21 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Leszno

Data publikacji: 16.05.2021

Udostępnij:

FacebookTwitter

Leszno, Polska, 26.07-11.08.2023

 

Druga część 21 Mistrzostw Europy  zaplanowano w 2021 roku, dwukrotnie przekładane ostatecznie rozegrane w 2023 roku w Lesznie w klasach otwartej, 18 metrowej i dwumiejscowej 20 metrowej. Pierwszą część mistrzostw rozegrano w Puciunai

 

W zawodach wystartowało 73 zawodników z 21 państw. A w obu częściach mistrzostw wystartowało 155 szybowników z 24 państw w tym zawodnik z Japonii  poza konkursem

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa 18 metrowa

 

1) 30.07 konkurencja to obszarówka 259.87 km/474.50 km wygrał; Łukasz Wójcik, Polska 111.94 km/h 357,40 km 1000 pkt.

2) 02.09 konkurencja to obszarówka  wygrał; 233.51 km/447.66 km Arne Boye-Mølle Dania 107.57 km/h 349,42 km 1000 pkt

3) 03.08 konkurencja to obszerówka  172.51 km/421.43 km wygrał;  Sebastian Kawa Polska  117.32 km/h 355.99 km 1000 pkt.

4) 04.08 konkurencja to wielobok 324.91 km wygrał; Sebastian Huhmann Niemcy, 96.25 km/h 671 pkt.

5) 08.08 konkurencja to obszarówka uznana za nie rozegraną

6) 09.08 konkurencja to wielobok 251.77 km wygrał; Peter Millenaar Holandia 122.75 km/h 620 pkt.

7) 10.08 kongruencja to wielobok 503,43 km wygrał; Russell Cheetham Wielka Brytania 130.56 km/h 1000 pkt.

8) 11.08 konkurencja to wielobok  500.23 km wygrał; Łukasz Wójcik Polska 114.55 km/h 1000 pkt.

 

Klasa otwarta

 

1) 30.07 konkurencja to obszarówka 278.04 km/543.46 km wygrał; Markus Frank Niemcy 100.89 km/h 356.59 km 680 pkt.

2) 02.08 konkurencja to obszarówka 244.15 km/440.89 km wygrał; Sylvain Gerbaud Francja 108.59 km/h 362.77 km 1000 pkt.

3) 03,08 konkurencja to obszarówka 184.48 km/456.20 km wygrał; Tomasz Rubaj Polska 115.43 km/h 346.29 km 1000 pkt.

4) 04.08 konkurencja to wielobok 376.34 km wygrał; Francois Jeremiasse Holandia 105.66 km/h 1000 pkt

5) 07.08 konkurencja to obszarówka 150.85 km/303.27 km wygrał; Francois Jeremiasse Francja 80.24 km/h 170.41 km 288 pkt

6) 08.08 konkurencja to obszarówka uznana za nie rozegraną

7) 09.08 konkurencja to wielobok 255.54 km wygrał; Tim Jenkinson Wielka Brytania 125.78 km/h 613 pkt

8) 10.08 konkurencja to wielobok 501.60 km wygrał; David Mach Czechy 133.18 km/h 1000 pkt.

9) 11.08 konkurencja to wielobok 510.64 km wygrał; Markus Frank Niemcy 118.70 km/h 1000 pkt.

 

Klasa dwumiejscowa

 

1) 30.07 konkurencja to obszarówka 264.14 km/494.98 km wygrali; Coppin & Jones Wielka Brytania 100.74 km/h 333.81 km 1000 pkt.

2) 02.08 konkurencja to obszarówka 219.38 km/435.73 km wygrali; Borgmann & Wolff Holandia 99.00 km/h 297.40 km 1000 pkt.

3) 03.08  konkurencja to obszarówka 164.79 km/421.86 km wygrali; Ørskov & Mix Dania 106.39 km/h 324.27 km 966 pkt

4) 04.08 konkurencja to wielobok 309.50 km, wygrali : De Péchy & Bouderlique Francja 92.49 km/h 1000 pkt.

5) 07.08 konkurencja to obszarówka 124.68 km/263.32 km wygrali; Brigliadori & Schiavotto Włochy 152.72 km 140 pkt.

6) 08.08 konkurencja to obszarówka uznana za nie rozegraną

7) 09.08 konkurencja to wielobok 228.64 km wygrali ; de Péchy & Bouderlique Francja 102.88 km/h 689 pkt.

8) 10.08 konkurencja to wielobok 467.81 km wygrali; Müller & Hörber Niemcy 124.30 km/h 1000 pkt.

9) 11.08 konkurencja toi wielobok 474.88 km wygrali; Borgmann & Wolff Holandia 107.51 km/h 1000 pkt.

 

Pełne wyniki konkurencji

 

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 15 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
3 Sylvain Gerbaud Francja EB29R 5,945
2 Tomasz Rubaj Polska JS1 C 5,952
7 Andrew John Davis Wielka Brytania JS-MD 1C 5,337
4 Francois Cornelius Jeremiasse Holandia EB29R 5,889
1 Markus Frank Niemcy EB29R 6,178
12 Zdzisław Bednarczuk Polska JS3 Jet 4,404
6 Olivier Binder Niemcy EB29R 5,615
5 David Mach Czechy JS1 C 5,845
10 Melanie Gadoulet Francja JS1 5,000
9 Sami Rissanen Finlandia EB28 Edition 5,184
8 Tim Jenkinson Wielka Brytania JS1 C 5,263

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 36 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Boris Žorž Słowenia JS3 Jet 5,264
4 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 3TS 5,469
3 Sebastian Kawa Polska Ventus 3T 5,794
1 Łukasz Wójcik Polska Ventus 3T 5,836
8 Bert Schmelzer Belgia Ventus 3TS 5,300
2 Peter Millenaar Holandia JS3 RES 5,804
7 Łukasz Grabowski Polska Ventus 3T 5,381
6 Arne J. Boye-Møller Dania JS3 Jet 5,383
10 Yves Gerster Szwajcaria JS3 5,244
5 Michael Reiner Szwajcaria JS3 RES 5,439

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa 20 metrowa - 22 załogi

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Erik Borgmann Holandia Arcus 20T 6,125
7 György Gulyas Węgry Arcus T 5,827
2 Peter Harvey Wielka Brytania Arcus M 6,356
3.1 Stephen Jones (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus M 6,196
8.1 Louis Bouderlique (drugi zawodnik) Francja Arcus 20T 5,809
8 Philippe De Pechy Francja Arcus 20T 5,809
1.1 Juha Sorri (drugi zawodnik) Finlandia Arcus M 6,358
21 Jakub Barszcz Polska Arcus T 3,585
6 Uli Gmelin Niemcy Arcus T 5,935
12 Adam Czeladzki Polska Duo Discus T 5,059
6.1 Christine Grote (drugi zawodnik) Niemcy Arcus T 5,935
3 Garry Coppin Wielka Brytania Arcus M 6,196
21.5 Łukasz Kornacki (drugi pilot) Polska Arcus T 3,585
5 Jan Frederick Müller Niemcy Arcus T 5,988
4.1 Joost Wolff (drugi zawodnik) Holandia Arcus 20T 6,125
7.1 Attila Korom (drugi zawodnik) Węgry Arcus T 5,827
1 Kettunen Finlandia Arcus M 6,358
2.1 Dawes (drugi zawodnik) Wielka Brytania Arcus M 6,356
5.1 Hörber (drugi zawodnik) Niemcy Arcus T 5,988
9 Bielen Belgia Arcus T 5,643
9.1 Snyers (drugi zawodnik) Belgia Arcus T 5,643
10 Bjøro Norwegia Arcus M 5,131
10.1 Bjøro (drugi zawodnik) Norwegia Arcus M 5,131
12.5 Stanisław Biela (drugi pilot) Polska Duo Discus T 5,059

Klasyfikacja drużynowa - Team cup - 14 państw

Miejsce Kraj Wynik
2 Niemcy 881.41
7 Finlandia 830.52
4 Wielka Brytania 859.86
6 Francja 844.13
3 Polska 864.29
10 Czechy 748.88
1 Holandia 899.59
9 Włochy 752.75
5 Belgia 847.19
8 Szwajcaria 782.05