21 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Puciunai

Udostępnij:

FacebookTwitter

Puciunai, Litwa, 02-16.07.2022

 

21 Mistrzostw Europy pierwotnie miały być rozegrane  w klasach club, standard i 15 metrowej latem 2021 roku. Ze względu na pandemię covid 19 przełożone na 2022 rok. W mistrzostwach w Puciunai wystartowało 82 zawodników z 19 państw

 

Drugą część mistrzostw rozegrano w Lesznie w 2023 roku

 

Równolegle z mistrzostwami Europy w Puciunai  zorganizowano 4 Mistrzostwa Świata w Klasie 13,5 m

 

Strona domowa zawodów

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa club

 

 

1) 03.07 konkurencja to wielobok 235.73 km wygrał Hugo Corbille Włochy 215.99 km 488 pkt.

2) 04.07 konkurencja to obszarówka 106.20 km/230.41 km wygrał; Tomas Suchanek, Czechy 164.76 km, 82.08 km/h 603 pkt

3) 05.07 konkurencja to wielobok 237.75 km, wygrał; Tomas Suchanek Czechy 63.84 km/h, 814 pkt.

4) 09,07 konkurencja to obszarówka 101.95 km/206.22 km, wygrał; Jan Ratz Czechy, 148.52 km, 228 pkt.

5) 10.07 konkurencja to obszarówka 115.39 km/358.75 km, wygrał; Tomas Suchanek, Czechy, 228.87 km, 106.90 km/h, 656 pkt.

6) 11.07 konkurencja to obszarówka 108.58 km/217.69 km, wygrał; Lasse Edslev, Dania, 120.81 km, 79.26 km/h, 130 pkt.

7) 13.07 konkurencja to obszarówka 113.83 km/227.56 km, wygrał; Michael Mix, Dania, 146.66 km, 90.89 km/h, 445 pkt.

8) 14.07 konkurencja to wielobok 205.50 km, wygrał; Tom Arscott Wielka Brytania 96.78 km/h 649 pkt.

 

 

Klasa standard

 

 

1) 03.07 konkurencja to wielobok 278.73 km wygrał; Pavel Louzecky Czechy 253.05 km 483 pkt

2) 04.07 konkurencja to obszarówka 131.25 km/266.21 km wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 203.76 km, 92.77 km/h, 599 pkt

3) 05.07 konkurencja to wielobok 306.14 km, wygrał; Valentin Leleu-Lambour Francja 258.42 km, 496 pkt.

4) 09.07 konkurencja to obszarówka 103.99 km/226.54 km, wygrał; Jan-Ola Nordh Szwecja 147.12 km, 80.78 km/h, 358 pkt.

5) 10.07 konkurencja to obszarówka 117.67 km/315.65 km, wygrał; Lukasz Blaszczyk, Polska 228,86 km, 110.00 km/h, 632 pkt.

6) 11.07 konkurencja zamknięta

7) 13.07 konkurencja to obszarówka 118.14 km/267.24 km, wygrał; Lukasz Blaszczyk Polska, 194.83 km, 88,46 km/h, 562 pkt.

8) 14/07 konkurencja to wielobok 248.92 km, wygrał Lukasz Blaszczyk Polska 108.83 km/h 715 pkt.

 

 

Klasa 15 metrowa

 

1) 03,07 konkurencja to wielobok 299.33 km wygrał; Gintaras Drevinskas Litwa 288.21 km 549 pkt

2) 04.07 konkurencja to obszarówka 126.20 km/276.70 km, wygrał; Yves Gerster, Szwajcaria, 201.99 km, 97.59 km/h, 628 pkt.

3) 05.07 konkurencja to wielobok 344.12 km wygrał; Łukasz Grabowski Polska 70.23 km/h 840 pkt

4) 09,07 konkurencja to obszarówka 102.14 km/205.73 km wygrał; Karel Novak, Czechy, 154.31 km, 102.87 km/h, 138 pkt.

5) 10.07 konkurencja to obszarówka 133.29 km/407.60 km, wygrał; David Mach, Czechy, 289.97 km, 113.40 km/h 823 pkt.

6) 11.07 konkurencja to obszarówka 117.91 km/261.03 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 192.27 km, 94.43 km/h, 323 pkt.

7) 13.07 konkurencja to obszarówka 120.43 km/252.61 km, wygrał; Oliver Springer, Niemcy, 159.45 km, 101.85 km/h, 426 pkt.

8) 14.07 konkurencja to wielobok 314.66 km wygrał; Werner Amann, Austria 116,81 km/h 878 pkt.

 

Pełne wyniki konkurencji

 

 

Wyniki końcowe - klasa club - 28 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Tomas Suchanek Czechy ASW 20 3,816
3 Tom Arscott Wielka Brytania LS 7 3,434
15 Mirosław Izydorczak Polska ASW 20 F 3,068
2 Thies Bruins Holandia ASW 20 3,508
7 Jake Brattle Wielka Brytania LS 7 3,242
8 Hugo Corbille Francja LS 4 3,181
4 Tapio Tourula Finlandia LS 7 WL 3,380
5 Michael Mix Dania LS 3 a 3,347
6 Lukas Blattmann Niemcy LS 4 b 3,272
9 Andrej Lebedev Litwa ASW 20 3,164
10 Uwe Melzer Niemcy LS 4 3,149
16 Zbigniew Górecki Polska Mini Nimbus B 3,008

Wyniki koncowe - klasa standard - 28 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Jan Ola Nordh Szwecja Discus 2T 3611
7 Miroslav Cink Czechy LS 8 b 3,433
2 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2a 3,578
5 Jeroen Jennen Belgia LS 8 3,483
10 Norbert Alin Scarlat Rumunia Discus 2a 3,305
3 Dennis Huybreckx Belgia LS 8 3,575
9 Enrique Levin Niemcy Discus 2a 3,360
15 Wiktor Łaciński Polska Discus 2a 3,161
8 Jan Pavlik Czechy LS 8 3,420
4 Sami Rissanen Finlandia LS 8 3,491
5 Gvidas Sabeckis Litwa LS 8 3,483

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 26 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Sebastian Kawa Polska Diana 2 FES V 4,452
10 Timothy John Scott Wielka Brytania ASG 29 3,743
5 Harri Hirvola Finlandia Ventus 2a 3,972
8 Werner Amann Austria AS 33 3,825
2 Łukasz Grabowski Polska Diana 2 4,328
4 Karel Novak Czechy JS3 15m 4,001
7 Julien Duboc Francja Ventus 2ax 3,830
3 Oliver Springer Niemcy AS 33 Es 4,027
5 Yves Gerster Szwajcaria JS3 3,851
9 Kévin Faur Francja Ventus 2a 3,808

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceKrajWynik
3 Niemcy 907.15
9 Finlandia 875.13
7 Wielka Brytania 887.14
8 Francja 882.99
1 Polska 935.14
2 Czechy 930.65
10 Dania 867.56
5 Holandia 889.69
4 Rumunia 896.50
6 Litwa 889.49