLE 6462