12 Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Puciunai

Udostępnij:

FacebookTwitter

Puciunai, Litwa, 25.07-7.08.2004

 

W mistrzostwach wystartowało 109 zawodników z 24 państw w tym troje poza konkursem z Japonii i Nowej Zelandii

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa standard

 

 

1) 26.07 – trasa 444,8 km, wygrał; DARROZE Francja
2) 29.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; TICHY Czechy
3) 30.07 – wygrał; STORMATS Szwecja
4) 31.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KELEWI
5) 1.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; DAROZZE  Francja
6) 4.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; WELLS Wielka Brytania
7) 5.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KIESLING Niemcy
8) 6.08 – wygrał; ALLISON Wielka Brytania
9) 7.08 – wygrał; ELMGAARD Dania

 

 

Klasa 15 metrowa

 

 

1) 26.07 – trasa 460,1 km, wygrał; RAIMOND Holandia
2) 29.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; HOYEAU  Francja
3) 30. 07 – konkurencja prędkościowa 260,5 km, wygrał; GULYAS  Węgry
4) 31.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; NURMIRANTA  Finlandia
5) 1.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; MUSZCZYŃSKI  Polska
6) 3.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; ROMEIN
7) 4.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; HORN Niemcy
8) 5.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JONES  Wielka Brytania
9) 6.08 – wygrał; BREIDAHL Dania
10) 7.08 – wygrał SCOTT  Wielka Brytania

 

 

Klasa 18 metrowa

 

 

1) 26.07 – trasa 490,5 km, wygrał; BRIGLIADORI  Włochy
2) 29.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; SOUBRIER  Francja
3) 30.07 – wygrał; BRIGLIADORI  Włochy
4) 31.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH  Austria
5) 1.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; FRIEDMANN
6) 3.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH  Austria
7) 4.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BRIGLIADORI  Włochy
8) 5.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; TERMAAT Holandia
9) 6.08 – wygrał, GAUGER Niemcy
10) 7.08 – wygrał; TERMAAT  Holandia

 

 

Klasa otwarta

 

 

1) 26.07 – trasa 523,1 km, wygrał; BODE  Niemcy
2) 29.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, 3,5 godz, wygrali; ex aequo CHEETHAM Wielka Brytania i LHERM  Francja
3) 30.07 – wygrał CHEETHAM  Wielka Brytania
4) 31.07 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KAROW  Niemcy
5) 1.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; GAUMAN  Szwajcaria
6) 3.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BODE  Niemcy
7) 4.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; PECHANEC  Czechy
8) 5.08 – przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; CHEETHAM  Wielka Brytania
9) 6.08 – wygrał; BODE  Niemcy
10) 7.08 – wygrał CHEETHAM  Wielka Brytania

Wyniki końcowe - klasa standard - 32 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Mariusz Poźniak Polska LS 8 7281
1 Tomasz Rubaj Polska LS 8 7352
6 Antti Taimioja Finlandia Discus 6808
3 Mario Kiessling Niemcy Discus 2a 7265
4 Leigh Wells Wielka Brytania LS 8 7171
7 Erwin Sommer Niemcy LS 8A 6739
8 Peter Szabo Węgry Discus 2a 6692
9 David Allison Wielka Brytania LS 8A 6644
10 Petr Tichy Czechy LS 8 6543
5 Stephen Crabb Irlandia LS 8 6818

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 29 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Gilles S. Navas Francja Ventus 2a 7186
7 György Gulyas Węgry Ventus 2a 7046
9 Frederick Hoyeau Francja Ventus 2a 7015
18 Henryk Muszczyński Polska ASW 27 6110
6 Timothy John Scott Wielka Brytania ASW27B 7100
10 Stephen Jones Wielka Brytania Ventus 2a 6753
1 Herbert Zemmel Niemcy Ventus 2a 7445
2 Henrik A. Breidahl Dania Ventus 2a 7377
3 Axel Horn Niemcy Ventus 2ax 7342
5 Thomas Gostner Włochy Ventus 2a 7157
8 Alberto Pozzi Włochy Ventus a 7017

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 27 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
3 Stanisław Wujczak Polska Ventus 2c 7499
10 Jan Walter Andersen Dania DG800S 6805
2 Riccardo Brigliadori Włochy Ventus 2cx 7760
4 Ronald Termaat Holandia Ventus 2cx 7360
1 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cx 7929
5 Petr Krejcirik Czechy Ventus 2c 7264
6 Erick Soubrier Francja Ventus 2cx 7197
7 Bernd Gauger Niemcy LAK 17 7025
8 Jana Veprekova Czechy Ventus 2c 7005
9 Vytautas Sabeckis Litwa LAK 17 6823
11 Jerzy Kolasiński Polska Ventus 2c 6708

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 18 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
7 Janusz Centka Polska ASW 22BL 8173
3 Gerard Lherm Francja Nimbus 4T 8422
2 Holger Karow Niemcy Nimbus 4M 8671
6 Uli Schwenk Niemcy ASW 22BL 8282
1 Russell A. Cheetham Wielka Brytania ASW 22BL 8711
4 Tassilo Bode Niemcy ASW 22BL 8328
8 Robert Ślęczkowski Polska Nimbus 3 7735
9 Marek Pechanec Czechy Nimbus 4M 7551
10 Noel Faucheux Francja ASW 22BL 7533
5 Marcus Gäumann Szwajcaria NImbus 4M 8290