18 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Őcsény

Udostępnij:

FacebookTwitter

Őcsény, Węgry, 12-25.07.2013

 

Pierwszą część 18 Mistrzostw Europy rozegrano w klasach; 18 metrowej, dwumiejscowej i otwartej. Do rywalizacji stanęło 80 pilotów z 22 państw oraz poza konkursem dwóch Japończyków. Załoga z Japonii; Makoto Ichikawa i Akemi Ichikawa startująca w klasie dwumiejscowej uzyskała wynik 7670 pkt co plasowało ich na drugim miejscu. Startując poza konkursem nie mogli otrzymać medalu

 

Drugą część Mistrzostw Europy rozegrano w Rieti (Włochy) szybownicy rywalizowali tam w klasach; standard, club i 15 metrowej

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 14.07 – obszarowa 234,07/415,29 km, wygrał; Richard Montigny, Francja, 295,15 km, 111,81 km/h, 856 pkt.
2) 15.07 – wielobok 401,86 km, wygrał; Andrew Davis, Wielka Brytania, 126,92 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 – wielobok 522,03 km, wygrał; Lubor Kuvik, Czechy, 111,08 lm/h, 1000 pkt.
4) 17.07 – obszarowa 233,93/400,96 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 321,15 km, 126,78 km/h, 813 pkt.
5) 20.07 – wielobok 415,28 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania, 104,66 km/h, 1000 pkt
6) 21.07 – wielobok 441,18 km, wygrał; Sebastian Huhmann Niemcy 136,70 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 – wielobok 558,51 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 126,60 km/h 1000 pkt.
8) 23.07 – obszarowa 238,49/512,17 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 414,11 km, 138,04 km/h 1000 pkt.
9) 24.07 – obszarowa 208,35/432,74 km, wygrał Roman Mracek, Czechy, 297,10 km, 115,79 km/h 826 pkt.

 

 

Klasa dwumiejscowa, 20 metrowa

 

 

1) 14.07 – obszarowa 206,25/387,13 km, wygrali; Visa-Matti Leinikki i Harri Hirvola, Finlandia, 270,03 km, 99,24 km/h, 888 pkt.
2) 15.07 – wielobok 359,73 km, wygrali; Erazm Polutnik, Sebastian Ramsak, Słowenia, 121,35 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 – wielobok 360,92 km, wygrali; Paweł Wojciechowski i Janusz Centka, Polska, 121,05 km/h, 993 pkt.
4) 17.07 – obszarowa 192,62/396,84 km, wygrali; Andreas Lutz i Wolfgang Janowitsch Austria, 320,23 km, 122,19 km/h, 848 pkt.
5) 20.07 – wielobok 398,43 km, wygrali; Makoto Ichikawa i Akemi Ichikawa, Japonia, 101,47 km/h 1000 pkt.
6) 21.07 – wielobok 401,83 km, wygrali; Petr Tichy i Ludek Kluger, Czechy 117,57 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 – wielobok 503,99 km, wygrali; Marco Hanses i Sebastian Beule, Niemcy 131,71 km/h, 1000 pkt.
8) 23.07 – obszarowa 219,05/493,10 km, wygrali; Erazem Polutnik, Sebastian Ramsak Słowenia, 415,26 km, 133,60 km/h 1000 pkt.
9) 24.07 – obszarówka 200,28/423,33 km, wygrali; Erazem Polutnik Sebastian Ramsak, Słowenia, 302,73 km, 134,35 km/h 701 pkt.

 

 

Klasa Otwarta

 

 

1) 14.07 – obszarowa 237,85/418,72 km, Wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 300,58 km, 115,00 km/h, 845 pkt.
2) 15.07 – wielobok 396,52 km, wygrał; Joren Verkuill, Holandia, 127,00 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 – wielobok 380,28 km, wygrał; Adam Czeladzki, Polska, 127,47 km/h, 989 pkt.
4) 17.07 – obszarowa 187,44/401,26 km, wygrał; Bostjan Pristavec, Słowenia, 338,99 km, 134,63 km/h
5) 20.07 – wielobok 421,55 km, wygrał; Lukasz Wójcik Polska 101,53 km/h, 1000 pkt.
6) 21.07 – wielobok 435,81 km, wygrał; Tassila Bode, Niemcy, 145,22 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 – wielobok 509.15 km, wygrał; Peter Harvey, Wielka Brytania, 132,78 km/h 1000 pkt.
8) 23.07 – obszarowa 218,90/482,24 km, wygrał; Jan Walther Andersen, Dania, 426,95 km, 142,32 km/h 1000 pkt.
9) 24,07 – obszarowa 209,15/447,96 km, wygrał; Bostjan Pristavec. Słowenia, 278,11 km, 138,51 km/h 603 pkt.

 

Pełna lista wyników pod linkiem

 

Wyniki koncowe - klasa 18 metrowa - 31 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
7 Claus Triebel Niemcy ASG 29E 7272
1 Sebastian Kawa Polska ASG 29 7885
10 Russell A. Cheetham Wielka Brytania JS 1C 7040
5 Yves Jeanmotte Belgia ASG 29 7575
8 Peter Szabo Węgry JS 1C EVO 7241
4 Tomasz Krok Polska ASG 29E 7582
3 Andrew John Davis Wielka Brytania JS 1C 7606
2 Roman Mracek Czechy ASG 29 7642
6 Radek Krejcirik Czechy ASG 29E 7540
9 Lubor Kuvik Słowacja ASG 29E 7229

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 23 załogi

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4.6 Janusz Centka (drugi zawodnik) Polska Arcus M 7561
7.1 Peter Hartmann (drugi zawodnik) Austria Arcus T 7359
1.1 Wolfgang Janowitsch (drugi zawodnik) Austria Arcus M 7671
9 Petr Tichy Czechy Arcus 7275
2.1 Christoph Matkowski (drugi zawodnik) Polska ASG 32Ei 7644
10.1 Josef Busek (drugi zawodnik) Czechy Duo Discus X 7242
6.1 Harri Hirvola (drugi zawodnik) Finlandia Arcus M 7389
2 Jakub Barszcz Polska ASG 32Ei 7644
10 Petr Svoboda Czechy Duo Discus X 7242
4.5 Paweł Wojciechowski Polska Arcus M 7561
7 Michael Rass Austria Arcus T 7359
6 Visa Matti Leinikki Finlandia Arcus M 7389
1 Andreas Lutz Austria Arcus M 7671
4 Uli Gmelin Niemcy Arcus T 7561
9.1 Ludek Kluger (drugi zawodnik) Czechy Arcus 7275
3 Marco Hanses Niemcy Arcus M 7570
3.1 Sebastian Beule (drugi zawodnik) Niemcy Arcus M 7570
4.1 Christine Grote (drugi zawodnik) Niemcy Arcus T 7561
8 Hannu Nurmiranta Finlandia Arcus T 7347
8.1 Lipo Haikonen (drugi zawodnik) Finlandia Arcus T 7347
2.5 Makoto Ichikawa Japonia ASG 32 MI 7670
2.6 Akemi Ichikawa (drugi zawodnik) Japonia ASG 32 MI 7670

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 26 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Sylvain Gerbaud Francja JS 1C 21m 7237
6 Boštjan Pristavec Słowenia EB 28 7443
4 Riccardo Brigliadori Włochy JS 1C EVO 7537
8 Peter Harvey Wielka Brytania JS 1C 21m 7337
5 Tassilo Bode Niemcy EB 29 7512
1 Łukasz Wójcik Polska JS 1C 21m 7886
9 Francois Cornelius Jeremiasse Holandia Qintus M 7262
7 Killian Walbrou Francja JS 1C 21 m 7392
3 Jeroen Verkuijl Holandia JS 1C EVO 7619
2 Adam Czeladzki Polska JS 1C 21 m 7767

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie

MiejsceKrajWynik
2 Niemcy 878.35
5 Wielka Brytania 868.39
1 Polska 909.95
6 Austria 836.72
4 Czechy 872.11
3 Holandia 877.97
8 Włochy 830.46
7 Słowenia 834.04
9 Belgia 813.00
10 Węgry 811.09