19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Moravska Trebova

Udostępnij:

FacebookTwitter

Moravska Trebova, Czechy, 23.07-5.08.2017

 

Pierwsza część 19 Mistrzostw Europy, szybownicy rywalizowali w klasach club, standard i dwumiejscowej

W zawodach wystartowało 74 pilotów z 21 państw.

 

Drugą część 19 mistrzostw Europy rozegrano w Lasham

 

 

Pierwsze sześć dni mistrzostw pod znakiem nielotnej pogody, w tym czasie wyznaczano krótkie konkurencje obszarowe, za każdym razem pogoda uziemiała szybowników. W sobotę 29 lipca udało się rozegrać pierwszą konkurencję w każdej z klas, choć według organizatora była to już piąta, realnie była to pierwsza rozegrana. Nieco więcej informacji na forum vratislaviaspotters.pl

 

Organizatorzy niezwykle przyjaźni umożliwili fotografowanie podczas całego dnia

 

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa Club

 

 

1) 29.07, konkurencja wielobok 327,91 km, wygrał; Tomas SUCHANEK Czechy 97,18 km/h 1000 pkt.

2) 30,07, konkurencja obszarowa 111,47/427,16 km wygrał; Sergey SEROV, Rosja 220,93 km, 71,74 km/h 858 pkt.

3) 31. 07 konkurencja wielobok 235,98 km/h wygrał; Tomas SUCHANEK Czechy 101,09 km/h 734 pkt

4) 1. 08 konkurencja obszarówka 112,24/325,08 km, wygrał; Tim KUIJPERS Holandia 212,03 km, 100,56 km/h 643 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 240,98 km, wygrał; Gerard G DALE Wielka Brytania 96.92 km/h 795 pkt.

6) 3. 08.konkurencja obszarowa 116,74/340,22 km wygrał; Tomas SUCHAMEK Czechy, 170,96 km, 84,23 km/h 588 pkt.

 

 

Klasa standard

 

 

1) 29. 09, konkurencja wielobok 358.14 km, wygrał Miroslav CINK Czechy 101,95 km/h 1000 pkt.

2) 30. 07 konkurencja obszarowa 114,52/415,58 km, wygrał; Dennis HUYBRECKX Belgia, 253,23 km, 88,06 km/h 950 pkt.

3) 31. 07 konkurencja wielobok 259,35 km, wygrał; Marko ZETTIER Niemcy 116,85 km/h 688 pkt.

4) 1. 08 konkurencja obszarowa 104,97/372,13 km wygrał; Marko ZETTIER Niemcy 239.66 km, 113,32 km/h 646 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 257,80 km, wygrał; Pavel LOUZECKY Czechy 112,90 km/h 713 pkt.

6) 3. 08. konkurencja obszarówka 112,61/354,78 km wygrał; Maros DIVOK Słowacja 211,06 km, 105,78 km/h 598 pkt.

 

 

Klasa dwumiejscowa 20 metrowa

 

 

1) 29. 07, konkurencja wielobok 356,61 km, Wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska 110,12 km/h 1000 pkt

2) 30, 07, konkurencja obszarowa 123,46/423,59 km, Wygrali RENDLA i RENDLA Czechy, 235,75 km, 94.30 km/h 800 pkt.

3) 31. 07. konkurencja wielobok 251,36 km. Wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska, 125,64 km/h 600 pkt.

4) 1. 08. konkurencja obszarówka 107,10/372,18 km wygrali; JONES i COPPIN Wielka Brytania 251,39 km, 125,69 km/h 588 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 249,91 km, wygrali; WALBROU i CORBILLE Francja 119,61 km/h 636 pkt.

6) 3.08 konkurencja obszarowa 117,16/382,40 km, wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska 222.62 km, 120,81 pkt.

 

Pełna lista wyników pod linkiem

Wyniki koncowe - klasa club - 31 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Tim Kuijpers Holandia Cirrus Std 4248
2 Boris Žorž Słowenia Cirrus Std 4158
3 Fabian Peitz Niemcy Libelle Std 4048
5 Tomas Suchanek Czechy Cirrus Std. 3935
11 Tomasz Krok Polska Pegase 101A 3841
20 Jakub Barszcz Polska Pegase 3665
8 Josef Kožar Słowacja LS 1f 3865
6 Rasmus Ørskov Dania LS 1f 3920
4 Sergey Serov Rosja Cirrus Std. 4031
7 Valentin Leleur-Lambour Francja Cirrus Std. 3917
9 Sandor Laurinyecz Węgry LS 1f 3852
10 Dennis Behnke Niemcy Libelle Std. 3843

Wyniki końcowe - klasa standard - 27 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Pavel Loužecki Czechy LS 8 4024
9 Louis Bouderlique Francja Discus 2a 3724
6 Juha Sorri Finlandia Discus 2b 3778
2 Miroslav Cink Czechy LS 8 4016
5 Maros Divok Słowacja Discus 2 3783
15 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2a 3516
3 Jeroen Jennen Belgia LS 8 3846
4 Denis Huybrexs Belgia LS 8 3843
7 Norbert Alin Scarlat Rumunia Discus 2a 3768
8 Andreas Belz Niemcy Discus 2a 3738
10 Marko Zettier Niemcy Discus 2a 3723
12 Mateusz Siodłaczek Polska Discus 2a 3627

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 16 załóg

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Sebastian Kawa Polska ASG 32Mi 4101
1.1 Christoph Matkowski (drugi zawodnik) Polska ASG 32Mi 4101
2 Philip Jones Wielka Brytania Arcus T 3973
9 Harri Hirvola Finlandia Arcus T 3209
9.1 Visa Matti Leinikki (drugi zawodnik) Finlandia Arkus T 3209
5 Killian Walbrou Francja Arcus T 3768
2.1 Garry Coppin (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus T 3973
3 Cronjaeger Szwajcaria Arcus T 3895
3.1 Heidemeyer (drugi zawodnik) Szwajcaria Arcus T 3895
4 Akkermans Belgia Arcus M 3822
4.1 Vandebeeck (drugi zawodnik) Belgia Arcus M 3822
5.1 Corbille (drugi zawodnik) Francja Arcus T 3768
6 Viehmann Niemcy Arcus T 3442
6.1 Glappa (drugi zawodnik) Niemcy Arcus T 3442
7 Andreas Kessler Rumunia ASG 32M 3371
7.1 Jurca (drugi zawodnik) Rumunia ASG 32M 3371
8 Sommer Niemcy Arcus M 3342
8.1 Theisinger (drugi zawodnik) Niemcy Arcus M 3342
10 Somol Słowacja Duo Discus 2959
10.1 Siska (drugi zawodnik) Słowacja Duo Discus 2959

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie

Miejsce Kraj Wynik
2 Niemcy 871.22
7 Finlandia 844.11
8 Wielka Brytania 837.57
3 Francja 866.97
1 Polska 871.70
6 Holandia 846.50
4 Belgia 855.92
10 Szwajcaria 834.75
5 Rosja 850.44
9 Rumunia 837.25