5 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Rieti

Udostępnij:

FacebookTwitter

Rieti, Włochy, 28.07-11.08.2007

 

 

W mistrzostwach wystartowało 54 zawodników z 15 państw.

 

Rozegrane konkurencje

 

1 konkurencja 29,07.

 

klasa club – trasa 289,1 km, wygrał; Miroslav Cink, Czechy, 114,7 km/h
klasa standard – trasa 368,5 km, wygrał; Bert Schmelzer, Belgia, 148,4 km/h

 

2 konkurencja 30.07

 

klasa Club – obszarówka 249,9 – 333,7 km, wygrał; Bert Berendsen, Holandia, 101,4 km/h
klasa standard – obszarówka 321,7 – 443,7 km, wygrał; Patrick Gai, Niemcy, 115,2 km/h

 

3 konkurencja 1.08

 

klasa club – trasa 255,0 km, wygrał; Jakub Barszcz, Polska, 101,9 km/h
klasa standard – trasa 341,1 km, wygrał; Jędrzej Skłodowski, Polska, 98,6 km/h

 

4 konkurencja 2.08

 

klasa club – obszarówka 125,4 – 263,0 km, wygrał; Anze Vidovic, Słowenia, 101,0 km/h
klasa standard – obszarówka 163,5 – 340,4 km,

 

5 konkurencja 4.08

 

klasa club – obszarówka 189,5 – 362,3 km, wygrał; Mark Holden, Wielka Brytania, 89,8 km/h
klasa standard – obszarówka 260,4 – 491,4 km, wygrał; Andre Weidlich, Niemcy, 107,9 km/h

 

6 konkurencja 6.08

 

klasa club – trasa 224,5 km, wygrał; Mark Holden, Wielka Brytania, 104,0 km/h
klasa standard – trasa 283,3 km, wygrał; Stefan Leutenegger, Szwajcaria, 117,9 km/h

 

7 konkurencja 7.08

 

klasa club – trasa 338,8 km, wygrał; Anze Vidowic, Słowacja, 114,3 km/h
klasa standard – trasa 403,8 km, wygrał; Patrick Gai, Niemcy, 137,6 km/h

 

8 konkurencja 8.08

 

klasa club – obszarówka 162,4 – 282,0 km, wygrał; Jakub Barszcz, Polska, 108,5 km
klasa standard – obszarówka 183,0 – 326,0 km, wygrał; Dane Dickson, Nowa Zelandia, 124,1 km/h

 

9 konkurencja 9.09

 

klasa club – trasa 186,4 km, wygrał; David Riha, Czechy, 111,8 km/h
klasa standard – trasa 232,6 km, wygrał; Andre Weidlich, Niemcy, 129,3 km/h

 

Pełne wyniki klasa club

 

Wyniki końcowe - klasa club - 27 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
8 Baptiste Innocent Francja Cirrus Std. 5873
12 Leszek Duda Polska Jantar Std. 2 5842
11 Jakub Barszcz Polska Jantar Std. 2 5846
2 Miroslav Cink Czechy Cirrus Std 6146
22 Michał Lewczuk Polska Jantar Std. 3 5332
1 Killian Walbrou Francja Cirrus Std, 6236
6 Rasmus Ørskov Dania Libelle Std. 5969
3 David Bauder Niemcy Cirrus Std. 6129
10 Tommy Jorgensen Dania Libelle Std. 5862
4 Mark Holden Niemcy Cirrus 6075
5 Simon Barker Niemcy Cirrus Std. 6046
7 Anže Vidovic Słowenia DG 100 5963
9 David Riha Czechy Cirrus Std. 5863

Wyniki końcowe - klasa standard - 27 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Piotr Jarysz Polska LS 8 6168
7 Jędrzej Skłodowski Polska LS 8 6359
6 Jeremie Bodaroux Francja LS 8 6384
3 Felix Loth Niemcy LS 8 6696
1 Patrick Gai Niemcy LS 8 6854
5 Stefan Leutenegger II Szwajcaria Discus 2 6576
2 Andre Weidlich Niemcy Discus 2b 6744
4 Felix Schneebeli Szwajcaria Discus 2 6613
8 Dane Dickson Nowa Zelandia LS 8 6293
9 Jan Kantor Czechy Discus 6284
20 Michał Kwaśniak Polska Promyk 5145