4 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Udostępnij:

FacebookTwitter

Räyskälä, Finlandia, 12-26.06.1988

W mistrzostwach wystartowało 71 zawodników z 16 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa standard

 

1) wielobok 298,6 km, wygrał; Christian HANSEN, Dania, 76 km/h, 1000 pkt.

2) 312,1 km

3) 302,7 km, wygrał; Jacques Aboulin, Francja

4) 367,9 km, wygrał; Trzeciak Polska, 112,8 km/h, 1000 pkt.

5) 205,9 km, wygrał; Kuittinen , Finlandia

6) 329,7 km, wygrał; Aboulin, Francja

7) 287,6 km

8) 351,8 km

9) 272,8 km

10) 319,4 km

11) 324,9 km, wygrało czterech zawodników ex aequo w tym Trzeciak Polska

 

Klasa 15 metrowa

 

1) wielobok – 314,9 km, wygrał; Peter Ernst GERNOT, RFN, 78 km/h 1000 pkt

2) wielobok – 361,3 km, wygrał; Giles Navas, Francja, 1000 pkt.

3) wielobok – 325,4 km, wygrał; Centka 77,4 km/h, 1000 pkt.

4) wielobok – 382,4 km wygrał; Peter Ernst GERNOT RFN

5) wielobok – 234,5 km, wygrał; PETER RFN

6) wielobok – 373,7 km, wygrał; Centka 109 km/h, 1000 pkt.

7) wielobok – 310,3 km

8) wielobok – 342,4 km

9) skok kota, wygrał; Centka 395 km, 1000 pkt.

10) wielobok – 352 km, wygrał; Peter Ernst GERNOT, RFN

 

Klasa otwarta

 

1) wielobok 328,0 km, wygrał; Jan Andersen Dania, 1000 pkt.

2) 400,7 km

3) 435,8 km, wygrał; Klaus Holighaus, RFN

4) 489,5 km, wygrał; Schroeder Francja

5) 240,8 km, wygrał; Kurtjens, Holandia

6) 525,1 km, wygrał; Chenevoy, Francja

7) 326,5 km

8) 487,7 km

9) 400 km, wygrał; Klaus Holighaus, RFN

10) 468 km

Wyniki końcowe - klasa standard - 28 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
20 Franciszek Kępka Polska Brawo 6646
4 Reinhard Schramme RFN Discus 8389
1 Janusz Trzeciak Polska Discus 8725
2 Jean Claude Lopiteaux Francja Discus 8474
3 Jacques Aboulin Francja Discus 8430
5 Sikko Vermeer Holandia ASW 19 8239
6 Mats Olsson Szwecja LS 4 7872
7 Roberto Monti Włochy b. d. 7636
9 Kristian Hansen Dania b. d. 7343
10 Frantiśek Matouśek Czechosłowacja b. d. 7330
8 Urban Hansson Szwecja b. d. 7552

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 30 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Gilles S. Navas Francja LS 6B 8358
9 Daniel M. Pare Holandia b. d. 7772
3 Janusz Centka Polska LS 6B 8340
1 Gerard Lherm Francja LS 6B 8581
4 Patrick Stouffs Belgia LS 6B 8168
6 Pavel Cerny Czechosłowacja Ventus B 7879
7 Simo Kuusisto Finlandia b. d. 7804
8 Werner Meuser RFN b. d. 7796
10 George Schuit Holandia b. d. 7575
25 Mariusz Rachwał Polska Glasflügel 304 6065
5 Äke Bengt Pettersson Szwecja LS 6 7921

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 13 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Klaus Holighaus RFN Nimbus 3 8826
6 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 3 7947
4 Gabriel Chenevoy Francja ASW 22B 8475
3 Marc Schroeder Francja ASW 22B 8621
2 Jan Walter Andersen Dania Nimbus 3 8808
5 Holger Back RFN ASH 25 7975
7 Hans Jorgen Schmacht RFN b. d. 7918
8 Robin May Wielka Brytania b. d. 7525
9 Asko Pankka Finlandia b. d. 7157
10 Mikko Asikainen Finlandia b. d. 6859