16 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Chateauroux

Udostępnij:

FacebookTwitter

Chateauroux, Francja, 11-29.07.1978

 

 

W zawodach startuje 79 pilotów z 23 państw. Po raz pierwszy do programu mistrzostw wprowadzono klasę 15 metrową nieograniczoną. Ze względu na udział w zawodach reprezentacji RPA, kraju popierającego apartheid. (W marcu 1978 r w ONZ zawarto rezolucje dotyczącą walki z apartheidem) Ekipa Polska wraz z reprezentacjami innych państw socjalistycznych i Finlandii wycofała się z mistrzostw

 

Rozegrane konkurencje

 

1)

 

klasa otwarta – trójkąt 336 km, wygrał; Fitchet, Wielka Brytania, 67,58 km/h
klasa standard – trójkąt 272 km, wygrał; Mozer, USA, 56,40 km/h
klasa 15 m – trójkąt 309 km, wygrał; Reichmann, RFN, 61,63 km/h

 

2)

 

klasa otwarta – trójkąt 238 km, wygrał; Schubert, 57,6 km/h
klasa standard – trójkąt 178 km, wygrał; Maehm, Norwegia, 57,28 km/h
klasa standard – trójkąt 202 km, wygrał; Reichman, RFN, 73,70 km/h

 

3)

 

klasa otwarta – trójkąt 343 km, wygrał Lee, Wielka Brytania, 66,12 km/h
klasa standard – przelot otwarty, wygrał; Andersson, 255 km
klasa 15 m – trójkąt 311 km, wygrał; Pare, Holandia, przelot 302 km

 

4)

 

klasa otwarta – trójkąt 333 km, wygrał; Zegels, Belgia, 98,67 km/h
klasa standard – trójkąt 260 km, wygrał; Selen, Holandia, 79,22 km/h
klasa 15 m – trójkąt 287 km, wygrał; Ax, Szwecja, 96,53 km/h

 

5)

 

klasa otwarta – trójkąt 570 km, wygrał; Fitchett, Wielka Brytania, 93,26 km/h
klasa standard – trójkąt 475 km, wygrał; Selen, Holandia, 81,2 km/h
klasa 15 m – trójkąt 524 km, wygrał; Ax, Szwecja, 94,22 km/h

 

6)

 

klasa otwarta – trójkąt 505 km, wygrał; Müeller, RFN, 99,65 km/h
klasa standard – trójkąt 402 km, wygrał; Mozer, USA, 88,7 km/h
klasa 15 m – trójkąt 446 km, wygrał; Peter, RFN, 96,65 km/h

 

7)

 

klasa otwarta – trójkąt 469 km, wygrał; Fitchett, Wielka Brytania, 97,3 km/h
klasa standard – trójkąt 395 km, wygrał; Petterson, 81,25 km/h
klasa 15 m – trójkąt 430 km, wygrał; Musters, Holandia, 89,64 km/h

 

8)

 

klasa otwarta – trójkąt 503 km, wygrał; Jinks, Australia, 84,72 km/h
klasa standard – trójkąt 407 km, wygrał; Petterson, 82,63 km/h
klasa 15 m – trójkąt 458 km, wygrał; Striedeck, USA, 85,64 km/h

 

9)

 

klasa otwarta – trójkąt 536 km, wygrał; Henry, Francja, przelot 491 km
klasa standard – trójkąt 457 km, wygrał; Selen, Holandia, przelot 402 km
klasa 15 m – trójkąt 488 km, wygrał; Peter, RFN, przelot 411 km

 

10)

 

klasa otwarta – trójkąt 332 km, wygrał; Fitchett, Wielka Brytania, 115,06 km/h
klasa standard – trójkąt 273 km, wygrał; Pettersson, Szwecja, 94,41 km/h
klasa 15 m – trójkąt 304 km, wygrał; Renner, Australia, 107,09 km/h

 

11)

 

klasa otwarta – trójkąt 329 km, wygrał; Gantenbrink, RFN, 105,14 km/h
klasa standard – trójkąt 268 km, wygrał; Lund, 93,05 km/h
klasa 15 m – trójkąt 292 km, wygrał; Roennestad, 96,16 km/h

 

Wyniki końcowe - klasa standard - 23 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Leonardo „Leo” Brigliadori Włochy Cirrus Std 10321
9 Michel Mercier Francja Cirrus 78 9474
1 Baer Selen Holandia ASW 19 10681
7 Hans Nietlispach Szwajcaria Hornet Std 9812
3 Michel Reute Francja Cirrus Std 10185
4 J.Piera Argentyna Cirrus Std. 10001
5 H. Maehm Norwegia LS-1F 9884
6 Carpenter Kanada Cirrus Std. 9869
8 H. Mozer USA ASW 19 9790
10 R. Rizzi Argentyna Cirrus Std 9329

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 32 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
10 Daniel M. Pare Holandia Mini Nimbus 9589
6 E. Peter RFN ASW 20 10026
3 Göran Ax Szwecja ASW 20 10142
1 Helmut Reichman RFN SB-11 10544
8 Walter Gordon Nowa Zelandia LS-3A 9658
2 Karl Heinz Striedeck USA ASW 20 10500
4 J. Widmer Brazylia ASW 20 10110
5 Kees Musters Holandia LS-3 10082
7 M. Buekens Belgia ASW 20 9934
9 P. Tennisse Holandia Mini Nimbus 9654

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 24 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
2 Bruno Gantenbrink RFN Nimbus 2 10018
3 Francois-Louis Henry Francja Nimbus 2 9910
6 Richard H. Johnson USA Jantar 2B 9340
10 Bert Zegels Belgia Jantar 2B 8802
4 Bernard Fitchett Wielka Brytania ASW 17 9623
1 George Lee Wielka Brytania ASW 17 10163
5 E. Müeller RFN ASW 17 9534
7 L. Finlayson Nowa Zelandia ASW 17 9256
8 J. Rantet Francja Nimbus 2 9238
9 M. Jinks Australia Nimbus 2 8947