11 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Szeged

Data publikacji: 30.11.2021

Udostępnij:

FacebookTwitter

Szeged, Węgry, 28.07-10.08.2019

 

 

W mistrzostwach wystartowało 80 zawodników z 18 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa Club

 

1) 28.07.2019 – konkurencja to obszarówka – nie rozegrana

2) 30.07.2019 – konkurencja to wielobok 262.34 km – wygrał; Jake BRATTLE Wielka Brytania 90,33 km/h 962 pkt.

3) 31.07.2019 – konkurencja obszarowa 168.04 km /392.18 km – wygrał; Tobias PACHOWSKY Niemcy 281.64 km, 91.36 km/h 1000 pkt.

4) 1.08.2019 – konkurencja wielobok 257.83 km – wygrał; Finn SLEIGH Wielka Brytania 97.13 km/h, 862 pkt.

5) 2.08.2019 – konkurencja obszarówka 201.91 km / 433.97 km – wygrał; Jake BRATTLE Wielka Brytania 274.35 km, 82.19 km/h, 1000 pkt.

6) 4.08.2019 – konkurencja wielobok 341.89 km – wygrał; Jelmer VIS Holandia 93.61 km/h, 1000 pkt.

7) 5.08.2019 – konkurencja wielobok 501,82 km – wygrał; Jelmer VIS Holandia, 484.43 km, 600 pkt.

8) 6.08.2019 – konkurencja obszarowa 106.14 km / 338.63 km – wygrał; Finn SLEIGH Wielka Brytania 261.16 km, 82.10 km/h, 1000 pkt.

9) 7.08.2019 – konkurencja obszarowa 191.90 km / 363.82 km – wygrał; David MACH Czechy 258.09 km, 85.46 km/h, 1000 pkt.

10) 8.08.2019 – konkurencja wielobok 143,65 km – wygrał; David COLLINS, Wielka Brytania, 140.55 km, 166 pkt.

11) 9.08.2019 – konkurencja wielobok 165.54 km – wygrał; Robin SMITH Holandia, 81.70 km/h, 578 pkt.

12) 10.08.2019 – konkurencja obszarowa 137.63 km / 366.60 km – wygrał; Thijs BASTIAANSE Holandia, 245.84 km, 81.80 km/h, 994 pkt.

 

Klasa Standard

 

1) 28.07.2019 – konkurencja to obszarówka – konkurencja nie rozegrana

2) 30.07.2019 – konkurencja to wielobok 300,88 km – wygrała; Aude UNTERSEE Francja 109,56 km/h 898 pkt.

3) 31.07.2019 – konkurencja obszarowa 201.03 km / 441.61 km – wygrał; Simon BRIEL Niemcy 288.81 km, 92.91 km/h, 960 pkt.

4) 1.08.2019 konkurencja to wielobok 309.43 km – wygrał; Simon BREIL Niemcy 102.67 km/h 980 pkt.

5) 2.08.2019 konkurencja to obszarówka 163.27 km / 278.15 km – wygrał; Sjoerd van Empelen Holandia 176.70 km, 80.14 km/h, 508 pkt.

6) 4.08.2019 konkurencja wielobok 388.45 km, – wygrała: Aude UNTERSEE Francja, 110.96 km/h, 1000 pkt.

7) 5.08.2019 konkurencja wielobok 501.63 km – wygrał; Simon BRIEL Niemcy, 455.05 km, 600 pkt.

8) 6.08.2019 konkurencja obszarowa 138.82 km / 373.56 km – wygrał; Simon SCHRÖDER, Niemcy 298.13 km, 96.02 km/h, 992 pkt.

9) 7.08.2019 konkurencja obszarowa 173.52 km / 386.40 km – wygrał; Jaromir MACOUN Czechy, 98.09 km/h, 279.35 km, 877 pkt.

10) 8,08.2019 konkurencja wielobok 161.02 km – konkurencja nie rozegrana

11) 9.08.2019 konkurencja wielobok 176.77 km – wygrał; Emil DALBOE-PEDERSEN, Dania, 90.74 km/h, 487 pkt.

12) 10.08.2019 konkurencja obszarowa 160.85 km / 390.45 km – wygrał; Sjoerd van EMPELEN Holandia, 265.58 km, 87.15 km/h, 866 pkt.

 

Pełne wyniki w obu klasach link

Wyniki końcowe - klasa club - 44 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
7 Robin Smit Holandia Standard Cirrus 7888
1 Jake Brattle Wielka Brytania ASW-20 8453
9 Mark Travner Słowenia DG-300 7626
2 Finn Sleigh Wielka Brytania ASW-20 8306
10 Jelmer Vis Holandia Standard Cirrus 7608
4 Tobias Pachowsky Niemcy LS4a 8145
6 Philipp Lauer Niemcy LS4 7939
3 Maximilian Dorsch Niemcy LS4 8263
5 David Mach Czechy LS4 8077
8 Milan Surovčik Słowacja Pegasus 101A 7803
26 Konrad Partyka Polska ASW-19 6551
30 Kinga Tchórz Polska ASW-19 6463
34 Tymoteusz Dolata Polska ASW-19B 6302

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Simon Briel Niemcy Discus 2A-winglet 7262
10 Jaromír Macoun Czechy LS8-15-winglet 6442
30 Wiktor Czubski Polska LS8-15-winglet 5038
8 Sjoerd van Empelen Holandia LS8-15-winglet 6604
3 Tomasz Hornik Polska Discus 2A-winglet 7000
1 Simon Schröder Niemcy LS-8/15-winglet 7422
4 Juliusz Pieniążek Polska Discus 2A-winglet 6750
5 Robin Sittmann Niemiec Discus 2A-winglet 6729
6 Aude Untersee Francja Discus 2A-winglet 6632
7 Hugo Corbille Francja LS8-15-winglet 6607
9 Sofiane Scally Francja LS8-15-winglet 6536

Drużynowo - 15 reprezentacji

Miejsce Kraj Wynik
1 Niemcy 904.09
2 Wielka Brytania 852.20
4 Francja 825.39
8 Polska 786.05
5 Czechy 829.61
10 Dania 768.67
3 Holandia 833.06
9 Belgia 785.73
7 Szwajcaria 786.13
6 USA 797.64