6 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Räyskälä

Udostępnij:

FacebookTwitter

Räyskälä, Finlandia, 21.06-05.07.2009

 

 

W mistrzostwach wystartowało 82 zawodników z 21 państw

 

Migawki z youtube

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa Club

 

1) 24.06 – wielobok 531,6 km, wygrał; Jan Louda, Czechy, 100,5 km/h
2) 25.06 – wielobok 480,7 km, wygrał; Will Eblis,Wielka Brytania, 100,6 km/h
3) 26.06 – wielobok 359,1 km, wygrał; Rene de Dreu, Holandia, 11,0 km/h
4) 28,06 – obszarówka, wygrał; Peter Hofman, Czechy, 326,9 km, 89,1 km/h
5) 29.06 – wielobok 320,1 km, wygrał; Alexander Spaeth, Niemcy, 87,5 km/h
6) 30.06 obszarówka, wygrał; Kilian Walbrou, Francja 245,6 km, 69,4 km/h
7) 1.07 – obszarówka, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 224,0 km, 88,4 km/h
8) 2.07 – wielobok 344,2 km, wygrał; Tobias Stumpfl, Austria, 87,5 km/h
9) 4.07 – obszarówka, wygrał; Rozmus Orskov, Dania, 222,5 km, 89,0 km/h

 

klasa standard

 

1) 24.06 – wielobok 623,5 km, najdłuższa konkurencja mistrzostw, wygrał; Leszek Duda, Polska, 114,2 km/h
2) 25.06 – wielobok 575,1 km, wygrał; Felix Schneebeli, Szwajcaria, 118,7 km/h
3) 26.06 – wielobok 438,9 km, wygrał; Patrick van Breemen-Schneider, 123,5 km/h
4) 28.06 – obszarówka, wygrał; Leszek Duda, Polska, 322,2 km, 107,4 km/h
5) 29.06 – wielobok 410,9 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 92,6 km/h
6) 30.06 – obszarówka, wygrał; Miloslav Cink, Czechy 316,7 km, 72,6 km/h
7) 1.07 – obszarówka, wygrał; Jan Boruvka, Czechy, 255,9 km, 99,0 km/h
8) 2.07 – wielobok 556,8 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 103,2 km/h
9) 4.07 – obszarówka, wygrał; Baptiste Innocent, Francja, 246,5 km, 95,2 km/h

 

Wyniki końcowe - klasa club - 46 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
2 Vytautas Rasimavicius Litwa Jantar Std. 3 8122
7 Rene de Dreu Holandia LS 1f 7776
8 Petr Svoboda Czechy Cirrus 7699
4 Killian Walbrou Francja Cirrus 7811
15 Łukasz Grabowski Polska Jantar Std 2 7321
6 Jan Louda Czechy Cirrus 7801
1 Volker Sailer Niemcy Libelle Std 8160
3 Alexander Späth Niemcy Cirrus 7812
5 Sven Killinger Niemcy Cirrus 7807
9 David Darnady Słowacja Cirrus 7682
10 Nathalie Hurlin Francja Cirrus 7521
37 Mirosław Majchrzak Polska jantar Std. 5562

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
9 Leszek Duda Polska LS 8 7478
5 Miroslav Cink Czechy LS 8 7723
2 Michał Lewczuk Polska LS 8 7855
6 Peter Millenaar Holandia Discus 2a 7630
1 Felipe Levin Niemcy Discus 2b 8034
3 Daniel Seitzinger Niemcy Discus 2c 7793
4 Gabriel Briffe Francja Discus 2a 7775
7 Lars Hagemann Niemcy ASW 28 7553
8 Mathieu Courtial Francja LS 8 7525
10 Andrew Maddock Australia LS 8 7434