9 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Udostępnij:

FacebookTwitter

Leszno, Polska, 17.07-02.08.1998

W mistrzostwach wystartowało 93 zawodników oraz dwóch poza konkursem

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa standard

 

 

1) wielobok 323 km, wygrał; Tichy Czechy 314,5 km
2) wielobok 361,8 km, wygrał; Trnka Czechy 110,75 km/h
3) wielobok 412,8 km, wygrał; Bastaiaa 71,54 km/h
4) przelot otwarty, wygrali; ex aequo Cheetham Wielka Brytania i Steven Crabb Irlandia po 545,3 km
5) wielobok 350,7 km, wygrał; Paul Crabb Irlandia 106,46 km/h
6) wielobok 192,4 km, wygrał; Halasi Węgry 60,48 km/h
7) wielobok 562,3 km, wygrał; Aboulin Francja 94,27 km/h
8) trójkąt 214,6 km, wygrał; Edelev 94,24 km/h
9) trójkąt 192,1 km, wygrał; Ole 48,84 km/h
10) wielobok 522,3 km, wygrał; Engstrom Szwecja 97,39 km/h
11) trójkąt 291,3 km, wygrał; Paul Crabb 122,21 km

 

 

klasa 15 metrowa

 

 

1) wielobok 324,3 km, wygrał; Ghiorzo Włochy 104,56 km/h
2) wielobok 511,3 km, wygrał; Hogen 114,92 km/h
3) trójkąt 415,6 km. wygrał; Eriksson Szwecja 81,53 km/h
4) przelot otwarty, wygrał; Gulyas Węgry 528,7 km
5) wielobok 455,8 km, wygrał; Bernard Francja 108,57 km/h
6) wielobok 178 km, wygrał; Grund Niemcy 73,27 km/h
7) wielobok 657 km, wygrał; Pettersson Szwecja 98,46 km/h
8) trójkąt 162,1 km, wygrał; Kay Wielak Brytania 101,31 km/h
9) trójkąt 228,7 km, wygrał; Ghiorzo Włochy 49,94 km/h
10) wielobok 555,2 km, wygrał; Watt Wielka Brytania 110,87 km/h
11) wielobok 402,9 km, wygrał; Kawa Polska 122,10 km/h

 

 

klasa otwarta

 

 

1) wielobok 401,3 km, wygrał; Kurstjens Holandia 393 km
2) wielobok 486,3 km, wygrał; Kurstjens Holandia 124,11 km/h
3) wielobok 575,8 km, wygrał; Schwenk Niemcy 92,75 km/h
4) przelot otwarty, wygrał; Schwenk Niemcy 509,1 km
5) wielobok 503,3 km, wygrał; Back Niemcy 114,75 km/h
6) wielobok 266,5 km, wygrał; Centka Polska 275 km
7) wielobok 757,1 km, wygrał; Henry Francja 104,11 km/h Najdłuższa konkurencja zawodów
8) trójkąt 193,8 km, wygrał; Halsz Węgry 113,94 km/h
9) trójkąt 303 km, wygrał; Kurstjens Holandia 291,2 km
10) wielobok 707,6 km, wygrał; Centka Polska 108,58 km/h
11) trójkąt 339,5 km, wygrał; Centka Polska 134,68 km/h

Wyniki koncowe - klasa standard - 39 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
9 Herbert Weiss Niemcy LS 8A 8141
10 Laurent Aboulin Francja Discus 2 8092
1 Paul Crabb Irlandia LS 8 8717
3 Timothy John Scott Wielka Brytania LS 8 8428
4 Rien Bastiaanse Holandia LS 8 8355
5 Paweł Frąckowiak Polska LS 8 8328
6 Russell A. Cheetham Wielka Brytania LS 8A 8267
7 Gabor Halasi Węgry Discus 8211
8 Antti Taimioja Finlandia Discus A 8200
18 Zbigniew Nieradka Polska SZD 55 7738
26 Dariusz Zawirski Polska SZD 55 6966
2 Reinhard Schramme Niemcy Discus 2A 8467

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 39 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Stanisław Wujczak Polska ASW 27 8242
4 Mariusz Poźniak Polska ASW 27 8584
5 David Watt Wielka Brytania Ventus 2A 8532
9 Stefano Ghiorzo Włochy Ventus 2A 8243
8 Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2B 8370
1 Hans Obermeyer Niemcy Ventus 2A 8778
7 Sebastian Kawa Polska ASW 27 8496
2 Michael Grund Niemcy Ventus 2A 8709
6 Eric Bernard Francja Ventus 2A 8514
3 Karl E. Bauder Niemcy Ventus 2A 8671

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 15 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
3 Janusz Centka Polska ASW22BL 8799
6 Gerrit Kurstjens Holandia Nimbus 8309
8 Tomasz Rubaj Polska ASH 25 8061
4 Claus Triebel Niemcy Nimbus 3 8519
7 Julien Henry Francja Nimbus 4M 8155
1 Uli Schwenk Niemcy ASW 22BL 9240
2 Jochen Back Niemcy Nimbus 4M 8811
5 Regis Kuntz Francja ASW 22B 8516
10 Laszlo Halasz Węgry Nimbus 3 7355
9 Jiri Stepanek Czechy Nimbus 3D 7370