12 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Tabor

Udostępnij:

FacebookTwitter

Tabor, Czechy, 31.07-14.08.2022

 

 

Mistrzostwa zaplanowano w Czechach w 2021 roku w związku z pandemią termin przełożono na przełom lipca i sierpnia 2022 roku.

 

W mistrzostwach startuje 74 zawodników z 21 państw.

 

Rozegrane konkurencje

 

 

Klasa Club

 

1) 31.07 konkurencja to wielobok 262.62 km wygrał; Zsombor Wéber Węgry, 112,24 km/h 736 pkt.

2) 01.08 konkurencja to obszarówka 109.14 km/420.01 km wygrał; Alexandre Fierain Francja 257,48 km 126,82 km/h 612

3) 02.08 konkurencja to wielobok 317.50 km, wygrał; Toni Kittler, Niemcy, 120.21 km/h 856 pkt.

4) 03.08 konkurencja to wielobok 447.91 km wygrał; Robert Alin Simion, Rumunia 111.26 km/h 1000 pkt

5) 04.08 konkurencja to wielobok 226.21 km, wygrał; Finn Sleigh, Wielka Brytania 106.19 km/h 652 pkt.

6) 07.08 konkurencja to wielobok 275.10 km wygrał; Jelmer Vis Holandia,  101.02 km/h 913 pkt.

7) 08.08 konkurencja to wielobok 303.56 km wygrał; Finn Sleigh, Wielka Brytania, 109.78 km/h 906 pkt.

8) 10.08 konkurencja to obszarówka 198.33 km/479.86 km, wygrał; Finn Sleigh Wielka Brytania 375.51 km 124.02 km/h 1000 pkt.

9) 11.08 konkurencja to obszarówka  180.28 km/515.14 km, wygrał; Simon van den Eijkel, Holandia, 345.21 km, 114.93 km/h, 1000 pkt.

10) 12.08 konkurencja to obszarówka 161.30 km/514.56 km wygrał; Nils Fecker Niemcy 359.67 km, 116,61 km/h 1000 pkt.

 

Klasa Standard

 

1) 31.07 konkurencja to wielobok 308.22 km wygrał; Jaromir Macoun, Czechy 108.85 km/h 933 pkt.

2) 01.08 konkurencja to obszarówka 127.74 km/499.58 km wygrał; Wiktor Lacinski Polska 285.34 km 135.52 km/h 642 pkt

3) 02.08 konkurencja to wielobok 355.89 km wygrał; Simon Briel Niemcy 118.82 km/h 998 pkt.

4) 03.08 konkurencja to wielobok 510.32 km wygrał; Áron Érseki Węgry 119.52 km/h 1000 pkt.

5) 04.08 konkurencja to wielobok 236.93 km wygrał; Enguerrand Virol, Francja 116.57 km/h 613 pkt.

6) 07.08 konkurencja to wielobok 285.13 km wygrał; Simon Briel Niemcy 117.14 km/h 774 pkt.

7) 08.08 konkurencja to wielobok 310.37 km wygrał; Jan Knischewski Niemcy 116.29 km/h 868 pkt.

8) 10.08 konkurencja to obszarówka 248.44 km/460.95 km wygrał; Jacob Bøgelund Lassen, Dania, 364.80 km, 118.68 km/h, 1000 pkt.

9) 11.08 konkurencja to obszarówka 206.79 km/547.57 km wygrał; Simon Briel, Niemcy, 403.54 km, 133.63 km/h, 1000 pkt.

10) 12.08 konkurencja to obszarówka 210.93 km/497.91 km wygrał; Maurits Hebels, Holandia 396.51 km 121,44 km/h 1000 pkt.

 

Kompletne wyniki w poszczególnych konkurencjach link

 

 

Wyniki końcowe - klasa club - 45 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Finn Sleigh Wielka Brytania ASW 20 8,132
3 Nils Fecker Niemcy LS4 a 7,852
4 Lars Van Breemen Holandia LS4 b Neo 7,781
9 Jelmer Vis Holandia LS4 a 7,553
2 Toby Freeland Wielka Brytania ASW 20 l 7,874
23 Maciej Kowalski Polska Jantar std. 3 6,978
5 Alexandre Fierain Francja ASW 20 7,738
6 Toni Kittler Niemcy LS4 a 7,641
7 Miles Kjær Dania ASW 20 7,592
8 Kim Toppari Finlandia LS7 wl 7,558
10 Philip Jonker RPA LS3 7,544
33 Tomasz Kurowski Polska SZD-48-3M Brawo 6,371
40 Jakub Kaczorowski Polska SZD-48-3 Jantar Std. 3 6,053

Wyniki końcowe - klasa standard - 29 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Florian Labatut Francja LS8 7,539
7 Wiktor Łaciński Polska Discus 2a 7,514
21 Karol Snapko Polska Discus 2a 6,049
1 Simon Briel Niemcy Discus 2a 8,068
3 Jaromír Macoun Czechy LS8 7,633
4 Ignas Bitinaitis Litwa LS8 7,586
8 Kévin Faur Francja Discus 2a 7,509
2 Lukáš Kríž Czechy LS8 7,660
5 Enguerrand Virol Francja LS8 7,577
9 Maurits Hebels Holandia LS8 Neo FES 7,489
10 Nico Jaegli Szwajcaria Discus 2b 7,280