19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Lasham

Udostępnij:

FacebookTwitter

Lasham, Wielka Brytania, 10-27.08.2017

 

Druga część 19 Szybowcowych Mistrzostw Europy rozegrana na szybowcach w klasach; 15 metrowa, 18 metrowa, otwarta

 

W zawodach wystartowało 59 zawodników z 18 państw w tym dwójka z Australii.  Pierwszą część 19 Mistrzostw Europy rozegrano w miejscowości Moravska Trebova

 

Łącznie w obu częściach mistrzostw europy wystartowało 133 zawodników z 24 państw

 

Przez pierwsze trzy dni zorganizowano konkurencje treningowe, 13 sierpnia wystartowała pierwsza konkurencja w każdej z klas

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 13.08 konkurencja; wielobok 503,44 km – wygrali ex aequo; Uli SCHWENK i Freddy HEIN obaj Niemcy po 1000 pkt.

2) 15. 08 konkurencja obszarowa 275,15/529,89 – wygrał Gary STINGEMORE Wielka Brytania 420,22 km 98,01 km/h 1000 pkt.

3) 16. 08 konkurencja wielobok 203,54 km – wygrał; Uli SCHWENK Niemcy 95,62 km/h 412 pkt.

4) 19. 08 konkurencja obszarowa 147,85/350,49 km – wygrał; Tim SCOTT Wielka Brytania 189,24 km, 92,70 km/h 617 pkt.

5) 20. 08 konkurencja wielobok 201,14 km – wygrał; Henrik A. BREIDAHL Dania 85,96 km/h 736 pkt.

6) 24. 08 konkurencja obszarowa 125,89/365,08 km – wygrał; Tim SCOTT Wielka Brytania 219,24 km, 69,64 km/h 793 pkt.

7) 25. 08 konkurencja wielobok 305,43 km – wygrał; Freddy HEIN Niemcy, 96,29 km/h 1000 pkt.

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 13.08 konkurencja to obszarówka 356,61/663,30 km – wygrał; Mike YOUNG Wielka Brytania 485,39 km, 118,42 km/h 1000 pkt.

2) 14. 08 konkurencja, wielobok 134,76 km – wygrał; Christophe COUSSEAU Francja 121,95 km, 359 pkt.

3) 15. 08 konkurencja wielobok 501,28 km – wygrał; Roman MRACEK Czechy 107,94 km/h 1000 pkt.

4) 16. 08 konkurencja obszarówka 133,12/262,01 km – wygrał; Roman MRACEK Czechy 166,15 km, 102,56 km/h 448 pkt.

5) 17. 08 konkurencja obszarowa 153,65/406,95 km – wygrał; Marcel DUENNER Szwajcaria 196,59 km, 83,70 km/h 740 pkt.

6) 19. 08 konkurencja obszarowa 111,83/321,56 km – wygrał; Mike YOUNG Wielka Brytania 153,12 km, 102,08 km/h 400 pkt.

7) 20. 08 konkurencja wielobok 207,61 km – wygrał; Arne BOYLE-MØLLER Dania, 100,86 km/h 623 pkt.

8) 23. 08 konkurencja wielobok 136,01 km – wygrał; Wolfgang JANOWITSCH Austria, 56,95 km/h, 218 pkt

9) 24. 08 konkurencja obszarowa 168,04/413,87 km – wygrał; Wolfgang JANOWITSCH Austria, 217,16 km 71,35 km/h 906 pkt.

10) 25. 08 konkurencja wielobok 354,79 km – wygrał Arne BOYLE-MOLLER Dania 109,23 km/h 1000 pkt.

 

 

Klasa Otwarta

 

 

1) 13.08 konkurencja to wielobok 624.99 km – wygrał; Ronald TERMAAT Holandia 115,45 km/h

2) 14. 08 konkurencja, obsarówka 106,31/254,64 km – wygrał; Peter HARVEY Wielka Brytania 148,72 km, 494 pkt.

3) 15. 08 konkurencja wielobok 522,23 km – wygrał ; Łukasz WÓJCIK Polska 116,58 km/h 1000 pkt.

4) 16.08 konkurencja wielobok 245,39 km – wygrał; Michael SOMMER Niemcy 110,39 km/h 509 pkt.

5) 17. 08 konkurencja obszarowa 160,74/415,49 km – wygrał Michael SOMMER Niemcy 194,32 km, 77,67 km/h 753 pkt.

6) 19. 08 konkurencja obszarowa 161,45/386,65 km – wygrał; Łukasz WÓJCIK Polska, 221,07 km, 107,91 km/h 619 pkt.

7) 20. 08 konkurencja wielobok 212,01 km – wygrał; Peter HARVEY Wielka Brytania, 117,04 km, 525 pkt.

8) 23. 08 konkurencja wielobok 164.09 km – wygrał; Ronald TERMAAT Holandia 140,56 km, 266 pkt.

9) 24. 08 konkurencja obszarowa 166,73/408,99 km – wygrał; Russell CHEETHAM Wielka Brytania, 233,50 km, 77,66 km/h 905 pkt.

10) 25. 08 konkurencja wielobok 356,35 km – wygrał; Michael SOMMER Niemcy, 116,78 km/h, 1000 pkt.

 

Pełne wyniki pod linkiem

 

 

Wyniki koncowe - klasa 15 metrowa - 16 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Uli Schwenk Niemcy Ventus 2a 5125
2 Timothy John Scott Wielka Brytania ASG 29 5165
5 Dmitriy Timoshenko Rosja Ventus 2cx 4615
3 Gary Stingemore Wielka Brytania ASG 29 5133
10 Didier Hauss Francja Ventus 2 4011
9 Łukasz Grabowski Polska Diana 2 4289
6 Radek Krejcirik Czechy Ventus 2ax 4577
1 Freddy Hein Niemcy Ventus 2ax 5243
7 Ondrey Bordovsky Czechy ASG 29 4474
8 Daan Spruyt Belgia ASW 27 4398

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 25 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 3T 6169
8 Roman Mracek Czechy ASG 29E 5719
2 Mike Young Wielka Brytania Ventus 3T 6072
3 Bert Schmelzer Belgia Ventus 3T 5950
10 Tijl Schmelzer Belgia ASG 29 5490
4 Christophe Cousseau Francja JS 1 5945
5 Peter Millenaar Holandia ASG 29 E 5838
6 Jeroen Verkuijl Holandia ASG 29 E 5797
7 Marcel Duenner Szwajcaria ASG 29 5788
9 Jurg Haas Szwajcaria JS 1S 5505
20 Zdzisław Bednarczuk Polska ASG 29 E 4578

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 18 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
6 Ronald Termaat Holandia JS 1C 6111
4 Holger Karow Niemcy EB 29 6311
9 Eric Bernard Francja JS 1C 5547
7 Petr Krejcirik Czechy JS 1C 5840
2 Peter Harvey Wielka Brytania JS 1C 6419
3 Russell A. Cheetham Wielka Brytania JS 1C 6377
8 Łukasz Wójcik Polska JS 1C 5584
1 Michael Sommer Niemcy EB 29 R 6660
5 Pierre de Broqueville Belgia EB 29 6121
11 Adam Czeladzki Polska JS 1C 4656
10 Pavel Trybenekr Czechy ASW 22 BLE 4813

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie

Miejsce Kraj Wynik
1 Niemcy 920.51
2 Wielka Brytania 909.58
4 Francja 856.31
8 Polska 809.57
5 Czechy 852.56
9 Dania 800.06
3 Holandia 870.10
6 Belgia 835.74
10 Węgry 659.96
7 Szwajcaria 820.88