20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Previdza

Udostępnij:

FacebookTwitter

Previdza, Słowacja, 07-20.07.2019

 

Druga część 20 Szybowcowych Mistrzostw Europy, rozegrano  w słowackiej Prievidzy w klasach 15 metrowa, standard i club. Pierwsza część mistrzostw rozegrana była w Stalowej Woli

 

W mistrzostwach wystartowało 86 zawodników z 22 państw w tym pełna sześcioosobowa reprezentacja Polski. A łącznie w obu częściach 20 mistrzostw rywalizowało 145 pilotów

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa standard

 

 

1) 07.07 konkurencja obszarowa 135.63 km/344.24 km wygrał; Luca Urbani Włochy 225.45 km, 108.28 km/h 633 pkt.

2)  08.08 konkurencja to wielobok 401.83 km, wygrał; Tomas Suchanek Czechy, 123.70 km/h 1000 pkt.

3)  09.07 konkurencja to wielobok 330.58 km, wygrał; Robert Schroeder Niemcy, 128.30 km/h 831 pkt.

4)  10. 07 konkurencja to wielobok 385.01 km, wygrał; Pavel Louzecky  Czechy, 114.39 km/h 1000 pkt.

5)  11. 07 konkurencja to wielobok 456.93 km, wygrał; Miloslav Cink Czechy, 115.13 km/h 1000 pkt.

6)  12.07 konkurencja obszarowa 120.33 km/237.72 km Uznana za nie rozegraną

7)  14. 07  konkurencja obszarowa  125.66 km/271.63 km wygrał; Poul Kim Larsen  Dania 188.87 km, 86.52 km/h 520 pkt.

8)  15.07 konkurencja to wielobok 502.80 km wygrał; Robert Schroeder Niemcy 121.87 km/h 1000 pkt.

9)  16. 07 konkurencja to wielobok 425.33 km, wygrał; Lukasz Błaszczyk Polska 110.96 km/h 1000 pkt.

10)  17. 07 konkurencja to wielobok 395.78 km, wygrał; Dmitriy Timoshenko Rosja 103.80 km/h 1000 pkt.

11)  18. 07 konkurencja obszarowa 212.59 km/441.14 km wygrał; Filip Bojanowski Dania, 337.16 km, 109.03 km/h 1000 pkt.

12) 19. 07 konkurencja obszarowa 212.32 km/430.58 km, wygrali ex aequo Miloslav Cink Czechy 363.14 km, 121.05 km/h 1000 pkt Pavel Louzecky Czechy 363.08 km, 121.03 km/h, 1000 pkt.

13)  20.07  konkurencja obszarowa 148.15 km/304.97 km, wygrał; Benjamin Néglais Francja 249.44 km, 121.99 km/h 615 pkt.

 

 

Klasa club

 

 

1)  07. 07 konkurencja obszarowa 128.03 km/316.15 km wygrał; Jaroslav Tomana Czechy 222.52 km, 108.24 km/h, 622 pkt.

2) 08. 07 konkurencja to wielobok 341.83 km, wygrał; Darius Liaugaudas Litwa 100.83 km/h 990 pkt

3) 09 07 konkurencja to wielobok 302.61 km, wygrał; Tom Arscott Wielka Brytania 115.79 km/h 845 pkt.

4) 10. 07 konkurencja to wielobok 347.85 km, wygrał; Uwe Wahlig Niemcy 106.69 km/h 1000 pkt.

5) 11. 07 konkurencja wielobok 402.16 km, wygrał; Ferenc Tamas Węgry 111.49 km/h 1000 pkt.

6) 12. 07 konkurencja nie rozegrana

7) 14. 07 konkurencja obszarowa 123.36 km/270.74 km. wygrał; Adrien Henry Francja 199.27 km, 98.61 km/h 608 pkt.

8)  15. 07  konkurencja to wielobok 500.18 km wygrał; Ferenc Tamas Węgry 102,82 km/h 1000 pkt.

9)  16. 07 konkurencja to wielobok 400.82 km, wygrał Uwe Wahlig Niemcy 104.03 kn/h 1000 pkt.

10)  17.07 konkurencja to wielobok 349.82 km, wygrał; Tom Arscott Wielka Brytania, 101.52 km/h, 1000 pkt.

11)  18. 97,  konkurencja obszarowa 206.76 km/453.85 km, wygrał; Adrien Henry, Francja 296.62 km, 98.87 km/h, 1000 pkt.

12)  19. 07  konkurencja obszarowa 212.24 km/430.82 km, wygrał; Tom Arscott  Wielka Brytania 351.16 km, 113.63 km/h 1000 pkt.

13)  20. 07 konkurencja obszarowa 125.20 km/284.64 km, wygrał; Darius Liaugaudas Litwa, 213.74 km, 103.62 km/h 625 pkt.

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 07.07 konkurencja obszarowa 149.33 km/322.02 km, wygrał; Freddy Hein Niemcy 230.85 km, 115.42 km/h 600 pkt.

2) 08.07  konkurencja to wielobok 435.13 km, wygrał; Radek Krejcirik Czechy, 131.47 km/h,1000 pkt.

3) 09. 07 konkurencja to wielobok 352.22 km, wygrali ex aequo; Sebastian Kawa, Polska i Louis Bouderlique Francja, po 886 pkt.

4) 10. 07 konkurencja to wielobok 390.58 km, wygrał; Radek Krejcirik, Czechy, 126.28 km/ h, 1000 pkt.

5) 11 07 konkurencja to wielobok 469.37 km , wygrał; Sebastian Kawa Polska 126,84 km.h 1000 pkt.

6) 12 07 konkurencja nie rozegrana

7)  14.07 konkurencja obszarowa 125.83 km/312.57 km wygrał; Ondrej Bordovsky Czechy 193.64 km, 96.82 km/h 600 pkt.

8)  15.07 konkurencja wielobok 504.01 km, wygrał; Maximilian Seis, Francja, 120.38 km/h 1000 pkt.

9)  16. 07 konkurencja to wielobok 436.44 km wygrał; Sebastian Kawa Polska 119.51 km/h 1000 pkt.

10)  17. 07 konkurencja to wielobok 399.96 km wygrał; Louis Bouderlique Francja 115.19 km/h 1000 pkt.

11)  18, 07 konkurencja obszarowa 209.22 km/482.87 km wygrał; Jan Omsels Niemcy 379.42 km 124.28 1000 pkt.

12)  19. 07 konkurencja obszarowa 233.30 km/460.33 km wygrał; Lukasz Grabowski Polska 393.69 km 129.04 1000 pkt.

13)  20. 07 konkurencja obszarowa 140.66 km/299.96 km wygrał; Maximilian Seis Francja 259.55 km, 125.18 km/h  629 pkt.

 

Szczegółowe wyniki konkurencji

Wyniki koncowe - klasa standard - 29 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Tomas Suchanek Czechy Discus 2a/15 m 9676
1 Pavel Loužecki Czechy LS 8/15 m 9992
3 Miroslav Cink Czechy LS-8b/15 m 9849
8 Maros Divok Słowacja Discus 2b/15 m 9103
5 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2a/15 m 9634
2 Robert Schröder Niemcy LS-8 Neo/15 m 9937
6 Sebastian Nägel Niemcy Discus 2ax/15 m 9586
7 Benjamin Neglais Francja Discus 2a/15 m 9397
9 Filip Bojanowski Dania Discus 2a/15 m 9081
10 Lucas Delobel Francja Discus 2a/15 m 9047
16 Jacek Flis Polska Discus 2a/15 m 8348

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
8 Jaroslav Tomana Czechy Pegase 101 9200
4 Ivan Novak Czechy LS 4b 9339
6 Josef Kožar Słowacja LS 1f 9306
2 Gerard G. Dale Wielka Brytania ASW 24 9619
1 Tom Arscott Wielka Brytania LS 7 9907
3 Uwe Wahlig Niemcy LS 3 9563
5 Ferenc Tomas Węgry LS 3 9319
7 Adrien Henry Francja Cirrus Std 9212
9 Per Carlin Szwecja LS 1f 8900
10 Arturas Pilvinis Litwa SZD-55_1 8639
11 Marek Sawczuk Polska ASW 20F 8605
17 Mirosław Izydorczak Polska ASW 20L 8215

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 22 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Sebastian Kawa Polska Diana 2 10390
4 Louis Bouderlique Francja JS3-15 m 9603
7 Łukasz Grabowski Polska Diana 2 9509
5 Radek Krejcirik Czechy JS3-15 m 9561
6 Freddy Hein Niemcy Ventus 3T 9560
2 Maximilian Seis Francja JS 3-15 m 9976
3 Jan Omsels Niemcy Ventus 3T/15 m 9863
8 Joris Vainius Litwa ASG-29/15 m 9306
9 Sebastian Bauder Niemcy Ventus 2a/15m 9058
10 Hari Hirvola Finlandia Ventus 2a/15m 9001

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalnie - 16 reprezentacji

MiejsceKrajWynik
1 Niemcy 895.63
5 Wielka Brytania 853.60
3 Francja 877.89
4 Polska 870.74
2 Czechy 890.93
7 Dania 799.61
9 Słowacja 756.04
6 Węgry 800.87
10 Rosja 754.26
8 Litwa 798.54