20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Turbia

Udostępnij:

FacebookTwitter

Turbia, Polska, 11-25.05.2019

Pierwsza część 20 Szybowcowych Mistrzostw Europy to zmagania w klasach;

  • 18 metrowa,
  •  open,
  • dwumiejscowa 20 metrowa.
  • W mistrzostwach wystartowało 59 pilotów z 20 państw

 

– Niedziela 19 maja, pogoda na wiele nie pozwoliła, w każdej z klas wyznaczono konkurencje przelotowe po trasie wieloboku, klas jednomiejscowych nie wypuszczono w powietrze spodziewając się iż zasieją pola w okolicy. Na konkurencję poleciały dwumiejscowe i najlepszy zawodnik nie doleciał do 150 km stąd też słabe zdobycze punktowe

 

– Poniedziałek 20 maja pogoda zamknęła szansę na wyłożenie konkurencji, co gorsze tak może być przez najbliższe kilka dni. W sobotę zaplanowano zamknięcie mistrzostw

 

– Środa 22 maja dzień bez konkurencji zapowiedzi pogodowe na najbliższe dni dają niewielkie szanse na rozegranie kolejnych konkurencji. W sobotę zamkniecie mistrzostw i szczęśliwie udało się rozegrać po cztery konkurencje czyli mistrzostwa będą mogły zostać zaliczone jako rozegrane

 

– Ostatnie mistrzostwa w tak niekorzystnych warunkach to 5 Mistrzostwa Świata w Camphill Wielka Brytania w 1954 roku wtedy zmagania zakończyły się po czterech rozegranych konkurencjach a najdłuższy przelot mistrzostw to 153 km

 

– W dniu zamknięcia poprawa pogody w związku z czym wyznaczono jeszcze jedną konkurencję w każdej z klas

 

 

 

Bieżące informacje dotyczące mistrzostw trafiały na forum vratislaviaspotters.pl

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa otwarta

 

 

1) 12.05. konkurencja obszarowa 281.27 km / 461.24 km wygrał Łukasz WÓJCIK. Polska, 375,53 km, 136,12 km/h, 904 pkt.

2) 16,05 konkurencja obszarowa 202.88 km/352.77 km wygrał; Riccardo BRIGLIADORI Włochy, 256,21 km, 381 pkt.

3) 17.05 konkurencja obszarowa 191.55 km / 366.11 km wygrał; Laszlo HALASZ Węgry, 119,21 km/h, 247,00 km, 629 pkt.

4) 18 05 konkurencja obszarowa 273.45 km / 387.81 km wygrał Petr TICHY Czechy 380,81 km, 122,86 km/h 1000 pkt.

5) 19.05 konkurencja wielobok 302.76 km – konkurencja nie rozegrana

6) 25,905 konkurencja wielobok 396.75 km – Wygrał Petr TICHY Czechy 123.59 km/h, 1000 pkt.

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 12.05 konkurencja obszarowa 264.96 km / 418.90 kmwygrał; Philip JONES, Wielka Brytania, 400,38 km, 130,39 km/h 1000 pkt.

2) 16.05 konkurencja obszarowa 182.38 km/307.32 km wygrał;  Sebastian KAWA, Polska, 229,60 km, 229 pkt.

3) 17. 05 konkurencja obszarowa 180.25 km / 344.16 km wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 117,14 km/h, 245,38 km, 638 pkt.

4) 18. 05 konkurencja obszarowa 222.44 km / 342.86 kmwygrał; Christophe ABADIE, Francja 124,86, km/h, 315,75 km 816 pkt

5) 19.05 konkurencja wielobok 239.95 km – konkurencja nie rozegrana

6) 25.05 konkurencja wielobok 343.52 km – wygrał; Wolfgang JANOWITZ Austria 134.93 km/h, 818 pkt.

 

 

Klasa dwumiejscowa

 

 

1) 12.05 konkurencja obszarowa 252.07 km / 433.81 kmwygrali Tomasz RUBAJ/Christoph MATKOWSKI Polska, 348,43 km, 126,70 km/h, 900 pkt.

2) 16.05 konkurencja obszarowa 179.04 km / 278.96 km Konkurencja uznana za nierozegraną

3) 17.05 konkurencja obszarowa 186.44 km / 333.91 km wygrali; LEHTO / SORRI Finlandia, 116,58 km/h, 216,57 km, 543 pkt.

4) 18.05 konkurencja obszarowa 250.89 km / 427.90 km – wygrali RUBAJ / MATKOWSKI Polska 118,14 km/h, 390,97 km, 1000 pkt.

5) 19.05 konkurencja wielobok 302.89 km wygrali; Steve JONES / Garry COPPIN Wielka Brytania, 148,03 km, 199 pkt.

6) 25.05 konkurencja wielobok 353.29 km – wygrali; LEHTO / SORRI Finlandia 127.03 km/h, 912 pkt

 

 

Pełne wyniki konkurencji pod linkiem

 

 

 

Wyniki koncowe - klasa otwarta - 17 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Riccardo Brigliadori Włochy JS 1C-21 3720
5 Eric Bernard Francja JS 1C-21 3487
9 Petr Krejcirik Czechy JS 1C-21 3250
7 Russell A. Cheetham Wielka Brytania EB 29 DR 3470
1 Petr Tichy Czechy EB 29R 3748
3 Marcus Frank Niemcy EB 29 3629
4 Philippe De Pechy Francja JS 1C-21 3490
6 Łukasz Wójcik Polska JS 1C-21 3472
8 Pierre de Broqueville Belgia EB 29 DR 3379
11 Zdzisław Bednarczuk Polska JS 1C-21 3173
10 Olivier Binder Niemcy EB 29 DR 3238

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 28 zwodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Claus Triebel Niemcy JS 3-18 2825
3 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 3T 3285
1 Sebastian Kawa Polska Diana 3 3359
5 Peter Harvey Wielka Brytania Ventus 3T 3275
2 Karol Staryszak Polska ASG 29E 3327
8 Philip Jones Wielka Brytania Ventus 3T 3179
4 Roman Mracek Czechy JS 3-18 3279
7 Jean Denis Barrois Francja JS 3-18 3183
9 Peter Millenaar Holandia Ventus 3T 3029
6 Christophe Abadie Francja JS 3-18 3204

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowe - 14 załóg

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Tomasz Rubaj Polska ASG 32 Mi 3443
4 Stefano Ghiorzo Włochy Arcus M 3355
2 Stephen Jones Wielka Brytania Arcus T 3399
1.1 Christoph Matkowski (drugi zawodnik) Polska ASG 32 Mi 3443
9 Vladas Motűza Litwa ASG 31 Mi 2881
5.1 Juha Sorri (drugi zawodnik) Finlandia Arcus M 3310
4.1 Yuri Prodorutti (drugi zawodnik) Włochy Arcus M 3355
7 Michael Rass Austria ASG 32 Mi 3095
10 Michael Lešinger Czechy Duo Shark 2714
3 Uli Gmelin Niemcy Arcus T 3357
3.1 Christine Grote (drugi zawodnik) Niemcy Arcus T 3357
8.1 Norbert Alin Scarlat (drugi zawodnik) Rumunia Arcus M 3039
2.1 Garry Coppin (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus T 3399
8 Andreas Kessler Rumunia Arcus M 3039
5 Antti Lehto Finlandia Arcus M 3310
6 Meric Morel Francja Arcus T 3301
6.1 Florian Labatut (drugi zawodnik) Francja Arcus T 3301
7.1 Guido Achleitner (drugi zawodnik) Austria ASG 32 Mi 3095
9.1 Igor Volkov (drugi zawodnik) Litwa ASG 31 Mi 2881
10.1 Mach (drugi zawodnik) Czechy Duo Shark 2714

klasyfikacja - drużynowa - nieoficjalna

MiejsceKrajWynik
4 Niemcy 908.79
3 Wielka Brytania 925.84
1 Francja 940.70
2 Polska 938.78
8 Austria 871.17
5 Czechy 904.30
7 Holandia 874.80
6 Włochy 899.32
10 Rumunia 845.17
9 Litwa 857.92