8 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Udostępnij:

FacebookTwitter

Räyskälä, Finlandia, 1-16.06.1996

 

W mistrzostwach wystartowało 88 zawodników z 19 państw

 

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa Standard

 

1) 2.06. wygrał; Erwin ZIEGLER, Niemcy 93,10 km/h 234,1 km
2) 3.06. wygrali; ex aequo pięciu zawodników, prędkość 112,2 km/h, 304,3 km
3) 4.06. wygrał; Stepanek Jiri, Czechy 113,66 km/h, 429,9 km
4) 5.06. wygrał; Schneider Fleming, Dania 87,45 km/h, 324,5 km
5) 7.06. wygrał; Jiri STEPANEK, Czechy 93,59 km/h, 246,5 km
6) 8.06. wygrał; Holger KAROW, NIEMCY 65,32 km/h, 399,0 km
7) 9.06. wygrał; Leonardo BRIGLIADORI, WŁOCHY 75,50 km/h, 209,5 km
8) 10.06. wygrał; Gulyás György, WĘGRY 87,22 km/h, 300,3 km
9) 11.06. wygrał; Rien BASTIAANSE, Holandia 73,96 km/h, 289,2 km
10) 13.06. wygrał; Paul CRABB, IRLANDIA 264,1 km
11) 15.06. wygrał; Martin SMITH, Holandia 119,78 km/h, 293,1 km

 

Klasa 15 metrowa

 

1) 2.06. wygrał; Michael GRUND, NIEMCY 92,07 km/h, 263,7 km
2) 3.06. wygrał; Eric BERNARD, FRANCJA 117,02 km/h, 323,7 km
3) 4.06. wygrał; Michael GROUND, NIEMCY 119,69 km/h, 475,0 km
4) 5.06. wygrał; Goran AX, Szwecja 94,42 km/h, 335,0 km
5) 7.06. wygrał; Milos DEDERA, CZECHY 98,93 km/h, 259,4 km
6) 8.06. wygrał; Frederic HOYEAU, FRANCJA 65,43 km/h, 423,2 km
7) 9.06. wygrał; Goran AX, SZWECJA 77,13 km/h, 214,1 km
8) 10.06. wygrał; Michael GRUND, NIEMCY 72,76 km/h, 339,2 km
9) 11.06. wygrał; Petr KREJCIRIK, CZECHY 72,94 km/h, 309,1 km
10) 13.06. wygrał; Martti KOIVUOLA, FINLANDIA 273,7 km
11) 15.06. wygrał; Frederic HOYEAU, FRANCJA 122,90 km/h, 295,4 km

 

Klasa Otwarta

 

1) 2.06. wygrał; Janusz CENTKA, POLSKA 105,15 km/h, 280 km
2) 3.06. wygrał; Jan ANDERSEN, DANIA 117,49 km/h, 347,4 km
3) 4.06. wygrał; Jan HANSEN, DANIA 125,80 km/h, 534,7 km
4) 5.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 98,06 km/h, 364,8 km
5) 7.06. wygrał; Holger BACK, NIEMCY 100,89 km/h, 309,5 km
6) 8.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 82,09 km/h, 521,7 km
7) 9.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 73,43 km/h, 250,3 km
8) 10.06. wygrał; Janusz CENTKA, POLSKA 404,1 km
9) 11.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 85,02 km/h, 363,5 km
10) 13.06. wygrał; Jan ANDERSEN, DANIA 316,7 km
11) 15.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 116,47 km/h, 348,9 km

Wyniki końcowe - klasa standard - 39 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Leonardo „Leo” Brigliadori Włochy LS 8 8997
20 Tomasz Rubaj Polska SZD 55 8194
4 Herbert Weiss Niemcy LS 8a 8959
1 Erwin Ziegler Niemcy LS 8 9353
2 Laurent Aboulin Francja LS 8a 9010
6 Holger Karow Niemcy Discus B 8931
7 Julien Henry Francja Discus 8892
8 György Gulyas Węgry Discus 8784
10 Martin Smith Holandia LS 8a 8690
25 Adam Krasnodębski Polska SZD 55 7581
9 Jiri Stepanek Czechy Discus 8761
5 Reinhard Schramme Niemcy Discus A 8935

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 32 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
27 Franciszek Kępka Polska Diana 6775
24 Janusz Trzeciak Polska Diana 7458
9 Max von Bree Holandia LS 6 8748
7 Alister Kay Wielka Brytania Ventus 2a 8830
6 Stefano Ghiorzo Włochy Ventus 2a 8843
4 Martin Theisinger Niemcy ASW 27 9204
1 Michael Grund Niemcy Ventus 2 9714
3 Frederick Hoyeau Francja Ventus 2a 9561
5 Eric Bernard Francja Ventus 2 9060
8 Petr Krejcirik Czechy Wentus 8754
10 Göran Ax Szwecja ASW 27 8689
2 Milos Dedera Czechy Ventus 2a 9606

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 17 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
4 Stanisław Wujczak Polska ASH 25 10027
1 Janusz Centka Polska ASW 22L 10476
6 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 4T 9757
8 Roberto Monti Włochy Nimbus 4D 9344
3 Jan Walter Andersen Dania Nimbus 4T 10249
5 Jan Hansen Dania Nimbus 3 9786
7 Uli Schwenk Niemcy ASW 22BL 9542
9 Peter Harvey Wielka Brytania ASW 22 9230
10 Gyorgy Kubitsch Węgry Nimbus 4 8337
14 Henryk Muszczyński Polska ASH 25 8146
2 Holger Back Niemcy Nimbus 3 10334