8 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów - Leszno

Udostępnij:

FacebookTwitter

Leszno, Polska, 28.07-10.08.2013

 

 

W zawodach wystartował 84 zawodników z 23 państw.

 

Na zdjęciach FAI Gliding Junior Team Challenge Cup, dla najlepszej drużyny startującej w mistrzostwach. W związku z tym iż reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową, puchar pozostał w Lesznie

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa standard

1) 30.07 konkurencja obszarowa 116,8 – 241,2 km, wygrał; Misun Roman, Szwajcaria 188,4 km, 124,0 km/h, 408 pkt.
2) 1.08 konkurencja obszarowa 290,9 – 467,9 km, wygrał; Simon Lundqvist, Szwecja 336,9 km, 103,0 km/h, 1000 pkt.
3) 2.08 wielobok – 372,3 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 98,7 km/h, 1000 pkt.
4) 3.08 konkurencja obszarowa 174,4 – 326,3 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy 227,9 km, 84,6 km/h, 878 pkt.
5) 5.05 wielobok 324,1 km, wygrał; Peter MILLENEER, HOLANDIA, 107,4 km/h, 1000 pkt.
6) 6.08 konkurencja obszarowa 245,1 – 533,5 km, wygrał; Reto FREI, SZWAJCARIA, 292,4 km, 93,3 km/h
7) 10.08 wielobok 245,8 km, wygrał; Radek Kejcirik, Czechy, 108,8 km, 704 pkt.

 

klasa club

 

1) 1.08 wielobok 249,3 km, wygrał; Benjamin Vades, FRNCJA 98,9 km/h, 809 pkt.
2) 2.08 konkurencja obszarowa 263,9 – 522,9 km, wygrał; Luke Dale, Wielka Brytania, 330,6 km, 82,7 km/h, 1000 pkt.
3) 3.08 wielobok 172,3 km, wygrał; Jeroen Jennen, Belgia, 65,4 km/h
4) 5.08 konkurencja obszarowa 193,7 – 391,1 km, wygrał; Niel Deijgers, Belgia, 293,9 km, 97,4 km/h, 1000 pkt.
5) 6.08 wielobok 244,5 km, wygrał; David Gustavsson, Szwecja, 85,5 km/h, 944 pkt.
6) 7.08 konkurencja obszarowa 129,4 – 275,2 km, wygrała; Petra Papezikova, Czechy, 130,0 km, 192 pkt.
7) 10.08 konkurencja obszarowa 208,1 – 318,8 km, wygrał; Sibanc Anton, Słowenia, 236,5 km, 80,8 km/h, 971 pkt.

 

Pełne wyniki pod linkiem

 

 

 

Wyniki końcowe - klasa club - 48 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
5 Mateusz Siodłaczek Polska Jantar Stad.3 4873
1 Valentin Grit Francja Hornet 4924
7 Stefan Telkamp Holandia Cirrus Std 4845
11 Judyta Czyż Polska Brawo 4737
2 Benjamin Vades Francja Cirrus Std. 4902.
3 Maxime Petitpierre Szwajcaria ASW 19 4887
4 Barth Niemcy Libelle Std. 4874
6 Ard Tielenburg Holandia Cirrus Std. 4851
8 Antoine Lucas Francja Cirrus Std 4843
9 Anton Sibanc Słowenia DC 101G 4766
10 Miha Berginc Słowenia DG 101G 4752
22 Robert Koralewski Polska Brawo 4036

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Petr Svoboda Czechy LS 8a 5546
1 Peter Millenaar Holandia Discus 2a 5573
3 Radek Krejcirik Czechy Discus 2a 5357
5 Jacek Flis Polska Discus 2a 5181
9 Matthew Scutter Australia Discus 2a 4781
4 Roger Frei Szwajcaria Discus 2b 5190
6 Jakub Puławski Polska LS 8 5037
7 Olivier Barter Wielka Brytania LS 8 4907
8 Simon Lundqvist Szwecja LS 8 4892
10 Reto Frei Szwajcaria Discus 2b 4757

Team Challenge Cup

MiejsceKrajWynik
7 Niemcy 5974
5 Wielka Brytania 6039
8 Francja 5965
1 Polska 6500
2 Czechy 6363
4 Holandia 6074
10 Włochy 5804
9 Słowenia 5804
3 Szwajcaria 6269
6 Szwecja 5990