7 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Kobiet - Issoudun

Udostępnij:

FacebookTwitter

Issoudun, Francja, 29.06-13.07.2013

 

 

W zawodach wystartowały 52 zawodniczki z 15 państw

 

Film promujący mistrzostwa

 

 

Rozegrane konkurencje

 

klasa standard

 

1)  30.06. wielobok 311,0 km, wygrała; Sue Kussbach, Niemcy, 93,7 km/h, 1000 pkt.
2) 1.07. wielobok 320,5 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 84,2 km/h, 1000 pkt.
3) 5.07. konkurencja obszarowa 249,1 – 383,5 km, wygrała; Amelie Audier, Francja, 311,8 km, 86,3 km/h, 1000 pkt
4) 6.07. wielobok 434,5 km, wygrała; Kay Draper, Wielka Brytania, 85,4 km/h, 1000 pkt.
5) 7.07. wielobok 408,0 km, wygrała; Cornelia Schaich, Niemcy, 85,1 km/h, 1000 pkt.
6) 8.08. konkurencja obszarowa 214,6 – 368,7 km, wygrała; Celine Gantie, Francja 278,6 km, 92,9 km/h, 1000 pkt.
7) 9.07. wielobok 295,8 km, wygrała; Sue Kussbach, Niemcy, 80,5 km/h, 1000 pkt.
8) 10.07. wielobok 239,2 km, wygrała; Dana Novakova, Czechy, 75,6 km/h, 946 pkt.
9) 11.07. konkurencja obszarowa 140,3 – 323,2 km, wygrała; Giliam Spreckley, Wielka Brytania, 155,0 km, 67,9 km/h, 539 pkt.
10) 12.07. konkurencja obszarowa 155,1 – 290,9 km, wygrała; Jana Veprekova, Czechy, 202,5 km, 58,6 km/h, 733 pkt

 

klasa club

 

1) 30.06. wielobok 269,0 km, wygrała; Sarach Arnold, USA, 82,5 km/h, 1000 pkt.
2) 1.07. wielobok 269,5 km, wygrała; Pavlina Horackova, Czechy, 74,0 km/h, 1000 pkt.
3) 5.07.konkurencja obszarowa 228,0 – 364,0 km, wygrała; Ayala Truelove, Wielka Brytania, 263,3 km, 72,1 km/h, 1000 pkt.
4) 6.07. wielobok 413,0 km, wygrała; Helen Hingley, Wielka Brytania, 82,1 km/h, 1000 pkt.
5) 7.07. konkurencja obszarowa 301,2 – 502,8 km, wygrała; Christine Grote, Niemcy, 332,7 km, 70,4 km/h, 1000 pkt.
6) 8.07. wielobok 288,6 km, wygrała; Christine Grotte, Niemcy, 83,8 km/h, 1000 pkt.
7) 9.07. wielobok 269,5 km, wygrała; Ayala Truelove; Wielka Brytania, 71,2 km/h, 1000 pkt.
8) 10.07. konkurencja obszarowa 174,3 – 302,2 km, Wygrała; Sarah Arnold, USA 216,1 km, 69,7 km/h, 878 pkt.
9) 11.07. konkurencja obszarowa 139,1 – 313,1 km, wygrała; Ayala Truelove, Wielka Brytania, 157,8 km, 57,1 km/h, 575 pkt.
10) 12.07. wielobok 197,0 km, wygrała; Edita Skalskiene, Litwa, 58,2 km/h, 715 pkt.

 

klasa 15 metrowa

 

1) 30.06. wielobok 337,7 km, wygrała; Susane Schöeder, Niemcy, 93,5 km/h, 1000 pkt.
2) 1.07. wielobok 337,7 km, wygrała; Jutta Sturm; Francja, 82,7 km/h, 1000 pkt.
3) 5.06. wielobok 303,3 km, wygrała; Marilyne Abadie-Berard, Francja, 82,9 km/h, 1000 pkt.
4) 6.07. konkurencja obszarowa 372,2 – 586,8 km, wygrała; Katrin Senne, Niemcy, 429,0 km/h, 91,2 km/h, 1000 pkt.
5) 7.07. wielobok 440,8 km, wygrała; Jutta Sturm, Francja, 87,0 km/h, 1000 pkt.
6) 8.07. wielobok 327,8 km, wygrała; Marylin Abadie-Bernard, Francja, 102,3 km/h, 1000 pkt.
7) 9.07. konkurencja obszarowa 238,0 – 388,8 km, wygrała; Susanne Schödel, Niemcy, 287,1 km, 88,7 km/h, 1000 pkt.
8) 10.07. wielobok 265,0 km, wygrała; Eva Cerna, Czechy, 72,5 km/h, 1000 pkt.
9) 11.07. konkurencja obszarowa 179,8 – 317,7 km, wygrała; Jutta Sturm, Francja, 196,1 km, 65,4 km/h, 739 pkt.
10) 12.07. konkurencja obszarowa 157,1 – 305,8 km, wygrała; Stefabie Mühl, Niemcy, 220,1 km, 67,3 km/h, 851 pkt.

 

 

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 14 zawodniczek

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
4 Jana Veprekova Czechy LS 8 8215
2 Cornelia Schaich Niemcy LS 8 8439
8 Gillian Spreckley Wielka Brytania LS 8 7583
1 Sue Claudia Kussbach Niemcy LS 8 8618
5 Jana Treslova Czechy LS 8 8090
7 Kay Melanie Draper Wielka Brytania LS 8 7673
6 Dana Novakova Czechy LS 8 8000
10 Celine Montorio Francja LS 8 7204
3 Meike Müller Niemcy LS 8 8388
9 Celine Gantie Francja LS 8 7218

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 18 zawodniczek

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
8 Joanna Biedermann Polska ASG 29 8572
3 Katrin Senne Niemcy ASG 29E 8921
1 Anne Ducarouge Francja ASG 29 9098
10 Marta Najfeld Polska ASG 29E 8305
6 Stefanie Mühl Niemcy Ventus 2ax 8780
9 Eva Cerna Czechy Ventus 2ax 8394
4 Susanne Schödel Niemcy Ventus 2ax 8917
2 Marilyne Abadie Berard Francja ASG 29E 8925
7 Orsolya Diofasi Węgry Ventus 2ax 8647
5 Jutta Sturm Francja Ventus 2 8845

Wyniki końcowe - Klasa club - 20 zawodników

Miejsce Zawodnik Kraj Maszyna Wynik
1 Christine Grote Niemcy Libelle Std. 8419
8 Bożena Demczenko-Grzelak Polska Brawo 7742
6 Elena Fergnani Włochy LS 1f 8072
11 Judyta Czyż Polska Pegase 7458
2 Doerte Starsinski Niemcy Libelle Std 8405
2 Ayala Truelove Wielka Brytania Libelle Std 8405
4 Sarah Arnold USA Libelle Std. 8364
5 Magali De Cachard Francja Cirrus Std 8127
7 Claudia Hill Wielka Brytania LS 4 7753
9 Laetitia Moreau Francja Cirrus Std 7718
10 Helen Hingley Wielka Brytania LS 4 7528
15 Agata Kaszczuk Polska Jantar Std 6808