5 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Kobiet - Szeged

Udostępnij:

FacebookTwitter

Szeged, Węgry, 27.07-08.08.2009

 

 

W mistrzostwach wystartowało 49 zawodniczek z 14 państw. 30 lipca podczas piątej konkurencji wykorzystano świetne warunki atmosferyczne wyznaczając długą konkurencję obszarową. W efekcie 39 zawodniczek pokonało co najmniej 500 km a najlepsza Marylin Abadie Bernard z Francji przeleciała 656,00 km z prędkością 120,8 km/h

 

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa standard

 

1) 26.07. konkurencja – 405,3 km, wygrała; Anne Ducarouge, Francja, 120,8 km/h
2) 27.07. konkurencja – 509,4 km, wygrała; Kornelia Schaich, Niemcy, 93,0 km/h
3) 28.07. konkurencja – 301,8 km, wygrała; Gaby Haberkern, Niemcy, 105,8 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 362,7 km, 120,9 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrały; ex aequo;
Gaby Haberkern, Niemcy 634,1 km, 121,9 km/h
– Anne Ducarogue, Francja 637,8 km, 121,9 km/h
6) 31.07. konkurencja – 241,9 km, wygrała; Gilian Spreckley, Wielka Brytania, 118,7 km/h
7) 2.08. konkurencja – 355,5 km, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 113,4 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Helle Lundgren, Dania, 253,7 km/h, 122,6 km
9) 7.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Jana Veperkova, Czechy, 295,3 km, 92,1 km/h

 

klasa club

 

1) 26.07, konkurencja – 310,9 km, wygrała; Vokrinkova Hana, Czechy, 102,8 km/h
2) 27.07. konkurencja – 439,5 km, wygrała; Liran Atala, Wielka Brytania, 81,4 km/h
3) 28.07. konkurencja – 275,5 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 81,9 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 319,8 km, 103,4 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Hana Vokrinkova, Czechy, 502,1 km, 99,1 km/h
6) 31.07. konkurencja – 222,3 km, wygrała; Elizabeth Sparrow, Wielka Brytania, 113,1 km/h
7) 2.08 konkurencja – 303,3 km, wygrała; Hana Vokrinkova, Czechy, 93,6 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Orsolya Diofasi, Węgry, 216,8 km, 107,6 km/h
9) 7.08 konkurencja obszarowa, wygrała; Vera Shihlakova, Rosja 258,4 km, 80,9 km/h

 

klasa 15 metrowa

 

1) 26.07. konkurencja – 415,5 km, wygrała; Suzanne Schödel, Niemcy, 127,7 km/h
2) 27.07. konkurencja – 520,9 km, wygrała; Anja Kohlrausch, Niemcy, 88,9 km/h
3) 28.07. konkurencja – 317,4 km, wygrała; Jutta Sturm, Francja, 109,8 km/h
4) 29.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Lenka Kuthanova, Czechy, 418,2 km, 136,2 km/h
5) 30.07. konkurencja obszarowa, wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 616,3 km, 122,8 km/h
6) 31.07. Konkurencja – 255,5 km, wygrała; Alena Netusilova, Czechy, 138,1 km/h
7) 2.08. konkurencja – 382,1 km, wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 114,0 km/h
8) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Marilyne Abadie Gerard, Francja, 360,1 km, 112,7 km/h
9) 7.08. konkurencja obszarowa, wygrała; Alena Netusilova, Czechy, 336,4 km, 102,2 km/h

 

 

 

 

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 16 zawodniczek

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Jana Veprekova Czechy LS 8 7601
11 Joanna Biedermann Polska LS 8 6560
3 Cornelia Schaich Niemcy LS 8 7555
4 Gillian Spreckley Wielka Brytania LS 8 7433
1 Sue Claudia Kussbach Niemcy LS 8 7614
8 Anne Ducarouge Francja LS 8 7061
10 Eva Cerna Czechy LS 8 6721
7 Kay Melanie Draper Wielka Brytania LS 8 7151
5 Gaby Haberkern Niemcy Discus 2 7427
6 Helle Lundgren Dania LS 8 7262
9 Magali De Cahard Francja LS 8 6952

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 15 zawodniczek

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Valentyna Toporova Ukraina Ventus 2 7186
9 Lenka Kuthanova Czechy ASG 29/15 m 6718
4 Alena Netusilova Czechy ASG 29/15 m 7681
5 Annette Klossok Niemcy ASG 29/15 m 7378
2 Katrin Senne Niemcy ASG 29/15 m 7951
8 Margherita Acquaderni Włochy Ventus 2 6942
1 Susanne Schödel Niemcy Ventus 2 7955
10 Anja Kohlrausch Niemcy Ventus 2 6655
3 Marilyne Abadie Berard Francja ASG 29/15 m 7882
7 Nina Shalneva Rosja Ventus 2 7007

Wyniki końcowe - Klasa club - 18 zawodniczek

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Christine Grote Niemcy Libelle Std. 7355
8 Kathrin Wötzel Niemcy Libelle Std 7354
12 Marta Najfeld Polska Jantar Std. 3 6741
1 Nathalie Hurlin Francja Cirrus Std. 7793
7 Rosemary Johnson Wielka Brytania ASW 19A 7355
3 Hana Vokrinkova Czechy Cirrus Std. 7713
5 Elizabeth Sparrow Wielka Brytania Cirrus Std. 7528
2 Dana Novakova Czechy Cirrus Std. 7772
9 Celine Montorio Francja Cirrus Std. 7112
4 Ayala Liran Wielka Brytania Libelle Std. 7699
10 Orsolya Diofasi Węgry ASW 15B 7002