3 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Data publikacji: 20.04.2021

Udostępnij:

FacebookTwitter

Mengen, RFN, 14-29.06.1986

W mistrzostwach wystartowało 74 zawodników z 16 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa standard

 

1) trójkąt 183 km, wygrali ex aequo; E Huibredix Belgia i Schramme RFN 60,8 km/h
2) czworobok 338,9 km, wygrał; Bruno Gantenbrink RFN 68 km/h
3) pięciobok 199,5 km, wygrał; Baer Selen Holandia
4) trójkąt 169,1 km, wygrał; Blumer Szwajcaria
5) trójkąt 195 km, nikt nie pokonał pełnej trasy (konkurencja nie rozegrana)
5) trójkąt 225,7 km, wygrał; Matousek CSRS 97,13 km/h
6) trójkąt 198,5 km, wygrał Trzeciak Polska 88,1 km/h
7) czworobok 439,6 km, wygrał; Bruno Gantenbrink RFN
8) czworobok 273,9 km, wygrał; Schramme, RFN;
9) trójkąt 256,2 km, wygrał; Baumgartl RFN
10) wielobok 241,3 km, wygrał; Baumgartl, RFN

 

Klasa 15 metrowa

 

Rozegrano 10 konkurencji, najdłuższa – 486 km.

 

Klasa otwarta

 

Rozegrano 11 konkurencji, najdłuższa – 553,3 km.

 

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 33 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Bruno Gantenbrink RFN Discus 7116
3 Siegfried Baumgartl RFN LS 4 6146
2 Baer Selen Holandia DG 300 6525
5 Reinhard Schramme RFN Discus 6076
6 J. Forstun Finlandia Discus 6014
7 Mariusz Poźniak Polska Discus 5985
8 Gyoergy Petroczy Węgry Pegase 5926
9 Jan S. Pedersen Dania Discus 5921
10 E. Huibredix Belgia LS 4 5709
16 Stanisław Zientek Polska DG 300 5528
17 Waldemar Jaworski Polska Brawo 5482
4 Janusz Trzeciak Polska DG 300 6132

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 27 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
3 Gilles S. Navas Francja Ventus 6906
2 Kees Musteers Holandia Ventus A 7119
1 Daniel M. Pare Holandia Ventus B 7154
4 H. J. Schniecht RFN ASW 20 6632
5 Stig Oye Dania ASW 20 6584
6 O. P. Blankensee Holandia ASW 20 6552

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 14 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Klaus Holighaus RFN Nimbus 3 8839.
4 Gerard Lherm Francja Nimbus 3 8634
2 Holger Butke RFN Nimbus 3D 8810
2.1 Stefan Senne (drugi zawodnik) RFN Nimbus 3D 8810
3 Gabriel Chenevoy Francja ASW 22 8789
5 Marc Schroeder Francja ASW 22 8399
6 David Watt Wielka Brytania ASW 22 7696