7 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Data publikacji: 01.05.2021

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rieti, Włochy, 25.07-6.08.1994

 

W mistrzostwach wystartowało 91 zawodników z 18 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

1)

 

klasa standard 312 km, wygrał; Fischer Niemcy
klasa 15 metrowa 354 km, wygrał; Dedera Czechy
klasa otwarta – 376 km, wygrał; Andersen Dania

 

2)

 

klasa standard 295 km, wygrał; Kępka Polska
klasa 15 metrowa 287 km, wygrał, Dedera Czechy
klasa otwarta 336 km, wygrał; Lherm Francja

 

3)

 

klasa standard 288 km, wygrał; Caillard Francja
klasa 15 metrowa 308 km, wygrał; Termaat Holandia
klasa otwarta – 310 km, wygrał; Gantenbrink Niemcy

 

4)

 

klasa standard 289 km, wygrał; Hartmann Austria
klasa 15 metrowa 314 km, wygrał; Ghiorzo Włochy
klasa otwarta – 360 km, wygrał; R. Brigliadori Włochy

 

5)

 

klasa standard 301 km, wygrał; Hartmann Austria
klasa 15 metrowa – 463 km, wygrał; Ghiorzo Włochy
klasa otwarta 507 km, wygrał; R. Brigliadori Włochy

 

6)

 

klasa standard – 500 km, wygrał; Brigliadori Włochy
klasa 15 metrowa – 500 km, wygrał; Bulukin
klasa otwarta – 556 km, wygrał; Haggenmueller Austria

 

7)

 

klasa standard – 451 km, wygrał; M. Kuittinen Finlandia
klasa 15 metrowa 292 km, wygrał; Dedera Czechy
klasa otwarta – 301 km, wygrał; Briagliadori Włochy

 

8)

 

klasa standard – 283 km, wygrał; Caillard Francja
klasa 15 metrowa – 381 km, wygrał; Koivula
klasa otwarta – 411 km, wygrał; Briagliadori Włochy

 

9)

 

klasa standard – 385 km, wygrał; L. Avanzini Włochy
klasa 15 metrowa – 563 km, wygrał; Meuser Niemcy
klasa otwarta – 624 km, wygrał; Lherm Francja

 

10)

 

klasa standard – 507 km, wygrał; Brigliadori Włochy
klasa 15 metrowa – 525 km, wygrał; Termaat Holandia
klasa otwarta – 489 km, wygrał; Andersen Dania

 

11)

 

klasa standard – 484 km, wygrał; Stoenger

Wyniki koncowe - klasa standard - 36 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Leonardo „Leo” Brigliadori Włochy Discus 9092
22 Franciszek Kępka Polska ASW 24B 7427
7 Janusz Centka Polska SZD 55 8660
9 Baer Selen Holandia ASW 24 8564
5 Jean Claude Lopiteaux Francja ASW 24B 9026
11 Tomasz Rubaj Polska SZD 55 8232
1 Peter Fischer Niemcy Discus 9358
1 Erwin Ziegler Niemcy LS 8 9358
6 Erik Borgmann Holandia Discus 8750
8 Corrado Costa Włochy Discus B 8623
10 Peter Hartmann Austria SZD 55 8493
1 Reinhard Schramme Niemcy Discus 9358

Wyniki koncowe - klasa 15 metrowa - 33 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Gilles S. Navas Francja LS 6 8076
6 Eric Napoleon Francja LS 6B 7932
3 Ronald Termaat Holandia DG 800S 8173
7 Martin Theisinger Niemcy LS 6A 7874
8 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2b 7795
9 Hans Obermeyer Niemcy Ventus 2b 7688
10 Äke Bengt Pettersson Szwecja LS 6a 7628
5 Milos Dedera Czechy Ventus C 8048
2 Werner Meuser Niemcy Ventus 2a 8424

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Stanisław Wujczak Polska ASH 25 8216
4 Gerard Lherm Francja Nimbus 4 8420
9 Paul Bourgard Belgia Nimbus 3 8180
5 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 4 8340
2 Jan Walter Andersen Dania Nimbus 4T 8540
3 Marcus Heller Niemcy ASH 25 8492
6 Fridolin Hauser Szwajcaria Nimbus 3 8318
7 Luca Urbani Włochy Nimbus 3 8261
10 Reinhard Hagenmueller Austria Nimbus 3 8175
1 Bruno Gantenbrink Niemcy Nimbus 4 8623