7 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Musbach

Udostępnij:

FacebookTwitter

Musbach, Niemcy, 06-20.08.2011

 

 

W mistrzostwach wystartowało 81 zawodników z 21 państw

 

Rozegrane konkurencje

 

1) 10.08

klasa club – wielobok 276,4 km, wygrał; Sebastian Nagel, Niemcy, 71,9 km/h
klasa standard – wielobok 321,0 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 300,5 km

2) 12.08

klasa club – obszarowa 119,1 – 267,1 km, 2,30 godz, wygrał; Mads Linaa Larsen, Dania, 200,4 km, 75,6 km/h
klasa standard – obszarowa 111,2 – 271,1 km, 2 godz, wygrał; Felipe Levin, Miemcy, 158,2 km, 75,6 km/h

3) 13.08

klasa club – obszarowa 93,5 – 233,7 km 2 godz, wygrał; Mads Linea Larsen, Dania, 167,4 km, 71,7 km/h
klasa standard – obszarowa 107,1 – 254,3 km 1,30 godz, wygrał; Dewin Bargainnier, USA 129,2 km, 80,1 km/h

4) 14.08

klasa club – wielobok 238,5 km, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 49,8 km/h
klasa standard – nie rozegrana

5) 16.08

klasa club – wielobok 258,9 km, wygrał; Sebastian Nagel, Niemcy, 238,4 km
klasa standard – wielobok 278,7 km, wygrał; Devin BARGAINNIER, USA, 66,3 km/h

6) 17.08

klasa club – wielobok 235,5 km, wygrał; Petr SVOBODA, CZECHY, 83,3 km/h
klasa standard – wielobok 237,4 km, wygrał; Łukasz GRABOWSKI, POLSKA, 96,2 km/h

7) 18.08

klasa club – obszarowa 69,2 – 247,2 km, 1,30 godz, wygrał; Sebastian NAGEL, NIEMCY, 153,5 km, 90,1 km/h
klasa standard – obszarowa 110,9 – 293,2 km, 2 godz, wygrał; Darius GUDZIUNAS, Litwa, 179,7 km, 89,9 km/h

 

 

Pełne wyniki pod linkiem

 

Film z ceremonii otwarcia

Wyniki końcowe - klasa club - 44 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
1 Tim Kuijpers Holandia Cirrus Std. 4536
8 Miroslav Cink Czechy Cirrus Std 4120
4 Sebastian Nägel Niemcy LS 1d 4303
2 Alexander Späth Niemcy Cirrus Std. 4508
5 Gabriel Briffe Francja Hornet 4247
3 Tobias Welsch Niemcy Cirrus Std. 4504
6 Steven Huiskes Holandia ASW 19 4152
7 Rik van Den Brink Holandia LS 4 4152
9 David Dornady Słowacja Cirrus Std 4106
10 Martin Piskacek Czechy Cirrus Std 4022
24 Paweł Roman Polska Brawo 2888
35 Mateusz Szymbara Polska Brawo 2086
36 Krzysztof Cisek Polska Jantar Std. 2037

Wyniki końcowe - klasa standard - 37 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Tomas Bobok Słowacja Discus 2b 3057
1 Felipe Levin Niemcy Discus 2a 3832
2 Łukasz Grabowski Polska LS 8 3352
9 Radek Krejcirik Czechy LS 8 3133
4 Jan Louda Czechy LS 8 3324
8 Adrien Henry Francja Discus 2a 3163
3 Jon Eric Lygren Norwegia LS 8 3341
5 Jan Frederick Müller Niemcy Discus 2b 3293
6 Jan Pavlik Czechy LS 8 3204
7 Darius Gudziunas Litwa LAK 19/15 3185