3 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Nitra

Udostępnij:

FacebookTwitter

Nitra, Słowacja, 05-19.07.2003

 

 

W mistrzostwach wystartowało 72 zawodników z 17 państw. równolegle na lotnisku rozegrano 4 Mistrzostwa Świata w klasie światowej

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa Club

 

1) 6.07 – trasa 203,3 km, wygrał; Andrew PERKINS, Wielka Brytania, 74,9 km/h, 850 pkt.
2) 7.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 357,4 km, wygrał; Stephan ZIMMEL, Niemcy, 229,2 km, 71,7 km, 1000 pkt.
3) 8,07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 415,1 km, wygrał Hilmar GASSNER, Austria, 246,7 km, 82,2 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 – trasa 205,0 km, wygrał; Maciej TOMCZYŃSKI, Polska, 103,0 km/h, 596 pkt.
5) 10.07 – trasa 262,5 km, wygrał; Benjamin NEGLAIS, Francja, 81,3 km/h, 1000 pkt,
6) 11.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 575,4 km/h wygrał; Till HUESGEN, Niemcy, 430,8 km, 95,7 km/h, 1000 pkt.
7) 13.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 275,0 km, wygrał; Peter TOFT, Dania, 156,3 km, 67,0 km/h, 630 pkt.
8) 14.07 – trasa 432,0 km, wygrał; Till HUESGEN, Niemcy, 252,9 km, 1000 pkt.
9) 15.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 514,8 km, wygrał; Michael STREIT, Niemcy, 437,2 km, 97,1 km/h, 1000 pkt.
10) 16.07 – trasa 515,4 km, wygrał; Stephan ZIMMEL, NIEMCY, 106,0 km/h, 1000 pkt.
11) 17.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 355,3 km, wygrał; Per WESTLING, SZWECJA, 306,4 km, 102,1 km/h, 1000 pkt.

 

 

klasa Standard

 

1) 6.07. – trasa 221,4 km, wygrał; Mark LEEUWENBURGH, Holandia, 83,5 km/h, 857 pkt.
2) 7.07. – konkurencja obszarowa, maksymalnie 471,3 km, wygrał; Jez HOOD, WIELKA BRYTANIA, 250,9 km, 68,2 km/h, 1000 pkt.
3) 8.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 420,8 km, wygrał; Leigh WELLS, WIELKA BRYTANIA, 293,9 km, 96,1 km/h, 1000 pkt.
4) 9.07 – trasa 228,2 km, wygrał; Achim BESSER, NIEMCY, 107,2 km.h, 651 pkt.
5) 10.07 – trasa 304,6 km, wygrał; Georg FALKENSAMMER, Austria, 288,4 km, 643 pkt.
6) 11.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 634,3 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja, 496,9 km, 107,9 km/h, 1000 pkt.
7) 13.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 322,8 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja, 217,0 km, 86,7 km/h, 801 pkt.
8) 14.07 – konkurencja nie rozegrana
9) 15.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 617,5 km, wygrał; Adrian BLUM, SZWAJCARIA, 506,5 km, 112,6 km/h, 1000 pkt.
10) 16.07 – trasa 531,9 km, wygrał; Achim BESSER, NIEMCY, 116,1 km/h, 1000 pkt.
11) 17.07 – konkurencja obszarowa, maksymalnie 420,3 km, wygrał; Achim BESSER NIEMCY, 345,7 km, 113,2 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa club - 34 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Piotr Jarysz Polska Cirrus 8278
5 Bert Schmelzer Belgia Libelle Std 8443
1 Michael Streit Niemcy ASW 19 9030
2 Peter Toft Holandia Cirrus Std 8835
3 Stephan Zemmel Niemcy ASW 19 8499
4 John Andrew Tanner Wielka Brytania ASW 19 8468
6 Mathiew John Cook Wielka Brytania ASW 19 8423
7 Krysztian Kovacs Węgry Jantar Std 8318
9 Till Huesgen Niemcy LS 1f 8265
10 Hilmar Gassner Austria LS 1f 8229
18 Anatol Mierkiewicz Polska Brawo 7731
23 Maciej Tomczyński Polska Brawo 7269

Wyniki końcowe - klasa standard - 34 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
5 Leigh Wells Wielka Brytania LS 8 8066
7 Louis Bouderlique Francja LS 8 7445
8 Mark Leeuwenburgh Holandia LS 8a 7388
23 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 5395
10 Rasmus Ørskov Dania Discus 2a 7128
1 Jeremy Hood Wielka Brytania LS 8 8478
6 Johan Stormats Szwecja LS 8 7542
2 Luck Rebbeck Wielka Brytania LS 8 8478
3 Achim Besser Niemcy Discus 2 8290
4 Henning Kay Specht Niemcy LS 8 8224
9 Thomas Wettermann Niemcy LS 8a 7384
28 Mariusz Filipiak Polska Discus 4656
35 Hubert Wojtasik Polska Promyk 2549