18 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Rieti

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rieti, Włochy, 2-15.08.2015

 

Pierwszą część 18 Mistrzostw Europy rozegrano w Ocseny w klasach; 18 metrowej, dwumiejscowej i otwartej.

 

Drugą część mistrzostw rozegrano w Rieti w klasach; standard, club i 15 metrowej. W trzech klasach wystartowało 68 zawodników z 17 państw. Łącznie w 18 Mistrzostwach Europy wystartowało 148 pilotów z 23 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa Club

 

 

1) 3.08 – wielobok 338,98 km, wygrał; Juhani Sahlberg, Finlandia 104,80 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 – wielobok 345,09 km, wygrał; Ian Macarthur, Wielka Brytania,113,35 km/h 1000 pkt.
3) 5.08 – wielobok 374,47 km, wygrał; Juhani Sahlberg, Finlandia, 117,75 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 – wielobok 419,48 km, wygrał; Gerard G. Dale, Wielka Brytania, 100,89 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 – wielobok 370,33 km, wygrał; Helmut Koelle, Niemcy, 102,98 km/h 1000 pkt.
6) 8.09 – obszarowa 148,34/331,44 km wygrał; Davide Schiavatto, Włochy, 236,63 km, 118,10 km/h 601 pkt.
7) 12.08 – obszarowa 251,60/434,89 km wygrał; Ondrej Dvorak, Czechy, 279,22 km 84,63 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 – wielobok 260,10 km wygrał; Boris Zorz, Słowenia, 115,32 km/h 693 pkt.
9) 14.08 – obszarowa 157,99/449,40 km wygrał; Davide Schiavatto, Włochy 273,98 km 108,76 km/h 808 pkt.

 

 

Klasa standard

 

 

1) 3.08 – wielobok 391,17 km, wygrał; Sjaak Selen Holandia, 113,11 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 – wielobok 385,14 km, wygrał; John Coutts Nowa Zelandia, 128,32 pkt. 1014 pkt.
3) 5.08 – wielobok 471,00 km, wygrał; Łukasz Błaszczyk, Polska, 129.33 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 – wielobok 494,12 km, wygrał; Vittorio Squaciafico, Włochy, 118,31 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 – obszarowa 289,99/504,64 km wygrał; John Coutts Nowa Zelandia, 373,17 km, 120,67 km/h 1024 pkt.
6) 8.08 – obszarowa 124,79/351,64 km wygrał; Christophe Cousseau, Francja, 244,90 km, 160,80 km/h 409 pkt.
7) 12.08 – obszarowa 288,38/585,74 km wygrał; Lucas Delobel Francja 335,91 km 101,23 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 – wielobok 323,56 km, wygrał Dmitriy Timoshenko, Rosja, 113,06 km/h, 945 pkt.
9) 14.08 – obszarowa 148,39/452,94 km wygrał; Achim Reuther Niemcy, 253,46 km 125,17 km/h 610 pkt.

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 3.08 – wielobok 416,20 km, wygrał; Jaroslav Tomana, Czechy, 99,53 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 – wielobok 427,31 km, wygrał; Dane Dickinson, Nowa Zelandia, 126,47 km.h 1003 pkt
3) 5.08 – wielobok 479.41 km, wygrał; Louis Bouderligue, Francja, 131,92 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 – wielobok 559,26 km, wygrał; Michael Rass, Austria, 120,99 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 – obszarowa 315,87/512,46 km wygrał; Peter Hartmann, Austria, 401,21 km 131,20 km/h 1000 pkt.
6) 8.08 – obszarowa 120,33/348,24 km wygrał; Luca de Marchi, Włochy, 250,73 km, 166,26 km/h 403 pkt.
7) 12.08 – obszarowa 273,16/486,98 km wygrał; Louis Bouderlique Francja 309,79 km 96,88 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 – wielobok 366.34 km wygrał; Jelmer Wessenaar, Holandia, 94,84 km/h 1000 pkt.
9) 14.08 – obszarowa 151,03/464,86 km, wygrał Jaroslav Tomana, Czechy 261,46 km, 147,37 km/h 510 pkt.

 

Pełna lista wyników pod linkiem

 

 

Wyniki koncowe - klasa club - 20 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Gilles S. Navas Francja Cirrus G 6716
8 Boris Žorž Słowenia Cirrus Std. 6728
10 Roman Mracek Czechy Cirrus Std 6696
5 Denis Guerin Francja Cirrus Std. 7058
3 Josef Kožar Słowacja LS 1f 7256
7 Mario Schupfert Austria ASW 15B 6956
1 Ondrey Dvorak Czechy Cirrus Std 7341
2 Jan Louda Czechy Cirrus Std 7302
4 Gerard G. Dale Wielka Brytania Libelle Std. 7117
6 Juhani Sahlberg Finlandia PIK 20A 6983

Wyniki końcowe - klasa standard - 23 zwodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Pavel Loužecki Czechy LS 8 6617
3 Dmitriy Timoshenko Rosja Discus 2 7071
6 Vittorio Pinni Włochy LS 8 6850
7 Christophe Cousseau Francja Discus 2 6679
1 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2 7408
2 Sjaak Selen Holandia Discus 2 7293
5 Dawid Bromley Wielka Brytania LS 8 6856
8 Dominik Jancik Słowacja LS 8 6629
10 John R. P. Coutts Nowa Zelandia LS 8 6503
4 Stefan Leutenegger II Szwajcaria Discus 2 6908

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 25 załogi

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Peter Hartmann Austria ASG 29 7112
7 Leigh Wells Wielka Brytania Ventus 2 6693
3 Christophe Ruch Francja Ventus 2 7086
4 Louis Bouderlique Francja ASG 29 7063
10 Jędrzej Skłodowski Polska Diana 2 6488
8 Gintautas Zube Litwa Ventus 2 6680
9 Francisco Ortega Hiszpania ASW 27 6648
1 Didier Hauss Francja Ventus 2 7188
13 Łukasz Grabowski Polska Diana 2 6384
5 Luca De Marchi Włochy Ventus 2 7057
6 Giorgio Galetto Włochy Ventus 2 6878

klasyfikacja drużynowa - nieoficjalna

Miejsce Kraj Wynik
9 Niemcy 805.67
3 Wielka Brytania 846.35
1 Francja 870.16
4 Polska 839.14
8 Austria 811.87
2 Czechy 853.17
7 Słowacja 814.11
6 Holandia 832.11
5 Włochy 832.69
10 Szwajcaria 771.20